Stepping Stone House

Wille marzeń Ep. 58: Stepping Stone House w Australii

Kolejna odsłona serii WILLE MARZEŃ – Stepping Stone House w Australii! Dzisiaj chciałabym Wam pokazać połączenie miejskiego designu, a jednocześnie odosobnienia i natury. Ten niezwykły dom tworzy układ przypominający szlak w taki sposób, aby jak najlepiej wykorzystać niewielką, podmiejską przestrzeń, tworząc serię połączonych ze sobą pokoi.

Stepping Stone House
Jako odejście od tradycyjnej aranżacji frontów i ogródków, główną motywacją było scalenie tych dwóch przestrzeni w jedną z przodu nieruchomości.
Praca z tak wąską przestrzenią była sporym wyzwaniem, architekci chcieli osiągnąć efekt „przenikania natury” do wnętrza budynku. Dlatego na parterze zastosowano duże przeszklenia, a o zachowanie prywatności dba wysokie drewniane ogrodzenie. Na piętrze wielkie okna byłyby obdarciem z intymności, dlatego zastosowano ażurowe przesłony o ciekawym wzorze.

STEPPING STONE HOUSE

  • Architekci: Craig Tan Architects
  • Projekt: Stepping Stone House
  • Wnętrza: Custom Co Lokalizacja: Melbourne, Australia
  • Powierzchnia: 302 m²

Mimo niewielkich rozmiarów Stepping Stone House maksymalnie wykorzystuje przestrzeń, której tak brakuje na przedmieściach :]

Stepping Stone House
Układ pomieszczeń jest otwarty i przejrzysty. Duże okna i witryny gwarantują optymalne doświetlenie przestrzeni.
Wnętrze domu jest przestronne, jasne, wypełnione naturalnymi kolorami i materiałami. Skórzane meble i obrazy z naturalnym krajobrazem jeszcze bardziej przybliżają do natury.

W środku design przeplata się drewnianymi i marmurowymi wnętrzami, a piękne meble w stylu retro nadają nieoczekiwany rezultat.

Stepping Stone House
Minimalistyczne białe wnętrza, spójny układ. Takie pomieszczenie „oddycha” i zachęca do przebywania w nim.
Stepping Stone House
Stepping Stone House
Nawet jeśli widok zza okna to mur, możemy urozmaicić go zielenią. A te kilka dodatkowych promieni słońca na pewno ocieplą wnętrze.
Pomimo tak skromnej przestrzeni udało się zaaranżować niewielki ogródek, który nadaje niebanalny klimat zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz.

Stepping Stone House

Całość domu jest połączeniem nowoczesności, luksusowych materiałów z minimalistycznym designem, który stanowi idealną równowagę między prostotą, a elegancją :]

Można śmiało powiedzieć, że jest to odrobina rezydencjonalnego stylu na przedmieściach, stanowiąca odskocznię od zgiełku miasta.

Pozdrawiam z biura w Rzeszowie!

Pani Dyrektor

ZOBACZ TAKŻE:

EKSKLUZYWNA WILLA NA PLAŻY

EKSKLUZYWNA REZYDENCJA CA HOUSE

NOWOCZESNY DOM PARTEROWY- FLOAT HOUSE

BLACK DESERT HOUSE – NOWOCZESNOŚĆ NA PUSTYNI

PD Architekt pozdrawia Was ciepło z kwietniowego Rzeszowa ;]

Nowoczesna rezydencja parterowa, wirtualny spacer po niej czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl