Nowoczesne ogrodzenie przy Twoim domu – zainspiruj się! Cz.2z2 (2023)

2 część Dzisiaj druga część wpisu o nowoczesnych ogrodzeniach domu – jeszcze więcej zdjęć, jeszcze więcej rozwiązań, jeszcze więcej inspiracji! Nowoczesne ogrodzenie domu to sprawa w projekcie domu często pomijana i bagatelizowana, na którą nie ma pomysłu, nie ma pieniędzy, którą 'kiedyś’ się zrobi… Kończy się na siatce wokół domu lub w najlepszym wypadku pseudo-nowoczesnych, stylizowanych ogrodzeniach o panelach z wygiętymi fikuśnie prętami… To nie musi tak wyglądać!

A jak może?

Od tego właśnie macie Panią Dyrektor ;] dzisiaj na blogu kolejna dawka inspiracji i ciekawych rozwiązań na nowoczesne ogrodzenie domu, w tym m.in.:

  • ogrodzenie ze szkła,
  • ogrodzenie z pionowych elementów,
  • mix czyli nowoczesne ogrodzenie zestawione z różnych materiałów – beton+drewno, beton+metal,
  • oraz jak zaprojektować ogrodzenie z pionowym ogrodem czyli ogrodem wertykalnym

Nie musi Ci się wszystko podobać. Uważasz, że ogrodzenie ze stali korten nie jest dla Ciebie? Ok. Gabiony są za ciężkie? Spoko. Może spodoba Ci się nowoczesne ogrodzenie z drewna? ;]

Zainspiruj się zatem!

Znajdź coś dla siebie!

Zapraszam!

Nowoczesne ogrodzenie – moc inspiracji!

Zwróć uwagę w jaki ciekawy sposób to nowoczesne ogrodzenie nawiązuje do designu i formy budynku – zainspiruj się!

Bo nowoczesny projekt to projekt całościowy – zobacz jak zaprojektowane jest nie tylko ogrodzenie, ale również podjazd, wiata na samochód czy wejście do domu – wszystko spójne i przemyślane!

Design ogrodzenia w mniej standardowej formie. Betonowy murek jest nowoczesny i świetnie komponuje się z drewnem na elewacji budynku i trawą przed domem.

Nowoczesna forma betonowego ogrodzenia – ciekawy efekt uzyskano tutaj poprzez otynkowanie całości ogrodzenia na biało i zestawienie z drewnem bramy wjazdowej i niewielką zielenią przed domem. Jeżeli zastanawiasz się jak zaprojektować ogródek, zieleń przed domem – zapraszam do posta tutaj. Tymczasem zainspiruj się monochromatycznym betonowym ogrodzeniem!

Pamiętaj o odpowiednim podświetleniu ogrodzenia i zaakcentowaniu tym samym wejścia do domu – w tym przypadku w stylu orientalnym, wschodnim. Twoje ogrodzenie będzie nie tylko nowoczesne, ale również przykuwające oko! Dodatkowo światło wyodrębni i podkreśli materiał, z którego wykonane jest ogrodzenie.

Po lewej – monochromatyczne betonowe ogrodzenie – zainspiruj się prostotą tego rozwiązania! Zobacz jak świetnie wygląda z zielenią zaprojektowaną w takiej formie!

Szkło? Ogrodzenie ze szkła? Czemu nie! Zainspiruj się szklanym ogrodzeniem Twojego domu! Zobacz jak zaprojektować nowoczesne ogrodzenie ze szklanymi panelami. Mleczne szkło zapewni pewną dozę prywatności – wiadomo, że nie będzie to w 100% zasłaniające, jednak w dużym stopniu ograniczy niechciany wzrok sąsiadów. Jeżeli szukasz pomysłu na nietypowe ogrodzenie – zainspiruj się nowoczesnym ogrodzeniem ze szkła ;]

Szklane panele zostały tutaj zestawione z metalowym ogrodzeniem o horyzontalnej formie. Zobacz i zainspiruj się!

W pionie Może nowoczesne ogrodzenie w pionie? Zobacz jak wygląda ogrodzenie domu złożone z pionowych słupków – czy to ze stali, czy z drewna czy z metalu. Takie ogrodzenie zapewni nowoczesny design – to niestandardowe rozwiązanie można dowolnie kształtować, jest bardziej plastyczne i elastyczne w formie. Zapraszam do obejrzenia inspiracji!

