Domowa sauna zewnętrzna – projekt sauny od biura Pani Dyrektor!

O saunach i strefach relaksu w domu pisałam na blogu Pani Dyrektor nie raz. :) Wiele było zdjęć, inspiracji i podawania argumentów za posiadaniem sauny w domowym zaciszu. Dzisiaj jednak mam dla Was coś specjalnego! Biuro Pani Dyrektor – Urban Project – stworzyło wyjątkowy projekt… PROJEKT SAUNY!

Oczywiście to co prezentuję w dzisiejszym poście to jedynie przedsmak. ;) Wraz z firmą Vingberg planujemy urzeczywistnić nasz projekt sauny, aby pokazać go na targach budowlanych, ale o tym… w kolejnych postach! Zapraszam więc do uważnego śledzenia bloga Pani Dyrektor i inspirowania się!

Zobacz jak to zrobiliśmy!

projekt sauny, sauna zewnętrzna, ogrodowa,
Jak możesz zauważyć projektowana przez nas sauna to sauna zewnętrzna. Dlaczego to dobre rozwiązanie? Zobacz w dalszej części posta. ;)
projekt sauny, sauna zewnętrzna, ogrodowa,
Schemat montażowy podłogi. Jak widzicie projekt, który stworzyliśmy jest kompleksowy – zawiera nie tylko rozwiązania typowo architektoniczne, ale także budowlano-konstrukcyjne i materiałowe oraz instalacji i wyposażenia.

Zalety sauny zewnętrznej:

 • bezpośredni kontakt z naturą – nasz projekt nadaje się do usytuowania w każdej lokalizacji, możesz postawić saunę w ogrodzie, pośród drzew i oglądać z jej wnętrza zachód słońca (to brzmi jak prawdziwy relaks, prawda?). Dodatkowo, tylko jeden krok dzieli Cię od znalezienia się na świeżym powietrzu, co szczególnie docenisz zimą. ;)
 • nie zajmuje miejsca w Twoim domu – decyzję o posiadaniu sauny wewnętrznej najlepiej podjąć już na etapie projektowania domu, dlatego sauna zewnętrzna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które swoje domostwa już posiadają.
 • w zależności od rodzaju sauny osiągamy różną temperaturę i wilgotność – ich niepożądane rozprzestrzenianie do innych pomieszczeń nie będzie miało miejsca jeśli będziemy mieli saunę zewnętrzną. ;)
Nasz projekt sauny przewiduje podział na kilka pomieszczeń – wszystko po to aby była to przestrzeń komfortowa i sprzyjająca relaksowi (bo przecież po to buduje się sauny, czyż nie? ;] ). Tak więc, mamy tu główne pomieszczenie sauny fińskiej suchej oraz towarzysząca jej komunikacja i łazienka. Przewidzieliśmy także taras, na którym wypoczniesz po gorącym seansie.

projekt sauny, sauna zewnętrzna, ogrodowa,
Element montażowy podłogi.
Fińska sucha? – czyli jaka? Sauna fińska (zwana także szwedzką) z samej swojej definicji jest sauną suchą – to znaczy, że osiąga się w niej wysokie temperatury przy niskiej wilgotności. Posiada dłuuugą listę dobroczynnych właściwości dla zdrowia i kondycji. Można z niej korzystać cały rok. Tradycyjna sauna fińska jest zbudowana z drewna i tak też jest w naszym projekcie. ;)

projekt sauny, sauna zewnętrzna, ogrodowa,
Postawiliśmy na naturalne materiały wysokiej jakości – więcej zobaczycie już niedługo na blogu Pani Dyrektor! :)
 Projekt sauny od biura Pani Dyrektor:

 • sauna zewnętrzna fińska sucha
 • konstrukcja szkieletowa
 • powierzchnia użytkowa (bez tarasów) – 12 m2
 • fundamenty – posadowienie bezpośrednie, bloczki betonowe
 • dach jednospadowy
 • wyposażenie w instalacje – elektryczną, wody ciepłej i zimniej oraz sanitarną
 • wysoka jakość konstrukcji i energooszczędność

A może Twój ogród będzie dobrym miejscem na taką saunę? :)

PD Architekt pozdrawia Was gorąco jak na temat saun przystało. ;) A już niedługo kolejne materiały w tym temacie – śledźcie więc bloga Pani Dyrektor uważnie!

 

 
Vingberg Polska: vingberg.pl
Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Domowa sauna zewnętrzna - projekt sauny od biura Pani Dyrektor!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze


 1. Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

  Interesuje mnie Sauna z tarasem na zewnatrz.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /dysk3/vhosts/agn.dosieci.pl/panidyrektor.pl/wp-content/plugins/gd-star-rating/code/blg/frontend.php on line 574

   Myślę, że w Internecie znajdzie się dużo pomysłów na taką ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl