Luksusowy Dom Marzeń – Zainspiruj się! Wille marzeń Ep.34

Dzisiaj bardzo króciutki, ale za to niezwykle inspirujący wpis z naszej serii o projektowaniu luksusowych rezydencji, o pięknych niestandardowych, nowoczesnych domach z całego świata – Luksusowy Dom Marzeń w Costa d’en Blanes – zapraszam do wpisu u Pani Dyrektor!

Willa marzeń Ten nowoczesny luksusowy dom marzeń to projekt hiszpańskiego biura architektonicznego SCT Estudio de Arquitectura, a sam dom powstał na Majorce! Budowa zakończona została w 2009 roku. Dom w Costa d’en Blanes to dwukondygnacyjna nowoczesna rezydencja zaprojektowana i wykonana w minimalistycznym stylu! Zapraszam na kolejny odcinek z serii ’Wille marzeń’ i  piękne inspiracje na blogu u Pani Dyrektor!

Luksusowy dom marzeń w Costa d’en Blanes

ZAINSPIRUJ SIĘ!!

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 15

Zwróć uwagę na ukształtowanie terenu działki, i to, jak dom się do niego dostosowuje i jak go wykorzystuje. Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu terenu murkami oporowymi.

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 19

Nowoczesny basen zaprojektowany na piętrze domu w połączeniu z otwartym tarasem w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Co determinuje nowoczesny wygląd tego budynku? Połączenie dwóch nowoczesnych materiałów: betonu i szkła.

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 21

Betonowa konstrukcja tworzy coś w rodzaju ramy domu.

Luksusowy dom marzeń – galeria inspiracji!

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 14

Zwróć uwagę jak tarasowany został teren pod tę inwestycję oraz na nowoczesny design schodków na zewnątrz ;] na dole zabrakło chyba jednego schodka :P

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 20

Luksusowy dom w Costa d’en Blanes wieczorową porą i rozświetlone piętro budynku, na którym zaprojektowana została, inaczej niż w standardowych projektach, strefa dzienna domu.

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 13

Zewnętrzny taras domu został wyłożony drewnem.

Wnętrze tego nowoczesnego domu to przedłużenie designu i stylu zewnętrza tej bryły. Ciekawym aspektem i jednym z głównych założeń w projekcie tego budynku było odwrócenie standardowych stref w domu jednorodzinnym – w tym nowoczesnym domu strefa dzienna znajduje się na piętrze, a strefa nocna na parterze domu, czyli odwrotnie niż w stereotypowych rozwiązaniach. Z czego wynikało takie rozwiązanie? Przede wszystkim z lepszego doświetlenia piętra domu oraz z większej prywatności parteru budynku. Zainspiruj się! Nie musisz projektować i budować domu tak jak wszyscy! Dostosuj swój dom do swoich potrzeb a nie swoje potrzeby do swojego domu!

Projekt domu wykorzystuje naturalne ukształtowanie terenu i się do niego dostosowuje. Architekci planowali pomieszczenia w układzie funkcjonalnym domu w ten sposób, aby jak najefektywniej wykorzystywały doświetlenie światłem naturalnym, uwzględniając przy tym usytuowanie tych pomieszczeń względem stron świata.

Luksusowy dom marzeń i jego wnętrze – zainspiruj się!

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 17

Nowoczesne wnętrze domu – pełne szkła, betonu, oszczędne w dekoracje i zbędne wyposażenie. Wnętrze na wskroś nowoczesne.

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 18

Nowoczesny dom to również nowoczesne kuchnia – biała kuchnia zestawiona została z betonem i drewnem. Zobacz jakie widoki można mieć w kuchni ;] kuchnia – jako jedno z pomieszczeń znajdujących się w strefie dziennej – zaprojektowana została na piętrze domu.

luksusowy dom marzeń nowoczesny dom hiszpania projekt design inspiracje realizacje modern house project inspiration 16

Zainspiruj się nowoczesnym wnętrzem!

Rysunki Techniczne czyli galeria inspiracji rzutów, elewacji, przekrojów czy rysunków zagospodarowania działki, makiety budynku – wszystko to, co powstaje zanim jeszcze powstanie sam budynek. Zainspiruj się rysunkami technicznymi – one oprowadzą Cię po domu w wymiarze 2D i pokażą Ci, jak zaprojektowany został układ funkcjonalny, powiązanie z terenem czy konstrukcja budynku – zapraszam!

Jak Wam się podobał ten luksusowy dom marzeń w Costa d’en Blanes? Mam nadzieję, że czujecie się mocno zainspirowani i już nie możecie się doczekać kolejnego odcinka z naszej ulubionej serii o nowoczesnym projektowaniu czyli 'Wille marzeń’ – najpiękniejsze luksusowe rezydencje z całego świata!

Zapraszam Was zatem do kolejnych postów, które ukażą się u Pani Dyrektor na blogu – każdy niezwykły, każdy bardzo inspirujący i wart obejrzenia!

P.S. – Pozdrawiam Was jak zwykle ciepło i jak zwykle nocną porą z mojego biura projektowego w Rzeszowie ;]

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment


  1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

    Klasycznie i luksusowo – faktycznie jest to dom marzeń. Kto wie, może za „parę” lat… ;) Pomarzyć zawsze można!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl