Kreatywne wnętrze nowoczesnego biura – Biura Wielkich Korporacji Ep.22

Druga pozycja drugiej dziesiątki postów o Biurach Wielkich Korporacji, w których pokazuję Wam najlepiej zaprojektowane wnętrza biurowe – takie, które urzekają stylem, a jednocześnie wyzwalają w pracownikach mnóstwo energii i produktywności ;] Dziś przyszedł czas na siedzibę DreamHost w Lost Angeles, na przykładzie której możecie zobaczyć, jak wygląda kreatywne wnętrze nowoczesnego biura!

Zainspirujcie się pokazanymi tu trickami na design ;]

kreatywne wnętrze nowoczesnego biura

SIEDZIBA DREAMHOST W LOS ANGELES

  • lokalizacja: Los Angeles, USA
  • projekt wnętrz: Studio O+A;
  • klient: DreamHost;
  • ukończony w 2011 roku;
  • powierzchnia: 7432 m2;
  • układ pomieszczeń: otwarty.
Kreatywne biuro mieści się na aż 15. piętrze jednego z wieżowców w centrum miasta. W ramach projektu, architekci skupili się tutaj przede wszystkim na powszechnym dostępie do rozległych widoków miasta. W konwencjonalnych amerykańskich biurowcach to naprawdę rzadkość, gdzie okna znajdują się wyłącznie w gabinetach kierownictwa – reszta pracowników znajduje się w tzw. boksach. Tutaj ten podział całkowicie znika! Taki zabieg stwarza otwartą przestrzeń biura – zarówno roboczą, jak i rekreacyjną.

Czyste, ergonomiczne biuro to też odpowiednie stanowiska pracy. Brak zbędnych elementów i wygodne siedzenia to podstawa!

Jasne, przejrzyste i świetliste wnętrza to zdecydowanie to, czym wyróżnia się kreatywne wnętrze nowoczesnego biura! Projektanci słusznie stwierdzili, że jak największa ilość przestrzeni, światła i odpowiednich kolorów wpływa bardzo korzystnie na kreatywność i zapał pracowników! (Więcej o roli kolorów w designie wnętrz znajdziecie w tym poście).

kreatywne wnętrze nowoczesnego biura

Stylowa ściana ze specjalnymi wnękami – zainspiruj się!

Design: Aby nieco przełamać jasne barwy, postawiono na bardzo ciemne elementy, które również nadadzą wnętrzom stylu. Świetnym przykładem są tu czarne tablice przymocowane na całe powierzchnie ścian. To naprawdę genialny pomysł, moim zdaniem – bardzo przydaje się podczas burz mózgów lub nagłego olśnienia ;]

 

kreatywne wnętrze nowoczesnego biura

Strefa rekreacji – czarne tablice przydają się nawet wtedy, gdy trzeba opracować taktykę gry w ping-ponga ;]

kreatywne wnętrze nowoczesnego biura

Czarne meble kuchenne zdecydowanie ożywia mozaika ścienna!

Największą uwagę z pewnością przyciągają ściany, które finezyjnie wyłożono drewnianymi deskami, układając geometryczne kształty. Smaku i energii dodają im niektóre części pomalowane na żywe, wyróżniające się kolory. Dodatkowym plusem designu wnętrz jest kilka wydzielonych stref „komfortu”, gdzie spędza się przerwy od pracy.

Przyznajcie, że taki design wnętrz z pewnością wyzwoli kreatywność w osobach przebywających tam!

Co myślicie o takim sposobie na urządzenie nowoczesnego wnętrza biurowego?

 

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl