O saunach i strefach relaksu w domu pisałam na blogu Pani Dyrektor nie raz. :) Wiele było zdjęć, inspiracji i podawania argumentów za posiadaniem sauny w domowym zaciszu. Dzisiaj jednak mam dla Was coś specjalnego! Biuro Pani Dyrektor – Urban Project – stworzyło wyjątkowy projekt… PROJEKT SAUNY!
Oczywiście to co prezentuję w dzisiejszym poście to jedynie przedsmak. ;) Wraz z firmą Vingberg planujemy urzeczywistnić nasz projekt sauny, aby pokazać go na targach budowlanych, ale o tym… w kolejnych postach! Zapraszam więc do uważnego śledzenia bloga Pani Dyrektor i inspirowania się!
Zobacz jak to zrobiliśmy!
Jak możesz zauważyć projektowana przez nas sauna to sauna zewnętrzna. Dlaczego to dobre rozwiązanie? Zobacz w dalszej części posta. ;) Schemat montażowy podłogi. Jak widzicie projekt, który stworzyliśmy jest kompleksowy – zawiera nie tylko rozwiązania typowo architektoniczne, ale także budowlano-konstrukcyjne i materiałowe oraz instalacji i wyposażenia.
Zalety sauny zewnętrznej:
bezpośredni kontakt z naturą – nasz projekt nadaje się do usytuowania w każdej lokalizacji, możesz postawić saunę w ogrodzie, pośród drzew i oglądać z jej wnętrza zachód słońca (to brzmi jak prawdziwy relaks, prawda?). Dodatkowo, tylko jeden krok dzieli Cię od znalezienia się na świeżym powietrzu, co szczególnie docenisz zimą. ;)
nie zajmuje miejsca w Twoim domu – decyzję o posiadaniu sauny wewnętrznej najlepiej podjąć już na etapie projektowania domu, dlatego sauna zewnętrzna jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które swoje domostwa już posiadają.
w zależności od rodzaju sauny osiągamy różną temperaturę i wilgotność – ich niepożądane rozprzestrzenianie do innych pomieszczeń nie będzie miało miejsca jeśli będziemy mieli saunę zewnętrzną. ;)
Nasz projekt sauny przewiduje podział na kilka pomieszczeń – wszystko po to aby była to przestrzeń komfortowa i sprzyjająca relaksowi (bo przecież po to buduje się sauny, czyż nie? ;] ). Tak więc, mamy tu główne pomieszczenie sauny fińskiej suchej oraz towarzysząca jej komunikacja i łazienka. Przewidzieliśmy także taras, na którym wypoczniesz po gorącym seansie.
Element montażowy podłogi. Fińska sucha? – czyli jaka? Sauna fińska (zwana także szwedzką) z samej swojej definicji jest sauną suchą – to znaczy, że osiąga się w niej wysokie temperatury przy niskiej wilgotności. Posiada dłuuugą listę dobroczynnych właściwości dla zdrowia i kondycji. Można z niej korzystać cały rok. Tradycyjna sauna fińska jest zbudowana z drewna i tak też jest w naszym projekcie. ;)
Postawiliśmy na naturalne materiały wysokiej jakości – więcej zobaczycie już niedługo na blogu Pani Dyrektor! :)
wyposażenie w instalacje – elektryczną, wody ciepłej i zimniej oraz sanitarną
wysoka jakość konstrukcji i energooszczędność
A może Twój ogród będzie dobrym miejscem na taką saunę? :)
PD Architekt pozdrawia Was gorąco jak na temat saun przystało. ;) A już niedługo kolejne materiały w tym temacie – śledźcie więc bloga Pani Dyrektor uważnie!
Architekt o Architekturze
"Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście.
Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.
Ta strona używa plików cookie ( "ciasteczek" ). Wchodząc na stronę, akceptuje regulamin używania plików cookies i zasady zawarte w polityce praw autorskich. Dowiedz się wiecej...
Kolejto obok maszyn budowlanych jeden z moich ulubionych tematów hobbystycznych. Lubię pociągi, infrastrukturę kolejową i zabudowania pomocnicze takie jak hale...
Interesuje mnie Sauna z tarasem na zewnatrz.
Myślę, że w Internecie znajdzie się dużo pomysłów na taką ;]