Nowoczesne ogrodzenie z pionowych słupków ze stali korten – o ogrodzeniu z tej stali pisałam dla Was w części pierwszej. Tutaj w nietypowym rozwiązaniu o organicznej, bardzo swobodnej formie.

Kolejne nowoczesne ogrodzenie – tym razem z pionowych metalowych słupków – zobacz jaki efekt daje takie ogrodzenia na tle podświetlonej ściany budynku wieczorową porą.

Ogród wertykalny Jeżeli nudne wydają Ci się zwykłe rozwiązania ogrodzeń a dodatkowo nie masz miejsca wokół domu na ogródek i odrobinę zieleni – zainspiruj się nowoczesnym ogrodzeniem z ogrodem wertykalnym! Zobacz jak zaprojektować pionowy ogród przy ogrodzeniu, zainspiruj się i stwórz podobny przy swoim domu! Zieleni przecież nigdy za wiele! Jeżeli zainspirowałeś się ogrodami wertykalnymi i szukasz podobnych rozwiązań – zapraszam do posta na ten temat czyli Pionowe ogrody – 30 pomysłów na wertykalną zieleń! – zainspiruj się jeszcze bardziej!

Ogrodzenie domu z pionowym ogrodem zestawionym z drewnem – na wskroś nowoczesne, bardzo naturalne i przyjemne! Zainspiruj się tym rozwiązaniem! Taka ściana czy ogrodzenie może powstać również przy Twoim domu!

Ogród wertykalny w trochę mniejszej formie jednak nadal bardzo inspirujący!

Czas na mix! Zobacz jak zaprojektować nowoczesne ogrodzenie z wykorzystaniem więcej niż jednego materiału! Zapraszam do inspiracji na nietypowe, ale bardzo nowoczesne rozwiązania!

Nowoczesne ogrodzenie to nowoczesny design!

Beton+drewno Na początek jedno z najpopularniejszych nowoczesnych połączeń czyli beton zestawiony z drewnem – zainspiruj się! Beton, mimo iż surowy, połączony z drewnem wydaje się bardziej przyjemny i bardziej naturalny – nie bój się eksperymentować! Niech ogrodzenie Twojego domu będzie dostosowane do Twoich potrzeb i upodobań, niech tworzy spójną całość nie tylko z budynkiem, ale również z całością projektu zagospodarowania działki, zielenią przed domem, rozwiązaniem dojścia do domu czy dojazdu.

Betonowe ogrodzenie i umocowane na nim drewniane panele w wertykalnej formie – ładnie komponuje się biel betonu z naturalną barwą drewna. Zwróć uwagę na nowoczesny design donic i zieleni przy ogrodzeniu.

modern_fence_gate_stylish_wooden_piles_barrier_vertical_nowoczesny_dom_ogrodzenie_drewniany_plot_slupki_furtka_klasyczna_klasyka_2023

Najbardziej standardowe rozwiązanie nowoczesnego ogrodzenia domu – beton otynkowany na biało i drewno w ciemniejszej tonacji. Mimo to nadal bardzo inspirujące!

Beton+metal O ile beton i drewno wyglądają nowocześnie, a mimo to bardzo przyjemnie, o tyle ogrodzenie gdzie beton zestawiony jest z metalem wygląda solidnie, bezpiecznie i bardzo spójnie. Zainspiruj się nowoczesnym ogrodzeniem – połącz beton z metalowymi elementami i ciesz się ogrodzeniem niestandardowym, pięknym i bardzo nowoczesnym!

Betonowy murek i wstawka z pojedynczych, wolnostojących metalowych pionowych prętów – wygląda naprawdę designersko! Proste i bardzo efektowne rozwiązanie!

Wpisem tym kończymy naszą niewielką serię o projektowaniu działki przed i wokół domu.

Z pozostałych postów u Pani Dyrektor ukazały się wcześniej:

Po więcej inspiracji zapraszam do pozostałych, przeszłych i przyszłych, postów ;] A teraz pozdrawiam Was w tę ciepłą majową noc z mojego biura w Rzeszowie.

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Nowoczesne ogrodzenie przy Twoim domu - zainspiruj się! Cz.2z2 (2023), 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

  1. Prześliczne projekty. Ja chyba jestem fanką tych szklanych elementów <3 Bardzo spodobał mi się również ogród wertykalny :) Taki mi się marzy. Zastanawiam się czy sekator akumulatorowy poradziłby sobie z drzewkami, które ja mam w ogrodzie :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl