Nowoczesne biuro z kontenerów transportowych? Biura Wielkich Korporacji Ep. 23

To już 23. epizod serii pt. Biura Wielkich Korporacji! Dzisiaj przedstawię Wam chyba najbardziej inspirujący z dotychczasowych projektów. Firma Pallotta TeamWorks udowodniła, że – jeśli wszystko się dokładnie rozplanuje, przemyśli, a przede wszystkim wymarzy – można osiągnąć wszystko! I jeszcze dostać za to nagrodę ;]

Przedstawiam Wam nowoczesne biuro z kontenerów transportowych!

NOWOCZESNE BIURO Z KONTENERÓW TRANSPORTOWYCH

– siedziba Pallotta TeamWorks

   • lokalizacja: Los Angeles, USA;
   • projekt wnętrz: Clive Wilkinson Architects;
   • klient: Pallotta TeamWorks;
   • ukończony w 2002 roku;
   • powierzchnia: 4366 m2;
   • układ pomieszczeń: zamknięty.
biuro z kontenerów transportowych

Drewniane konstrukcje przyciągają najwięcej uwagi – to tam odbywają się spotkania konferencyjne!

Pallotta TeamWorks zajmuje się zbieraniem funduszy na szczytne cele. W 2002 roku firma zapragnęła także zrewolucjonizować designerski światek – razem z ekipą Clive Wilkinson Architects postanowiono stworzyć innowacyjny projekt wnętrza biurowego składającego się z… kontenerów transportowych! Brzmi naprawdę ciekawie, prawda?

biuro z kontenerów transportowych

Widok z lotu ptaka – wszystko jest tu uporządkowane, nie ma zbędnego chaosu i pięknie się ze sobą komponuje!

Przestrzeń biurowa składa się w całości z takich właśnie kontenerów, tworząc coś w rodzaju uliczek. Styl całego pomieszczenia tworzą również żywe, jasne, energetyczne kolory, zachęcające do kreatywności i współpracy, a także elementy z naturalnego drewna, czyniąc każdą z „ulic” jeszcze bardziej wyjątkową. Warto jeszcze dodać, że tak efektowny look uzyskano z przekształcenia starego… magazynu. Imponujące!

biuro z kontenerów transportowych

Piętrowa konstrukcja z kontenerów wygląda naprawdę imponująco i pomysłowo! Do tego ten żółty samochodzik ;]

Zobacz jak nowocześnie może wyglądać biuro z kontenerów transportowych!

Oszczędność: Nie ma co ukrywać – instytucja zajmująca się zbiórką pieniędzy raczej nie będzie miała ogromnych funduszy na zainwestowanie w nową siedzibę. Głównie stąd wziął się pomysł na stary magazyn i kontenery. Jednak, na dłuższą metę, takie rozwiązanie okazało się bardzo korzystne! Dzięki uzyskanemu projektowi udaje zgromadzić się o wiele więcej oszczędności w porównaniu z konwencjonalnymi biurowcami. Do tego dochodzi również kwestia marketingu – taki wystrój wnętrza zdecydowanie bardziej nakłania ludzi do racjonalnego i ekologicznego życia!

biuro z kontenerów transportowych

„Najbardziej gorzkie łzy przelano nad grobami z powodu niewypowiedzianych słów i niedokończonych spraw” – przejmujący, ale też motywujący cytat na ścianie kontenera.

Środowisko pracy jest niezwykle żywe i pełne pozytywnej energii – pomimo relatywnie niskiego wkładu pieniężnego. Za to systemy mechaniczne i elektryczne zostały zaprojektowane w specjalny sposób, aby zmniejszyć zużycie zasobów naturalnych środowiska. Zamontowano również dodatkowe elementy, by zwiększyć ilość światła słonecznego, a klimatyzacja znajduje się tylko tam, gdzie pracownicy spędzają najwięcej czasu.

To głównie za pomocą pomysłowych i stylowych dodatków tworzy się styl danego wnętrza ;]

Nagroda: Nic więc dziwnego, że nowoczesne biuro z kontenerów transportowych otrzymało w 2002 r. nagrodę od samego Amerykańskiego Instytutu Architektury! Jury konkursowe zdecydowanie doceniło bogactwo wizualne projektu i troskę o ochronę środowiska. Określiło ten projekt jako „zrównoważony rozwój w najlepszym wydaniu”, używając kontenerów przede wszystkim jako istotnych elementów biura.

biuro z kontenerów transportowych

W każdym z kontenerów znajduje się przytulne, przestronne wnętrze, które bardzo przypomina domowy gabinet biurowy!

Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl