Innowacyjne, nowoczesne meble miejskie i ogrodowe – zainspiruj się!

Dzisiaj garść inspiracji! Poruszając się w miejskim krajobrazie, często nie zdajemy sobie sprawy co dla zwykłego przechodnia jest najważniejsze, z czym obcuje on najbardziej.

Mowa tu o meblach miejskich, czyli po prostu  ławkach i ławeczkach, śmietnikach, lampach i tak dalej. Przyzwyczailiśmy się do ich obecności, są bo być muszą, ale nikt specjalnie nie zastanawia się nad ich designem. A szkoda, bo to ważny element w przestrzeni miejskiej decydujący o jej jakości, czyli o naszym dobrym samopoczuciu. ;) Dlatego dzisiaj tematem będą innowacyjne meble miejskie od Hammerland Design – piękne, nowoczesne oraz PRAKTYCZNE.

Zobaczcie, jak wyglądają nowoczesne meble ogrodowe, które świetnie sprawdzą się też jako meble miejskie!

meble miejskie, stół krzesła baldachim, zestaw ogrodowy wypoczynkowy, ławka wytrzymała metalowa, kosz na śmieci
Musimy pamiętać, że mamy duży wpływ na to jakie meble miejskie znajdują się w naszym otoczeniu. Zaproponuj na spotkaniu wspólnoty mieszkaniowej takie rozwiązanie. Może na początku nie każdy przyjmie je z entuzjazmem, jednakże myślę, że szereg zalet innowacyjnych mebli przekona nawet największych sceptyków. ;)
Dobra przestrzeń miejska charakteryzuje się tym, że chce się w niej przebywać. :) Niekoniecznie gwarantują nam to brudne parkowe ławki, o jednocześnie powtarzalnym chociaż niezbyt wygodnym designie. Spójrz na te innowacyjne meble!

Zastanawiacie się pewnie czym te meble zasłużyły sobie na miano INNOWACYJNYNYCH? Poza nowoczesnym designem, meble te posiadają szereg funkcji i udogodnień, niekiedy bardzo zaskakujących. ;)

Oto niektóre z nich:

  • samowystarczalne – posiadają panele fotowoltaiczne i akumulatory, czyli jest nowocześnie i ekologicznie. ;)
  • siedząc na takiej ławce bez problemu naładujesz telefon i skorzystasz z internetu – a to często najbardziej palące potrzeby współczesnego człowieka.
  • masz ochotę potańczyć? – te ławki mają wbudowane wodoodporne głośniki i odbiornik Bluetootch – zaskakujące, prawda?
  • meble wyposażono w szereg czujników warunków atmosferycznych – temperatury, wilgotności i ciśnienia, a także czujniki jakości powietrza.
  • ażurowa ławka może wyglądać na delikatną, jednak wandale nie mają z nią szans! – wykonana ze stali, jest dodatkowo wyposażona w czujniki wstrząsu i płomieni – po ich uruchomieniu rozpoczyna się procedura bezpieczeństwa oraz rejestrowania nagrania video i dźwięku – wszystko po to by meble służyły nam jak najdłużej i jak najlepiej. ;) 

Meble miejskie to nie tylko ławki, to także stojaki na rowery. Nowoczesny design na pewno zachęci nas do korzystania z jednośladów ;)

Miejsce na meble miejskie to nie tylko osiedla i parki, to także przestrzeń komercyjna – hotele, kawiarnie, restauracje. Jeśli jesteś właścicielem takiego obiektu pomyśl, czy nie warto zainwestować w takie meble. Nie zestarzeją się szybko (zarówno pod względem wzornictwa jak i materiału), a co za tym idzie – nie będą odstraszać, a przyciągać klientów. :)

meble miejskie, stół krzesła baldachim, zestaw ogrodowy wypoczynkowy, ławka wytrzymała metalowa, kosz na śmieci
Tak mógłby wyglądać każdy kosz na śmieci – z pewnością przyjemniej spędzałoby się czas w takich miejscach!

Na koniec zobacz jak innowacyjne meble miejskie sprawdzają się w swoim „naturalnym środowisku” ;)

Wyposażenie miasta w ławki, kosze na śmieci, huśtawki czy fontanny nazywamy „małą architekturą”. Nie bez kozery taka nazwa. W przypadku mebli, które pokazuję Wam dziś określenie mianem małej architektury jest wyjątkowo trafne. Spójrzcie, jak fajnie designerskie ławki parkowe komponują się z elewacją rzeszowskiego Zig Zak House. Jeśli natomiast zastanawiacie się, czy te nietypowe, szczególne meble przetrwają warunki miejskie, powiem Wam dwie rzeczy.

Po pierwsze – TAK, bo wykonane są z bardzo trwałego materiału, są bardzo ciężkie, a trwale związane z gruntem kompletnie nie do ruszenia.

Po drugie – trochę się u nas już zmieniło. Może gdzieniegdzie nie można jeszcze pozostawić ich samopas, myślę jednak, że nasza świadomość wspólnoty jest na tyle duża, że przedmioty wspólne są należycie szanowane ;] 

meble miejskie, stół krzesła baldachim, zestaw ogrodowy wypoczynkowy, ławka wytrzymała metalowa, kosz na śmieci
meble miejskie, stół krzesła baldachim, zestaw ogrodowy wypoczynkowy, ławka wytrzymała metalowa, kosz na śmieci

Po więcej inspiracji zapraszam na stronę producenta tych niezwykłych mebli – hammerland.pl

Wszystkie zdjęcia należą do Hammerland Design.

Pani Dyrektor Architekt pozdrawia Was ciepło i wraca do pisania ;]

Zobacz także: MTR – Strefa Porad Architekta 2016 – jak było na Targach Budowlanych?

Wiedza z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych czeka na ciebie na naszym kanale na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Innowacyjne, nowoczesne meble miejskie i ogrodowe - zainspiruj się!, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl