Biura Wielkich Korporacji – Podsumowanie Ep. 11-20

Nadszedł czas na drugie już podsumowanie jednej z najbardziej inspirujących serii na blogu Pani Dyrektor! W serii Biura Wielkich Korporacji pokazuję Wam najciekawsze komercyjne wnętrza i ciekawe sposoby na urządzenie nowoczesnego biura. Oto przed Wami 10 nowoczesnych biur, 10 kreatywnych rozwiązań, 10 przykładów z całego świata!

Przegapiliście pierwszą część? Koniecznie nadróbcie zaległości ;] 

Jeśli chcesz przenieść się do posta, który Cię zainteresował, po prostu kliknij w nazwę epizodu i zaczerpnij mnóstwa inspiracji!

Jeszcze więcej pomysłów na urządzenie nowoczesnego biura!

ZAINSPIRUJ SIĘ

Nowoczesna aranżacja biura Lego. Biura Wielkich Korporacji Ep.11

Projektanci siedziby firmy Lego w Danii mieli przed sobą niełatwe zadanie – musieli zaprojektować przestrzeń pracy biurowej w taki sposób, aby ułatwić pracownikom wymyślanie coraz to nowych zestawów, kompozycji z popularnych klocków, które zaciekawiłyby najmłodszych odbiorców. Znając kreatywność dzieci, konkurowanie z ich wyobraźnią już na starcie może okazać się porażką ;] Jak poradzili sobie projektanci Rosan Bosch i Rune Fjord? Zobaczcie sami! ;]

urządzenie nowoczesnego biura

Projekt: ROSAN BOSCH STUDIO

Jak urządzić nowoczesne wnętrze biura? – siedziba Centro w Chicago. Biura Wielkich Korporacji Ep.12

W dwunastej odsłonie serii pokazałam Wam m.in. to, jak bardzo kojące działanie na pracowników ma zieleń i mnóstwo ciekawych gadżetów na pobudzenie u nich kreatywności ;] Zobacz nowe sposoby na urządzenie nowoczesnego biura, w których beton, stal, drewno i szkło tworzą niezwykłe połączenie z naturalną zielenią, a przy okazji wyglądają bardzo efektownie!

urządzenie nowoczesnego biura

Projekt: Partners by Design

Modne wnętrze biurowe – Siedziba Sony – Biura Wielkich Korporacji Ep.13

Sony – ta nazwa zobowiązuje ;] Siedziba firmy w Monachium to nowoczesne, modne wnętrze biurowe – połączenie stylu industrialnego z klasyką, elegancją i nowoczesnością. Nowe biuro Sony miało być biurem otwartym, komunikatywnym, takim, z którym chce się wchodzić w relacje, i które nie przytłacza swoja korporacyjną strukturą. W celu uniknięcia jednorodności i monotonii rozwiązań, zaproponowano pracownikom poszczególnych działów wybranie sobie specyfiki i designu mebli, oświetlenia czy kolorystyki przestrzeni, oczywiście wszystko w ramach odgórnie przyjętych rozwiązań. Jaki był tego efekt? Sami zobaczcie!

urządzenie nowoczesnego biura

Projekt biura: conceptsued

Inspirujące wnętrze biura siedziby Alliander. Biura Wielkich Korporacji Ep.14

Całe założenie siedziby głównej Alliander w Duivan było niegdyś kompleksem budynków o przestarzałej technologii i formie. W celu wykorzystania ich powtórnie, nie tylko zmodernizowano same budynki, ale przykryto je wszystkie jedną połacią, by stworzyć coś na kształt ich „opakowania” ;] Poszczególne budynki połączone zostały ze sobą wewnętrznymi łącznikami i wielopoziomową komunikacją – dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe było powtórne wykorzystanie nie tylko samych budynków, ale również materiałów, co przyczynia się do tego, iż nowoczesny biurowiec Alliander jest jednocześnie budynkiem ekologicznym!

urządzenie nowoczesnego biura

Projekt biura: RAU architects

Projekt wnętrza nowoczesnego biura – Biura Wielkich Korporacji Ep.15

Projekt wnętrza nowoczesnego biura musi być nie tylko kreatywny, ale jednocześnie wyzwalający kreatywność w swoich pracownikach! Takie założenie przyjęto podczas projektowania siedziby Cisco w San Francisco – specjalnie dla swoich przyszłych pracowników przewidziano puste tablice kredowe, puste ściany, tablice korkowe i inne elementy w każdym miejscu w biurze, na których wyzwalać mogą swoją kreatywność i przelewać pomysły pracownicy – zainspiruj się nietypowym pomysłem na aranżację biura!

urządzenie nowoczesnego biura

Projekt biura: Studio O+A

Nowoczesny design biura – siedziba Sony w Madrycie. Biura Wielkich Korporacji Ep.16

Nowa lokalizacja siedziby usytuowana jest w samym sercu Madrytu, w centrum mieszącym w sobie najważniejsze ośrodki biznesowe, handlowe i kulturowe. Jednym z założeń projektantów było otwarcie biura na właśnie to administracyjno-biznesowo-handlowo-kulturowe zewnętrze i udostępnienie mu poszczególnych pomieszczeń w swojej siedzibie w celu prowadzenia konferencji, spotkań z klientami czy nawet koncertów. Bo jakie miejsce byłoby lepsze na koncert, niż siedziba muzycznego giganta? ;] To podejście miało zamienić odizolowane miejsce pracy w otwartą, integralną i wielokulturową przestrzeń. Zobacz kolejne sposoby na urządzenie nowoczesnego biura!

urządzenie nowoczesnego biura

Projekt biura: AECOM

Nowoczesne wnętrze korporacji – siedziba Google w Amsterdamie – Biura Wielkich Korporacji Ep. 17

Siedziba Google w Amsterdamie po gruntownym remoncie zyskało całkiem nowe oblicze – teraz to główny przykład na nowoczesne wnętrze korporacji! Biuro to stało się miejscem, które sprzyja wydajności pracy, ale także jest przyjazne pracownikom, ich zdrowiu i rozwojowi. Odnowiony wystrój wnętrz biura Google był inspirowany głównie koncepcją garażu – pełno jest ścian w stylu graffiti, kartonowych pudeł nawet pod postacią lamp. Do tego dodajmy mnóstwo holenderskich symboli i ujrzymy nowoczesne oraz megakreatywne biuro!

urządzenie nowoczesnego biura

Nowoczesne biuro… wodne? Google w Budapeszcie – Biura Wielkich Korporacji Ep. 18

Wracamy do kolejnej siedziby Google’a! Projektanci z Graphael Design Studio dostrzegli ogromne podobieństwo między sportem a duchem konkurencji w dużych firmach. Po dodaniu faktu, iż stolica Węgier to miasto uzdrowiskowe (jest w nim ponad 500 źródeł!), a reprezentanci kraju osiągali super wyniki w sportach wodnych, siedziba Google po prostu musiała zawrzeć w swoim designie ten motyw przewodni – tak więc w biurze starano się stworzyć atmosferę spa, basenów i obiektów wodnych.

urządzenie nowoczesnego biura

Nowoczesne biuro korporacji – Google w Tel Awiwie – Biura Wielkich Korporacji Ep. 19

Ostatnia część „Trylogii Google’a”! Tym razem także zadbano o swego rodzaju ukłon w stronę lokalnej kultury i tradycji. Celem projektantów stało się urządzenie nowoczesnego biura i przy tym ukazanie tak bogatej przecież różnorodności Izraela pod tym względem, ale też całego kraju i – przede wszystkim – narodu. Co ciekawe (i bardzo imponujące!), pracownicy Google także brali udział w projektowaniu wnętrz biurowca! Zostali poproszeni o pomysły dotyczące tematów przewodnich, według których urządzono później poszczególne piętra – konsultowano z nimi dokładnie dane projekty.

urządzenie nowoczesnego biura

Nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura – siedziba Malwarebytes w USA. Biura Wielkich Korporacji Ep.20

Oryginalne dywany, okładziny ścienne oraz niespotykane połączenie kolorowych świateł tworzy razem wyrafinowany i bardzo dokładnie przemyślany design. Jaskrawe kolory na tle neutralnej czerni kontrastują z dużą ilością naturalnego światła z ogromnych okien – widoki z nich dodają tylko uroku! Natomiast stal, miedź, kamień, marmur i różnego rodzaju ceramika w wystroju wnętrz tworzą bardzo stylowy charakter miejsca. Nie możesz przegapić także tajemniczej kawiarni pod głównymi schodami!

urządzenie nowoczesnego biura

Masz swojego faworyta spośród tej dziesiątki? Napisz koniecznie w komentarzu!

A jeśli szukasz innych wpisów dotyczących kreowania przestrzeni biurowych, zapraszam do wpisów, które ukazały się już wcześniej na blogu Pani Dyrektor:

Kliknij i przenieś się w świat 3D naszych projektów domów indywidualnych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Biura Wielkich Korporacji - Podsumowanie Ep. 11-20, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. Ja akurat czekam teraz na moją aranżacja restauracji łódź chciałabym mieć pięknie urządzoną knajpę, a wiem, że przy uzdolnionych architektach jest to możliwe. Ciekawy blog i fajny artykuł!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl