Luksusowa willa na wzgórzu – Kentfield Hillside Residence – Wille Marzeń Ep. 58

Jesteście gotowi na kolejną willę marzeń? Jestem pewna, że tak! ;] Tym razem, w 58. epizodzie serii, przedstawiam Wam niezwykle ekskluzywny projekt z garścią innowacyjnych rozwiązań, którymi oczywiście możecie się zainspirować! Jak stworzyć miejsce, które idealnie wkomponuje się w górzysty teren, nie burząc uroków natury? W jakie nowoczesne technologie warto zainwestować? Jak urządzić wnętrze pasujące nie tylko do elewacji, ale też okolicy? Luksusowa willa na wzgórzu będzie idealnym przykładem, by Wam to wytłumaczyć ;]

Zapraszam do dzisiejszego posta!

LUKSUSOWA WILLA NA WZGÓRZU – KENTFIELD HILLSIDE RESIDENCE

  • typ domu: jednorodzinny, prywatny;
  • lokalizacja: Kentfield, USA;
  • projekt budynku: Turnbull Griffin Haesloop Architects;
  • wybudowany w 2010 roku;
  • powierzchnia: 548 m2;
  • ilość kondygnacji: 3;
  • układ pomieszczeń: otwarty;
  • materiał dominujący: beton.
luksusowa willa na wzgórzu

Konstrukcja budynku, jak widzicie, jest bardzo nietypowa! Dowiedzmy się czegoś więcej na ten temat ;]

Luksusowa willa na wzgórzu pokrywa się z falistym terenem, by jeszcze bardziej wyeksponować spektakularne widoki na Góry Tamalpais i Zatokę San Francisco. Zakrzywiona ściana oporowa budynku idzie w linii konturów zbocza wzgórza i wzmacnia dom w najbardziej stromym miejscu. Jednym z najciekawszych elementów projektu jest „żywy” dach pokryty roślinnością. Jest to jeszcze jeden ze sposobów na zręczne wkomponowanie konstrukcji w otaczającą ją naturę.

luksusowa willa na wzgórzu

Teren działki jest dość mocno górzysty, dlatego konstrukcję obejmował specjalny projekt.

luksusowa willa na wzgórzu

Drewniana elewacja pasuje świetnie do egzotycznej roślinności – wygląda to zupełnie inaczej niż to, co znamy z Polski ;]

Technologia: Trzy piętra, które mieszczą w sobie salon, kuchnię/jadalnię oraz główną sypialnię, wychodzą ponad dach tak, by uchwycić można było słońce na panelach fotowoltaicznych i słonecznych. A skoro mowa już o nowoczesnej technologii, w willi znajdują się także systemy grzewcze i chłodzące, akumulator i zbiornik na odpływy wodne.

Przyjrzyjmy się jeszcze dokładniej elewacji!

Luksus: Mimo dość „rozwartej” konstrukcji, mieszkańcy rezydencji mogą liczyć na mnóstwo prywatności za sprawą chronionego dziedzińca, który nieco przypomina atrium. Tam również znajduje się niewielki, prosty basen otoczony bujną roślinnością – iście rajski klimat! Dodatkowo, pływając, zawsze można podziwiać cudowne widoki.

luksusowa willa na wzgórzu

Ogromne, powyginane drzewo nadaje jeszcze bardziej tajemniczego charakteru temu miejscu! Zwróćcie też uwagę na dach pokryty zielenią.

Rezydencja „od środka” – tutaj drewno zastąpił już beton, chociaż nadal przewija się ono w dodatkowych elementach. No i ten basen!

Wnętrza również muszą pasować stylem do całego budynku, ale też okolicy – w przeciwnym wypadku całość będzie chaotyczna, zbyt krzykliwa i rzucająca się w oczy – aż rażąca. Tutaj design jest dokładnie przemyślany zaprojektowany ze smakiem i w nowoczesny sposób. Zobaczcie sami, jak urządzić takie wnętrze!

luksusowa willa na wzgórzu

Mnóstwo przestrzeni zapewnia otwarty taras/balkon i dość stonowany design kuchni.

Zainspiruj się! ;]

Spacer 3D po zaprojektowanym przez nas domu indywidualnym czeka na ciebie! Zapraszamy!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl