Brays Island Plantation

Wille marzeń Ep. 56 Brays Island Plantation – elegancki dom w otoczeniu bagien i dębów

Wille marzeń to seria najpiękniejszych, najbardziej inspirujących domów z całego świata – dzisiaj kolejny kolejny dom prosto z USA. Zainspirujcie się więc zatem nowocześnie i luksusowo!

Przedstawiam Wam wyjątkowy projekt – Brays Island Plantation znajdujący się w Południowej Karolinie w USA, usytuowany w niezwykłej lokalizacji w otoczeniu bagien i dębowych zagajników.

Jednak nie tylko naturalne otoczenie stanowi o wyjątkowości tego projektu, również hołd tradycyjnemu stylowi życia oraz niezwykle udane połączenie elegancji i modernizmu.

Brays Island Plantation
Wyjątkowa lokalizacja – kawałek suchego lądu między jeziorem a słodkowodnym bagnem w otoczeniu gaju lokalnej odmiany dębu.
Projektantami domu są architekci z Surber Barber Choate & Hertlein Architects, którzy perfekcyjnie wykorzystali nieprzyjazny grunt i stworzyli willę marzeń jego właścicieli.

Brays Island Plantation
Szokujący i kontrastowy, ale jednocześnie spójny – taki jest ten projekt. :)
Funkcja budynku i rozmieszczenie pomieszczeń są maksymalnie praktyczne, podyktowane potrzebom domowników. Bryła budynku jest wynikiem tych potrzeb, dlatego można mieć wrażenie lekkiego nieładu. Mimo to, uważam, że projektanci dobrze poradzili sobie z tym zadaniem. Rozczłonkowaną bryłę uspokoili zastosowaniem różnych materiałów elewacyjnych oraz wprowadzaniem pionowych i poziomych kierunków.

Brays Island Plantation
Ogromne przeszklenia nadają budynkowi lekkości i pozwalają mu wniknąć w otoczenie.

Największym marzeniem inwestora było stworzenie pokoju dziennego, który nie byłby izolowany od reszty pomieszczeń, ale stanowił serce całego domu. Wyniesiony powyżej poziomu terenu pozwala mieć widok ponad bagniste tereny.

Brays Island Plantation
Pokój dzienny z wyniesionym wysoko sufitem – to jest to! Efekt wzmocniony jest ogromnymi przeszkleniami, w takiej przestrzeni na pewno chce się przebywać.

Jeśli spojrzymy na rzut budynku, zobaczymy, że wspomniany wcześniej pokój dzienny jest dosyć wąski. Dlatego zastosowanie przeszklonych ścian jeszcze bardziej zasadne. Mając po obu stronach nieograniczony widok na krajobraz, czujemy jakbyśmy siedzieli pośród natury.

Brays Island Plantation
Geometryczna kompozycja w połączeniu z drewnem cedrowym i naturalnym kamieniem daje nam nowoczesny i elegancki budynek.
Przy tak rozbudowanej bryle budynku i bogatym naturalnym krajobrazie wokół, ogród musi być stosunkowo skromny. Tutaj niewielkie rośliny świetnie komponują się z budynkiem.
Brays Island Plantation
Całość utrzymana jest w jednolitej stylistyce, nawiązującej do dziewiczych krajobrazów na zewnątrz.
Specjalnym życzeniem inwestora był kamienny kominek, przy którym domownicy zziębnięci chłodnym morski powietrzem mogliby się ogrzać. Stanowi on centralny punkt salonu i świetnie komponuje się we wnętrzu.

Brays Island Plantation
Zwróć uwagę na rytm przeszkleń zewnętrznych. Pionowe i poziome podziały harmonijnie podkreślają walory pomieszczenia.

Chociaż myśląc „dom nad bagnami” miałam w głowie zupełnie inny obraz, to Brays Island Plantation ma wszystko to, co dom mieć powinien. Dodatkowo nietypowa lokalizacja czyni budynek wyjątkowym. A wy co sądzicie? Chcielibyście mieszkać w willi nad bagnami?

Pozdrawiam z mojego biura w Rzeszowie i zachęcam by śledzić bloga Pani Dyrektor na bieżąco!

ZOBACZ TAKŻE:

LUKSUSOWA REZYDENCJA W GÓRACH

LUKSUSOWA WILLA W HISZPANII

MAŁY NOWOCZESNY DOM W LOS ANGELES

ORYGINALNY DOM NA PLAŻY W KALIFORNII

BLACK DESERT HOUSE – NOWOCZESNOŚĆ NA PUSTYNI

Pani Dyrektor Architekt pozdrawia Was i ma nadzieję, że zainspirujecie się bardzo mocno :D

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl