Ekskluzywna Nowoczesna Rezydencja CA House – Wille Marzeń Ep.41

5 dziesiątka! najpiękniejszych domów świata przed nami! Zapraszam Was na kolejne bardzo inspirujące wpisy i luksusowe rezydencje z każdego zakątka świata! Seria ’Wille marzeń’ to jedna z Waszych (i Pani Dyrektor również;]) ulubionych serii ;] a inspiracji piękną architekturą nigdy za wiele ;] Dzisiaj kolejna ekskluzywna nowoczesna rezydencja prosto z Brazylii – CA House – zobacz jak wygląda i zainspiruj się! Zapraszam do posta!

Ostatnio na blogu pojawiło się Podsumowanie 4 dziesiątki postów o nowoczesnych domach – jeżeli jeszcze nie widzieliście – zapraszam do wpisu tutaj.

My tymczasem wracamy do pięknej brazylijskiej willi i mnóstwa inspiracji!

Ekskluzywna nowoczesna rezydencja CA House – zainspiruj się!

Luksusowa willa CA House w Brazylii – zapraszam!

Projekt domu powstał w biurze architektonicznym Jacobsen Arquitetura, a sam budynek zrealizowany został w 2013 roku. Powierzchnia tego luksusowego domu to prawie 900 m2! Nowoczesny dom CA House to parterowa luksusowa willa z podpiwniczeniem, w którym znajduje się część przeznaczona dla gości. W projekcie zagospodarowania terenu, przy rezydencji przewidziano nowoczesny basen wraz z zewnętrznymi miejscami do wypoczynku i relaksu.

Plan domu ma kształt wydłużonej litery Z co pomóc miało w lepszym sytuowaniu budynku i poszczególnych pomieszczeń w układzie funkcjonalnym domu według stron świata. Takie rozwiązanie sprzyja również zaprojektowaniu panoramicznych okien z niesamowitym widokiem na zewnętrze domu – zainspiruj się indywidualnym podejściem do projektowania i przewidywaniu pewnych kwestii w projekcie domu!

Duże panoramiczne przeszklenia od strony południowej w pełni pozwalają cieszyć się niesamowitym widokiem i zapewniają odpowiednie doświetlenie każdego pomieszczenia wewnątrz domu.

rr country house

Parter i znajdujący się niżej poziom przeznaczony dla gości. Zwróć uwagę na ciekawe rozwiązanie elewacji budynku i smukła formę słupów podtrzymujących nadwieszenie parteru na poziomie niżej. Dzięki temu dom jest lekki i bardzo subtelny w odbiorze.

ekskluzywna-nowoczesna-rezydencja-willa-marzen-nowoczesny-dom-nowoczesne-projektowanie-dom-marzen-design-modern-house-project-inspiracje-19

Ekskluzywna nowoczesna rezydencja wraz z zaprojektowanym zagospodarowaniem działki dla terenu wokół domu – bo projekt nowoczesnego domu to projekt całościowy!

Basen i zaprojektowana przy nim strefa wypoczynku – mieszkańcy w pełni mogą cieszyć się pięknym widokiem rozciągającym się z tego miejsca.

Ekskluzywna nowoczesna rezydencja CA House

-zainspiruj się niepowtarzalnym wnętrzem!

Wnętrze domu funkcjonalnie zostało podzielone na 3 strefy: dzienną czyli publiczną obejmującą strefę wejściową, salon i jadalnię, połączoną z tarasem zewnętrznym, pół-publiczną – zawierającą w swoim układzie pomieszczenia takie jak kuchnię, spiżarkę, pralnię czy toaletę, sypialnię i łazienkę dla gości, prywatną – mieszczącą siłownię, saunę, garderobę, sypialnię i łazienkę dla gospodarzy. Tak podzielony układ funkcjonalny sprawia, że każda ze stref, mimo, że oddzielna, idealnie uzupełnia pozostałe.

Dzięki temu rozwiązanie funkcji jest czyste, przejrzyste, a dom bardzo wygodny. Otwarte przestrzenie i niesamowite widoki dodatkowo podnoszą komfort użytkowania tej luksusowej rezydencji.

Strefa publiczna domu czyli kompleks salonu i jadalni otwiera się bezpośrednio na taras zaprojektowany bezpośrednio przy nim. Część zewnętrzna i taras powierzchniowo są zbliżone do rozmiarów salonu. Takie rozwiązanie zwiększa metraż części wypoczynkowej, przedłuża salon oraz pozwala na połączenie wnętrza domu z jego zewnętrzem.

ekskluzywna-nowoczesna-rezydencja-willa-marzen-nowoczesny-dom-nowoczesne-projektowanie-dom-marzen-design-modern-house-project-inspiracje-16

Zwróć uwagę na kąt dachu, jaki zaprojektowano w tym nowoczesnym domu. Dzięki temu zwiększa się kubatura salonu, i , co świetnie sprawdziłoby się również w naszych warunkach klimatycznych, pozwala na pozbycie się problemów zalegania opadów (u nas np. śniegu) na dachu. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie intensywnych kolorystycznie dodatków w postaci krzeseł i poduszek w kolorze fuksji w wystroju wnętrza.

Szeroki korytarz z widokiem na zewnętrze domu. Ściana zaprojektowana na niepełną wysokość kondygnacji stanowi przegrodę pomiedzy salonem a wejściem do domu i odizolowuje salon od głównego wejścia właśnie.

Jak wygląda ekskluzywna nowoczesna rezydencja CA House na rysunkach 2D?

Projekt Poniżej wrzucam rysunki techniczne – rzuty poszczególnych kondygnacji i przekroje – które jeszcze dokładniej pokazują, jak rozwiązany został układ funkcjonalny nowoczesnej willi CA House – zainspiruj się! Tutaj wyraźnie widać wydzielenie 3 stref: publicznej, pół-publicznej i prywatnej, o których wspominałam wcześniej. Każda z nich ma inne przeznaczenie, wszystkie razem świetnie się uzupełniają. Zwróć uwagę, jak wyeksponowany jest budynek, jak wpasowuje się w ukształtowanie terenu działki i do niej nawiązuje.

Ostatnim elementem, na który warto zwrócić uwagę jest usytuowanie budynku względem stron świata. Komunikacja budynku zlokalizowana została w jego północnej części, dzięki czemu południowa strona została przeznaczona na doświetlenie poszczególnych pomieszczeń, usytuowanie pomieszczeń przeznaczonych do rekreacji i wypoczynku, wraz z tarasem zewnętrznym i basenem – rozwiązanie wręcz książkowe ;] Zainspiruj się tym, gdy będziesz planować swój dom!

Jak Wam się podobała ekskluzywna nowoczesna rezydencja CA House w Brazylii? Mam nadzieję, że czujecie się mocno zainspirowani i skorzystacie z niektórych rozwiązań przyjętych w tym nowoczesnym domu ;]

Planuje dla Was niedługo kolejną bardzo inspirującą i bardzo luksusową serię – myślę, że będziecie zachwyceni!

Tymczasem zapraszam Was do pozostałych wpisów na blogu Pani Dyrektor – nie tylko tych z serii 'Wille marzeń’. Ze względu na coraz zimniejsze jesienne dni polecam szczególni lekturę kominkową ;] czyli m.in.:

Zainspirujcie się jeszcze bardziej!

P.S. Pozdrawiam Was ciepło, porą lekko wieczorową z ciepłego październikowego Rzeszowa ;]

Zdjęcia: Leonardo Finotti

Kliknij po wiedze z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

  1. Oj tak, zdecydowanie jest czego zazdrościć. Piękne wnętrza, a z zewnątrz też wygląda bajkowo. :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. Bardzo fajny wpis :) Pozdrawiam !

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl