Urządzam wnętrza: PODSUMOWANIE serii o inspirujących stylach projektowania!

Design wnętrz

jest niesamowicie istotny, gdy projektujemy dom! Nie dość, że to właśnie w środku spędzamy większość naszego czasu, tam zawiera się nasze życie i nasza rodzina, to właśnie pomieszczenia identyfikują styl, jaki do nas najbardziej przemawia.

No i nie zapominajmy o spójności całego budynku, unikajmy efektu chaosu i inspirujmy się, szukając domu swoich marzeń ;] Właśnie dlatego postanowiłam stworzyć serię, w której urządzam wnętrza na przeróżne sposoby, gdzie pokazywałam Wam, na co najbardziej zwracać uwagę i z jakich mebli czy dodatków stworzyć swoje upragnione wnętrze.

Dzisiaj – podsumowanie! Jeśli nie zobaczyliście wszystkich wpisów, zapraszam do nadrobienia zaległości!

#1 Jak czerpać inspirację z natury? Urządzam wnętrza: STYL EKO

Coraz częściej mamy do czynienia z wielkomiejskim hukiem, może nawet czujemy się przytłoczeni szybkim stylem życia – dlatego styl eko jest ostatnio tak bardzo popularny. W swoim domu chcemy stworzyć wnętrze, w którym można łatwo wypocząć i zrelaksować się po ciężkim dniu.

#2 Harmonia przytulnego domu – urządzam wnętrza: SHABBY CHIC

W modzie designerskiej króluje powrót do tradycji. Jednak w ostatnich latach szczególnie popularne stało się urządzanie wnętrz w stylu staromodnym – mnóstwo słyszy się teraz o rzeczach vintage, kupionych „z drugiej ręki” lub na takie stylizowane. Tym właśnie charakteryzuje się styl shabby chic.

To chyba najbardziej przewrotne – dopłacamy za mechanicznie wykonane wyszczerbienia i delikatne rysy ;]

#3 Przytulnie i funkcjonalnie – urządzam wnętrza: STYL SKANDYNAWSKI

Styl skandynawski jest jednym z najbardziej uwielbianych przez Polaków. Dlaczego? Wnętrza w stylu skandynawskim cechuje ogromna ilość przestrzeni, światła, przytulny i rodzinny klimat… – można tak wymieniać godzinami ;] Przebywając w takich wnętrzach, liczymy na spokój, harmonię i radosną atmosferę. Ten nurt tworzą także proste formy z naturalnych materiałów, brak mocnych kontrastów oraz… niska cena!

#4 Jak dodać swojemu życiu nieco egzotyki? Urządzam wnętrza: ETNO

Egzotyczne klimaty od zawsze były inspiracją w praktycznie każdej dziedzinie – czy to sztuki, czy mody. Mają one swoje odzwierciedlenie również w designie wnętrz; pozwólcie więc, że przedstawię Wam pokrótce styl etno! Najważniejszą rolę odgrywają tutaj rzeczy unikalne, egzotyczne i oczywiście wykonane ręcznie. Daje się tu wyczuć klimat dalekich krajów, dominują ciepłe, świetliste barwy pomieszane z kontrastującą czernią – człowiek ma się tu poczuć przytulnie i nastrojowo ;]

#5 Mniej znaczy więcej – urządzam wnętrza: MINIMALIZM

Mniej znaczy więcej – jest to hasło, którym określa się z pewnością najbardziej charakterystyczny styl w designie wnętrz: MINIMALIZM. Dlaczego jest on tak bardzo popularny? Myślę, że chodzi tu głównie o klasę, harmonię i – przede wszystkim – ponadczasowość! Estetyczna dyscyplina, przewaga funkcji nad formą i rezygnacja z niepotrzebnych ozdób, w miarę jednolita kolorystyka wystroju oraz umiłowanie przestrzeni – chyba właśnie dlatego minimalizm wnętrzarski trafia w gust tak dużej liczby osób!

#6 Rzecz tkwi w kolorach – urządzam wnętrza: STYL ENERGETYCZNY

Od zawsze mówi się, że kolory, którymi się otaczamy, mają na nas ogromny wpływ – dlatego też powinniśmy przemyśleć design naszych wnętrz również pod tym względem. Jesteś osobą, która potrzebuje motywacji i przysłowiowego „kopa”? Wypróbuj koniecznie styl energetyczny!

#7 Gościmy ze staroświecką elegancją – urządzam wnętrza: STYL ANGIELSKI

Tym razem będziemy krążyć wokół kilku słów-kluczy: kwiaty, biel, elegancja i gościnność. Wszystkie te cechy łączy w sobie może nieco babciny (ale w ten pozytywny sposób!) styl angielski. W takim wnętrzu każdy z nas czuje się bezpiecznie i swobodnie. Styl angielski opiera się głównie na więzi rodzinnej, starannie gromadzonych pamiątek i stylowych drobiazgów. To właśnie tutaj pewnego rodzaju sielskość łączy się z klasą i elegancją.

#8 W zgodzie z naturą – urządzam wnętrza: STYL BOTANICZNY

części serii o wystroju wnętrz opisywałam Wam pomysły na urządzenie wnętrza w stylu eko. Dziś zajmę się podobnym tematem, lecz… nieco innym :P Do natury najbardziej tęsknią ci, którzy mieszkają w mieście – najczęściej takim mocno zurbanizowanym, dlatego coraz więcej ludzi planuje wykorzystać w swoich wnętrzach właśnie styl botaniczny. Przekonajcie się sami, że nie jest on tylko dla biologów ;]

#9 Przestronna elegancja z Zachodu – urządzam wnętrza: STYL AMERYKAŃSKI

Głównym atutem wnętrz w takim stylu jest ogrom przestrzeni! Dzięki temu możemy pozwolić sobie na dowolne rozmieszczenie mebli czy układu pomieszczeń. Do tego dołóżmy też elegancję, dobre oświetlenie, przejrzystość, mnóstwo ozdobników (sztukateria! Nawet nie wiecie, jakie to istotne) i okna ze szprosami. Warto też wspomnieć o tzw. bay window – nieco romantycznym, klimatycznym siedzisku „na parapecie”. Koniecznie musicie o tym przeczytać ;]

Jaki jest Twój ulubiony styl projektowania? 

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Urządzam wnętrza: PODSUMOWANIE serii o inspirujących stylach projektowania!, 9.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. bardzo fajny artykuł, krótki ale daje od razu wiedzę o co w jakim stylu chodzi ;) przydałby się może też podobny o nieco rozbudowanej treści o każdym stylu, ale może jest, a ja nie umiem znaleźć. tak czy inaczej dzięki !

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl