Altana – Luksusowy Domek Letniskowy

Kolejne inspiracje na blogu u Pani Dyrektor! Zobacz jak wygląda luksusowa altana czyli Luksusowy Domek Letniskowy – zapraszam!

Luksusowy domek letniskowy – zainspiruj się!

luksusowy domek letniskowy 1

Źródło: Gizmag.com

Takiej altany nie ma zapewne żaden Twój sąsiad drogi Inwestorze! Dziś oddając zgłoszenie altany mojemu klientowi (mini stodoła na planie prostokąta, dwuspadowy dach kryty papą na kleju etc.) wpadłam na TO. Jest to obiekt, który zdecydowanie znajdzie się i w moim ogródku (jeśli kiedyś będę go chciała mieć). Jedni nazywają to Deluxe Somerhouse czyli Luksusowy Domek Letniskowy inni Rotating Gazebo Sphere Lounger czyli Obrotowa Wypoczynkowa Altana Sferyczna. Jak go zwał, tak zwał w każdym razie – Altanowy Raj – cieszy oko i zaspokaja kaprys ;]

Cena altany waha się od 6 tysięcy funtów do 17 tysięcy. 

Luksusowy domek letniskowy – jak wygląda?

Altany te wykonane z drewna klejonego mają od 200cm do 350cm średnicy. W środku mamy sofy i stolik (kiedy chcemy zaprosić znajomych do laundżowania lub rozłożyć łóźko, jeśli wypoczywamy sami bądź w dwójkę). W wersjach bardziej rozbudowanych są szafki na podręczne utensylia – alkohole, książki etc. 

luksusowy domek letniskowy 2

Źródło: Insight Out

Pomiędzy drewnianą konstrukcją mamy szyby z roletami, wejście można zamknąć całkowicie, „dach” wykonany ze stali nierdzewnej. Na stronie Ornate Garden napisane jest, że na realizację  zamówienia czekamy 48 dni bowiem altana ta jest całkowicie spersonalizowana. Wybieramy kolory i materiały oraz dodatkowe wyposażenie. 

luksusowy domek letniskowy 3

Źródło: Spiral Creativa

Pani Dyrektor nie lubi przyrody (namioty, biwaki, siedzenie na grillu etc.) ALE – Taki kontakt z naturą jest po prostu idealny dla pieska salonowego jakim Pani Dyrektor jest. W internecie znalazłam również innych producentów, altany są różne – ale – koncept – jeden i ten sam fantastyczny.  

W kwestii architektury polskich domów jednorodzinnych wiele nam brakuje – wszyscy to wiemy – ale ta altana sprawiła, że szybko drugiego samochodu nie kupię, gdyż oficjalnie awansowała na moje TOP 3 MUST HAVE.

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.0/10 (5 votes cast)
Altana - Luksusowy Domek Letniskowy, 8.0 out of 10 based on 5 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. A pochwalisz się swoim TOP MUST HAVE w całości?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl