35 pomysłów na luksusowy basen – zainspiruj się! (2023)

Lato (przynajmniej kalendarzowe…) w pełni, a więc Pani Dyrektor przychodzi do Was z tematem idealnym na ochłodę :P Któż z nas nie chciałby mieć pięknego basenu w ogrodzie? Zazwyczaj skupiamy się na ich funkcji użytkowej – zatem ja zaprezentuję Wam dzisiaj 35 projektów, w których to właśnie basen nadaje efektownego charakteru budynkom.

Gotowi? Zaczynamy! ;]

1. Basen wzdłuż nowoczesnej szklanej elewacji domu.

2. Basen wewnętrzny w domu – lokalizacja wzdłuż szklanej elewacji wewnętrznej to też jedno z tych rozwiązań, które powtarzają się najczęściej

3. Basen o całkowicie nieregularnym kształcie idealnie pasuje do kamieni, którymi jest obłożony. Dobry do estetyki wypoczynkowej.

4. Basen jako kontynuacja tarasu? Jeśli dom zlokalizowany jest na stoku a działka ma dobre niezasłanialne położenie i nachylenie do południa lub zachodu – dlaczego nie?

5. Basen Infinity bardziej w naszym klimacie ;] I z nadwieszonym tarasem powyżej.

6. Basen jako kontynuacja tarasu ogrodowego – to coś, co lubimy!

Jeśli masz ochotę na inspirację na dom z basenem prosto z Polski – zobacz Modern Forest House w Radawie na podkarpaciu – możesz wynająć go na weekend albo pooglądaj o nim film ;]

Dom z basenem – model 3D

7. Czy dom jest nowoczesny, czy też klasyczny – Basen zewnętrzny zawsze sprawi, że bryła budynku wygląda ciekawiej. Nie mówiąc już o .. użytku :D

8. Tak duże baseny są rzadko u nas stosowane przy domach. Ale w hotelu! To jest już całkiem inna historia ;] Przy basenie, który sąsiaduje z długim podcieniem można przesiadywać również w chłodniejsze dni. To swego rodzaju weranda, ale z wodą u podnóża.

9. Basen jako część oranżerii w środku? Osobiście uważam to za jedno z lepszych rozwiązań, bo oranżeria to pomieszczenie którego osobiście bardzo potrzebuję!

10. Basen wewnętrzny zaraz przy salonie? Czemu nie?? Przy takiej lokalizacji basenu należy pamiętać aby klimatyzowanie / wentylowanie pomieszczeń było całkowicie oddzielne.

11. Niewielki basen zewnętrzny jako dopełnienie domu na wąskiej działce

12. Basen zewnętrzny w domowym atrium

13. Basen zewnętrzny przedłużeniem strefy wypoczynkowej i salonu

14. Nawet niewielki basen przydomowy dodaje elewacji ogrodowej uroku i szczypty luksusu

15. Wymiary basenu przydomowego, które wybierają nasi inwestorzy to najczęściej 3×6 albo 4×8 i 10 metrów. Czy wystarczyłoby to i dla Ciebie?

Dom z basenem – zdjęcia z realizacji i krótka opowieść o nim:

16. Basen zewnętrzny przy smacznym drewnianym domku letniskowym

17. Czasami drewniany dom jest tak bardzo egzotyczny, że basen zlokalizowany przy nim daje wrażenie totalnej egzotyki

18. „Pool House” Większe domy, mają dodatkowe nieruchomości nie tylko dla służby – również do basenu ;] Domek przy basenie w stylu drewnianej architektury uzdrowiskowej? Czemu nie!

19. Imponujący basen wewnętrzny pod antresolą z zejściem kręconymi schodami w dół. Niezłe rozwiązanie do hotelu ;]

20. Co pasuje do błękitnej wody basenu zewnętrznego? Biała elewacja. Ale .. czy na prawdę tylko taka? Zobacz dalej!

21. Biała elewacja i spory basen zewnętrzny a w samej elewacji – czarna stolarka. Tylko 3 kolory i 3 „materiały” – elegancja w czystej postaci!

22. Czarna elewacja? Też pasuje do basenu :P

23. Długa ciemna elewacja nowoczesnego budynku wzdłuż błękitnej linii basenu?

24. Duże natężenie zieleni wokół zewnętrznego basenu jest trochę niepraktyczne ze względu na czyszczenie i zabezpieczenia basenu. Wygląda jednak pięknie!

25. Imponująca elewacja wypełniona zielenią. Czarna elewacja jest lepsza do lokalizowania zieleni niż jasna z oczywistych powodów.

26. Basen pod świetlikiem połączony z wanną z jaccuzi.

27. Basen w luksusowym domu jest częścią strefy SPA. Projektujemy takie w naszych willach często!

28. Strefa basenowa nie musi być doświetlona światłem naturalnym. Baseny zlokalizowane w piwnicy mają również swój urok ;]

29. Do basenu w piwnicy dołożyć można wszystkie inne funkcje takie jak sauna czy tepidarium a oświetleniem wybudować można atmosferę wnętrza. Ta w przygaszonym świetle jest całkiem inna niż w dzień i przy dużych odsłoniętych przeszkleniach.

30. Jeśli obawiasz się wścibskich oczu albo po prostu kochasz intymność – basen w strefie atrium, czyli wnętrza ogrodowego wydzielonego ścianami będzie dla Ciebie rozwiązaniem. Wtedy również strefa sauny i wychodzenie z niej prosto na śnieg nabierze innego wymiaru ;]

31. Wewnętrzny basen dla domu w stylu amerykańskim albo klasycznym? Przy palmiarni albo zamiast niej – dokładnie tak! :]

32. Ciekawych sąsiadów od basenu wewnętrznego możesz oddzielić ścianą zieleni. Pamiętaj tylko aby była wiecznie zielona!

33. Na koniec – baseny wewnętrzne atriów i arkadek w stylu arabskim. Jest w nich coś ciepłego i dusznego – prawda?

34. Basen w stylu japońskim powinien być połączony z ogrodem. Jeśli wnętrze jest również delikatne i eteryczne jak to japońskie – wszystko robi się spójne.

35. Nie jest to basen, ale pomysł żywicy epoksydowej zamiast dywanu pomiędzy sofami jest całkowicie odjechany i bardzo piękny!

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

3 komentarze

 1. Świetne inspiracje!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Działacz Nie lubisz nudy i przedłużających się dyskusji. Od teorii wolisz praktykę. Nie dla Ciebie długie wywiady o działaniu łydki – wolisz ją po prostu przyłożyć. Zamiast godzinami roztrząsać problem, po prostu go rozwiązujesz. Ciągle musisz być w ruchu.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Bardzo dziękuję!!!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl