Widok od strony ogrodu na ceglany dom

Ceglany dom w nowoczesnym stylu – DOM MARZEŃ A0363

Witajcie po krótkiej przerwie od projektów domów marzeń! Wracam do Was z kolejnym projektem z naszych domów i to bardzo ciekawym. Ciekawym, a może nietypowym? Ceglany dom nie jest bardzo popularny w Polsce. A jak widzicie pojawiają się w moim biurze również klienci z takimi marzeniami, które przelewamy na projekt wymarzonego domu! Zaciekawieni? Zapraszam do lektury!

Jak różne mogę być domy? Tak jak i ich właściciele! Każdy z nas jest zupełnie inny, więc tak na prawdę każdy dom projektowany indywidualnie jest zupełnie wyjątkowy i niepowtarzalny. Projekty powstające w moim biurze są tworzone dla konkretnego inwestora i spełniające jego wymagania, wyobrażenia i marzenia.

Ceglany dom w nowoczesnym stylu
Widok od strony ogrodu – połączenie cegły oraz drewna, a do tego duże oszklenia ;)

Ceglany dom w nowoczesnym stylu

Dzisiejszą podróż po projekcie tego domu zacznijmy typowo. Najpierw opowiem Wam co nie co o samej bryle i elewacjach. Budynek składa się tak naprawdę z dwóch części tworząc układ w formie litery „L”. Jak już wiecie z tytułu postu dom ten wykończony jest cegłą w tradycyjnym rudoczerwonym kolorze. Całość elewacji uzupełniają elementy z paneli drewnopodobnych. Pojawiają się one jako pionowa dekoracja, a także w formie wykończenia zadaszenia. Jak już o wyglądzie zewnętrznym mowa to warto tutaj wspomnieć o oknach. Dlaczego? Ponieważ górne krawędzie okien na poddaszu wpasowują się w spadki dachów.

Elewacja frontowa ceglanego domu z pracowni Pani Dyrektor

DOM MARZEŃ A0363 – zobaczcie układ pomieszczeń

Budynek składa się z 3 kondygnacji, dwóch naziemnych oraz jednej podziemnej. W bryłę całego budynku wkomponowane jest zadaszenie pod którym jest możliwość zaparkowanie dwóch samochodów. Również pod tym zadaszenie znajduje się główne wejście do budynku. Wchodzimy klasycznie do przestronnego wiatrołapu. Obok pralnia oraz spiżarnia, natomiast dalej otwarta strefa dzienna. A w niej kuchnia z przestronną wyspą zarówno o funkcji blatu kuchennego jak i blatu barowego z hokerami. Obok część jadalnia, a w najbardziej wysuniętej część domu salon połączony z przestronnym tarasem.

Ceglany dom w nowoczesnym stylu - aksonometria parter
Układ budynku w literę „L” jest bardzo czytelny na tym widoku.

W otwartej części dziennej są również schody na wyższą oraz niższą kondygnację, które tutaj zostały nieco wydzielone ażurową ścianką. Warto dodać, że zostały one doświetlone przez połączenie okna dachowego, kolankowego oraz klasycznego (co możecie zobaczyć na wizualizacji od strony ogrodu). Co więcej mamy tutaj tzw. wysoki salon w tym przypadku otwarty na więźbę dachową. Pomieszczenie to ma tak na prawdę ma wysokość 2 kondygnacji, dzięki czemu jest tam bardzo przestronnie, wnętrze jest bardziej reprezentacyjne. Tego typu pomieszczenie można w ciekawy sposób zaaranżować wiszącymi lampami czy dekoracjami na ścianach. Na poziomie parteru znajdują się również dwa pokoje oraz łazienka.

Ceglany dom w nowoczesnym stylu – kondygnacja podziemna!

Piwnica zazwyczaj kojarzy się z różnorodnymi pomieszczeniami technicznym czy dodatkowym miejscem do przechowywania. W nowoczesnej architekturze kondygnację podziemną projektuje się jako bardzo różnorodne pomieszczenia na które nie ma miejsca na kondygnacjach nadziemnych.

Zobaczcie co znalazło się w piwnicy tego domu marzeń!

Ceglany dom w nowoczesnym stylu - aksonometria piwnica
Budynek częściowo podpiwniczony – piwnica znajduje się jedynie pod częścią budynku i ma kształt kwadratu.

Przyszli właściciele tego domu, miłośnicy wina, w swojej piwnicy będą mieli pomieszczenie do produkcji trunku, ale również drugie do przechowywania gotowych produktów. Znaczną część piwnicy natomiast zajmuje domowa, prawie czterdziestometrowa siłownia, a w niej różnorodne sprzęty do ćwiczeń. Integralną częścią siłowni jest również dodatkowa łazienka, w której domownicy po ciężkim treningu będą mogli wziąć prysznic. Pomieszczenie siłowni może pełnić również funkcję sali kinowej, na którą zostało wydzielone część powierzchni. Jak na piwnice przystało mamy tutaj również pomieszczenie gospodarcze, ale zajmuje na prawdę nieznaczną część kondygnacji podziemnej budynku. Na koniec myślę, ze warto jeszcze dodać, że dom ten zostanie podpiwniczony częściowo, czyli tylko pod częścią budynku znajduje się kondygnacja podziemna.

Projekt indywidualny nowoczesnego domu ceglanego – DOM MARZEŃ A0363

Wiemy już co jest na parterze i w piwnicy, nadszedł więc czas na wyjście na piętro. Po wyjściu na górę, na lewo mamy antresolę, jest ona otwarta na znajdujący się pod nią salon, a także więźbę dachową powyżej. Na tej kondygnacji stanowiącej strefę nocną, klasycznie główna sypialnia połączona z prywatną łazienką oraz garderobą. Tego typu układ bardzo popularny i funkcjonalny, wiem od klientów, że są zadowoleni z takiego układu swoich sypialni. Znajdują się tutaj również dwa przestronne pokoje dla dzieci oraz ogólnodostępna łazienka z wanną i wspólna garderoba. Opisując poddasze warto wspomnieć o jego doświetleniu. W tym domu pomieszczenia poddasza doświetlone są dzięki oknom w ścianach szczytowych, lukarnom oraz oknom dachowych. Po więcej na temat okien dachowych i lukarn zapraszam Was tutaj >>>> Okna dachowe czy lukarny? Projektowanie domów. Plusy i minusy. Ep. 8z15

Ceglany dom w nowoczesnym stylu - aksonometria piętro
Zobaczcie jak wygląda tzw. wysoki salon z góry, zarówno z poziomu salonu jak i antresoli domownicy i goście mogę podziwiać odkrytą więźbę dachową.

Ceglany dom nowoczesny – zestawienie pomieszczeń

Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni:

Poziom -1

 • Komunikacja – 23 m2
 • Pomieszczenie do produkcji wina – 16,9 m2
 • Siłownia / Kino – 38,3 m2
 • Pomieszczenie na wino – 7,8 m2
 • Pomieszczenie gospodarcze – 4,6 m2
 • Łazienka – 4,5 m2
 • Razem – 95,1 m2

Poziom 0

 • Wiatrołap – 6,8 m2
 • Komunikacja – 27,6 m2
 • Łazienka – 6,2 m2
 • Pokój – 22,4 m2
 • Pokój – 17,1 m2
 • Pralnia – 4,7 m2
 • Spiżarnia – 26,4 m2
 • Kuchnia – 37,8 m2
 • Jadalnia – 24,8 m2
 • Salon – 33,1 m2
 • Razem – 206,9 m2

Poziom +1

 • Komunikacja – 20,2 m2
 • Pokój – 19,5 m2
 • Sypialnia – 23,5 m2
 • Łazienka – 10,5 m2
 • Garderoba – 5 m2
 • Garderoba – 4 m2
 • Łazienka – 4,7 m2
 • Pokój – 27,2 m2
 • Antresola – 17,6 m2
 • Razem – 132,2 m2

SUMA – 434,2 m2

Ceglany dom w nowoczesnym stylu
I ostatni widok na ten dom ceglany w nowoczesnym stylu, tym razem z oddali.

Cieszę się, że w końcu udało mi się opisać dla Was kolejny z naszych domów. A od początku roku pojawiło się całkiem sporo nowych koncepcji. Już niebawem na blogu pojawią się kolejne domy marzeń. Tymczasem inspirujcie się!

A po więcej zapraszam Was na mojego Instagrama, gdzie dowiecie się m.in. jak projektujemy w Urban Project. Zaglądajcie również na Facebooku, gdzie wrzucam Wam filmiki o architekturze i projektowaniu. Trzymajcie się ciepło! ;)

Przeczytaj również:

Dom jak z Hollywood, spacer 3D jak w amerykańskim filmie! Zapraszamy do obejrzenia filmiku na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl