Biokominek – dobrodziejstwo ognia za grosze – 55 INSPIRACJI

Biokominek to forma kominka, który do produkcji ciepła wykorzystuje paliwo na bazie alkoholu. Taki rodzaj paliwa nie wytwarza zapachu ani dymu, a po spaleniu nie musimy się przejmować popiołem, który trzeba wymiatać.

Biokominek jest stosunkowo niedrogi i ma naprawdę wiele zalet

  • nie potrzebuje instalacji gazowej, przez co zyskujemy też ciepło, które normalnie wydostałoby się przez komin.
  • kominek możemy trzymać gdzie tylko chcemy i często zmieniać jego miejsce,
  • ilość paliwa można dozować odpowiednim pilotem.

Powinniśmy jedynie pamiętać, aby regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym znajduje się nasz biokominek.

Biokominki dzielą się na te, które wykorzystują paliwo żelowe w postaci gotowych wkładów oraz te, które używają odpowiedniego biopaliwa z butelki. Taki kominek może mieć formę zwykłego, przenośnego kominka, być w formie stołu jadalnego z ogniem lub lampy do powieszenia na ścianie.

Dziś Pani Dyrektor przedstawia Wam aż 55 wspaniałych inspiracji :)

Biokominek – tanie i nowoczesne rozwiązanie!

 

PD Architekt pozdrawia i życzy udanych ciepłych wieczorów przy ogniu biokominka ;]

Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

6 komentarzy

  1. Świetne podpowiedzi. Jestem właśnie na etapie szukania ciekawego biokominka. Podobają mi się prezentacje: 34, 20, 12 i 5. Gdzie można je kupić lub jaki to producent? Będę wdzięczna za podpowiedź!
    Pozdrawiam!

  2. Miałam wielką dyskusję o tym, czy biokominek to kicz :) Rozmówczyni wychodziła z założenia, że materiały, które coś udają to kicz (np. płytki drewnopodobne) i podciągnęła pod to biokominki – jako element udajacy prawdziwy kominek.

  3. Pozwolę sobie tylko doprecyzować, że “za grosze” odnosi się do kosztu zakupu kominka, a nie jego eksploatacji, bo paliwo do biokominka jest strasznie drogie. ;)

    • Zgodzę się i nie zgodzę się: Oto dlaczego ;]
      Mam w biurze biokominek kupiony za 120zł. (Taki sam jak na zdjęciu: http://panidyrektor.pl/biokominek-dobrodziejstwo-ognia-za-grosze-55-inspiracji/biokominek-wnetrza-z-biokominkiem-36/).
      Pali się ok 40min, daje 1,5-2 kW ciepła, kupiłam zimą 10l. “EkoXFire” firmy Akwawit – 80zł z kurierem – (5 litrów wystarcza na 15 paleń z paleniskiem 0,3l – jeszcze nie skończyłam choć kupiłam w styczniu).
      Dogrzewam się “kiedy jest chłodniej”, “kiedy pada deszcz”, nie często (nie chce mi się), pomieszczenie dogrzewa się błyskawicznie.
      I teraz obliczenia:
      Za kWh wychodzi 3,12zł. Przy tym układzie (RWE płacę za 1kW ok 0,47zł – grzeję prądem) faktycznie – DROGO, ALE – myślałam raczej o “dogrzaniu” niż ogrzewaniu :P
      Poza tym – wielki PLUS – nie potrzebujesz instalacji, możesz go przenosić dowolnie, “fajny bajerek”, cieszy i .. jednak grzeje – takie małe a takie ciepłe ;];] i tu właśnie jest “za grosze” pies pogrzebany :P
      Ciepłe pozdrowienia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

.: PaniDyrektor.pl