Miejsce na psią kupę -a raczej KUP worek na psią kupę ...

Program Psia Toaleta – Mniej Naiwne – UZUPEŁNIENIE

UZUPEŁNIENIE- 13.07.2012:

Psia toaleta cz. 2

 

Po prawej elewacja z zainstalowaną skrzynką z której po uiszczeniu opłaty wypaść ma torebka na psie odchody. Otóż zorganizowałam 50 groszy, wrzuciłam i co się okazało ?

NIE MA TOREBKI i NIE MA 50gr. 

Tak oto dowiedziałam się, jak na małą skalę zarobić – ziarnko do ziarnka – uzbiera się miarka. 

Jednym słowem – nie ma torebek, psie niespodzianki dalej na ulicy, a ludzie zasilają czyjaś skarbonkę…


Na pojemniku napis „PROGRAM PSIA TOALETA” -postanowiłam odszukać owego programu w internecie. O mieście Sanok nie znalazłam wzmianki, ale:
Czy wiecie ile kosztuje zainstalowanie 10 sztuk skrzynek w mieście Gdańsk na przykład?

10 tys. złotych. słownie: dziesięć tysięcy złotych!!!

A ja mniej naiwnie dzisiaj zapytam: Kto wpadł na taki wspaniały pomysł na biznesik i które miasto jest aż tak durne, by nabrać się na 5 metalowych skrzynek za 10 tysiaków z workami na odchody każdy po 50 groszy? ( link do programu w Gdańsku: https://ssl.gdansk.pl/sport,97,4034.html )

Mili Państwo – To jest Kuriozum!

 

A oto jak wpadłam na historię niedawno:Tak oto wymyślił ktoś, że zarabiać będzie na właścicielach futrzaków. Pisałam 2 miesiące temu o koszach na kupy które zauważyłam w Szczecinie. Dizajnem może nie zwalają z nóg w sensie pozytywnym, ale SĄ! Tą oto budkę podczas mojego zwiedzania Sanockiego odkrycia archeologicznego (http://panidyrektor.blogspot.com/2012/08/rynek-w-sanoku-archeologiczne-odkrycia.html) zauważyłam na ul. 3 Maja w tym właśnie mieście – 10 kroków od płyty rynku. Powieszona na elewacji kamienicy ok 140cm. nad ziemią zaprasza do ZAKUPIENIA za kwotę 50 groszy torebki na psie nieczystości.  

psia toaleta

SKARBONKA – pojemnik do którego wrzucasz 50gr, ale nic z niego nie wyciągasz -nie ma torebek na psie odchody. Właśnie tak naprawdę wygląda psia toaleta.

 

No moi mili Państwo – już widzę, jak wychodzący z rana na miejski deptak mieszkańcy okolicznych czynszówek wyciągają 50gr. i wydają ją na torebkę na kupęKrótko mówiąc – kosmos.

Oczywiście wszyscy właściciele psów mają rano portfel i pieniążki w kieszeni na zakup torebki na kupeczki swojego pupila. Ciekawe czy przyjmuje tylko 50 groszy, czy można wrzucić 10 i 20 także.

Nie – torebka tylko za wyliczoną gotówkę. Zresztą – 50 groszy? A cóż to jest za cena? W którym to sklepie torebka na zakupy kosztuje 50 groszy?
Cóż – pomysł jest, ale cena to max 5gr. jak dla mnie, a najlepiej za darmo. Ciekawi mnie również fakt, jak daleko do zwykłego kosza jest od tego oto punktu poboru torebek.

Kuriozum za Kuriozum i Kuriozum pogania. I tak oto smutno kończy się misja ” psia toaleta”.

Pani Dyrektor Architekt o przestrzeni miejskiej.
ZOBACZ TAKŻE
Obejrzyj naszego YouTube już teraz i odkryj projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl