Nowoczesne ogrodzenie domu – 50 inspiracji na nowoczesne ogrodzenie! Cz.1z2 (2023)

Nowoczesne ogrodzenie domu – tego posta zapowiadałam dla Was już od dawna. Kiedy wreszcie zabrałam się za poszukiwanie odpowiednich inspiracji a następnie pisanie posta znowu zreflektowałam się, że INSPIRACJI JEST ZA DUŻO! Co to znaczy za dużo inspiracji?? Nigdy nie ma za dużo pięknych przykładów dobrych do inspirowania się ;] może być co najwyżej 2 posty zamiast jednego :P

1z2Tak więc znowu to samo Moi Drodzy Czytelnicy – aby nie obciążać Was zbytnio natłokiem zdjęć i informacji, nasz post o nowoczesnych ogrodzeniach również zostanie podzielony na dwie części – nie ze względu na to, że Pani Dyrektor nie ma o czym pisać, o nie, bo pomysłów na artykuły jest aż nadto, tylko czasu mało. Ze względu na Was, Drodzy Czytelnicy, powstaną dwie części posta, abyście mogli zainspirować się jeszcze bardziej i jeszcze efektywniej!

Zapraszam zatem do pierwszej części posta o nowoczesnych ogrodzeniach!

Nowoczesne ogrodzenie domu – galeria inspiracji!

Ogrodzenie stanowi tylko część projektu zagospodarowania działki – pamiętaj o tym, aby uwzględnić pozostałe elementy, o których pisałam w poście tutaj.

Minimalistyczne, przyjemne dla oka podwórko. Zadbany przemyślany ogródek i stylowe drewniane ogrodzenie – zainspiruj się!

Drewniane ogrodzenie domu może mieć również taką, nowoczesną formę. W połączeniu z betonem wygląda bardzo efektownie i nowocześnie.

Nowoczesne ogrodzenie domu nie musi być nudne – zainspiruj się kreatywnymi pomysłami!

Drewniane wejście, ogrodzenie domu.

Kolejny przykład na to, że ogrodzenie domu i działki jest tylko jednym z elementów składowych całości projektu. Aby wyglądało efektownie dobrze by było, aby współgrało wraz z pozostałymi elementami tj. zielenią przed domem, dojściem do domu, samym budynkiem i ogólnym designem.

Proste, a jakże efektowne ogrodzenie domu wraz z zaplanowanym do niego dojściem.

Drewno Na początek najbardziej standardowe rozwiązania czyli nowoczesne ogrodzenie domu  z drewna. Zobacz drewno jako materiał, z którego wykonane jest nowoczesne ogrodzenie domu i zainspiruj się! Drewno w nowoczesnej odsłonie! Zobacz jak świetnie może wyglądać, a jak rezygnuje się z niego na rzecz… czego właśnie? Siatki? Ogrodzenia ze stylizowanych, metalowych wygiętych prętów? To już przeszłość – teraz drewno wraca do łask!

Drewniane i nowoczesne ogrodzenie tarasu domu w jasnej tonacji.

nowoczesne ogrodzenie domu inspiracje realizacje design nowoczesnego ogrodzenia modern fence inspirations 06

W tym przypadku drewniane ogrodzenie stanowi tylko część całości – połączone jest bezpośrednio z samym budynkiem i zestawione tym samym z jasnym i ciemnym tynkiem. Zdjęcie: Kevin deFreitas Architects

nowoczesne ogrodzenie domu inspiracje realizacje design nowoczesnego ogrodzenia modern fence inspirations 20

Zainspiruj się! Drewniane ogrodzenie nie musi być nudne i sztampowe. Zdjęcie: lasiroc.com

Drewniane ogrodzenie w bardzo naturalnej odsłonie drewna. Do tego wysypana kamieniami ścieżka i naturalny efekt gwarantowany!

Euro-palety Jeżeli drewno to i euro-palety czyli nowoczesne ogrodzenie domu z euro-palet. Teraz w modzie jest pojęcie takie jak recykling w architekturze czyli ponowne wykorzystanie materiałów i danie im drugiego życia. Ja o wykorzystaniu euro-palet we wnętrzu lub na zewnątrz domu pisałam dla Was już nie raz na łamach Pani Dyrektor m.in. tu:

Dzisiaj euro-palety jako nowoczesne ogrodzenie domu – zobacz jak wygląda takie nowoczesne ogrodzenie, zainspiruj się i stwórz podobne przy swoim domu! Zapraszam do inspiracji!

Takie ogrodzenie z euro-palet może służyć dodatkowo jako pionowy ogród, ogród wertykalny.

Idealny przykład wykorzystania europalet!

Gabion U nas jeszcze mało znane, na Zachodzie mają coraz więcej zwolenników. Gabiony, czyli metalowa klatka wypełniona kamieniem, drewnem lub innym materiałem, nawet szkłem. Kiedyś stosowane jako murki oporowe do podtrzymywania terenu, teraz coraz częściej projektuje się je i wykorzystuje w aranżacji zewnętrza domu i jak się okazuje – samego ogrodzenia.

Gabiony wypełnione kamieniem zestawione z drewnem w naturalnej tonacji – zainspiruj się nowoczesnymi rozwiązaniami!

Szkło ma oczywiście , tak aby nie zranić np. dziecka. Oprócz szkła stosować można oczywiście tworzywa sztuczne, jednak te bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Corten steel Jeden z najnowocześniejszych materiałów ogrodzeniowych czyli stal kortenowska. Pisałam dla Was o niej przy okazji jednego z odcinków naszej serii o luksusowych rezydencjach z całego świata czyli ’Wille marzeń’. Dzisiaj stal kortenowska powraca i to w bardzo, a jakże! nowoczesnym stylu. Zobacz jak wygląda nowoczesne ogrodzenie domu ze stali korten i zainspiruj się! Nie bój się że będzie jak z bunkra, surowe i brzydkie – będzie na pewno bardzo nowoczesne!

Pokryta specjalną powłoka stal, która po wystawieniu na działanie warunków atmosferycznych typu deszcz, śnieg czy wiatr, przybiera kolor rdzy – jest bardzo odporna i trwała. Dzięki temu ogrodzenie nie potrzebuje zabiegów typu odświeżanie, impregnowanie czy malowanie – to również jest plus!

Nowoczesne ogrodzenie domu ze stali corten – zainspiruj się! Takie ogrodzenie domu jest bardzo nowoczesne!

To nowoczesne ogrodzenie domu to mix dwóch nowoczesnych materiałów: stal korten została tutaj zestawiona z drewnem w podobnym odcieniu. Zwróć uwagę na efektowne podświetlenie całości.

Metalowe ogrodzenie domu, ale w postaci innej niż wszyscy znamy ;] Nie będzie tutaj stylizowanych paneli z wygiętymi prętami, tego mamy dość naokoło siebie na co dzień. Dzisiaj u Pani Dyrektor metalowe nowoczesne ogrodzenie domu – jak  świetnie może takie wyglądać! Zainspiruj się nowoczesną formą i minimalistycznym designem! Zapraszam do inspiracji!

Metalowe ogrodzenie domu – zainspiruj się nowoczesną formą!

Ten przykład metalowego ogrodzenia domu jest niezwykły przez to, że jest bardzo minimalistyczny.

Dzisiaj koniec części pierwszej naszego posta o nowoczesnych ogrodzeniach domu jednorodzinnego. Już niedługo zapraszam Was na jego kontynuację czyli część drugą posta a w nim m.in. o tym jak wygląda nowoczesne ogrodzenie domu ze … szkła! Mam nadzieję, że czujecie się zaciekawieni i z niecierpliwością będziecie wyglądać kolejnego wpisu!

Ja tymczasem zapraszam Was do pozostałych niezwykle inspirujących wpisów.

Z okazji wiosny i porządkowania przydomowej zieleni szczególnie przydać Wam się mogą:

Zainspiruj się jeszcze bardziej!

PD Architekt pozdrawia Cię ze swojego biura w Rzeszowie, późną środową nocą ;]

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.5/10 (4 votes cast)
Nowoczesne ogrodzenie domu - 50 inspiracji na nowoczesne ogrodzenie! Cz.1z2 (2023), 9.5 out of 10 based on 4 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl