Kominek dwustronny, czyli podwójne piękno we wnętrzu.

Kominek dwustronny Mimo, iż sezon zimowy właśnie się skończył, chciałam na chwilę powrócić do tematu kominków. Tym razem w wersji dwustronnej! Zobacz niezwykłe inspiracje i niecodzienne rozwiązania! Wiem, że nie każdego stać na taki kominek, i nie każdy posiada na tyle miejsca, aby taki kominek u siebie zorganizować, ale zawsze warto się INSPIROWAĆ szczególnie unikatowymi rozwiązaniami! Zapraszam zatem do inspiracji!

O kominkach na łamach Pani Dyrektor pisałam już kilkakrotnie, m.in. w tych postach:

Dzisiaj natomiast pokażę Wam nowoczesne kominki, kominki luksusowe, kominki o więcej niż jednej przeszklonej stronie – dwu-, trzy- lub nawet czterostronne wyeksponowanie ognia – zainspiruj się!

Podwojne-piekno-we-wnetrzu-czyli-kominek-dwustronny-01

Luksusowe wnętrze i kominek dwustronny w roli głównej – pamiętaj, że taki kominek potrzebuje przestronnego wnętrza o odpowiednim nie tylko metrażu, ale i kubaturze. Nie nadaje się do małych ciasnych wnętrz i pomieszczeń! (Zdjęcie i projekt: Studio O.)

Nowoczesny kominekKominki mogą zapewnić dogrzanie pomieszczenia towarzysząc podstawowej instalacji grzewczej domu. Ale nie tylko o ogrzewanie przecież nam chodzi, prawda? ;) Wyeksponowanie ognia w salonie to marzenie niejednego domownika. Zapewniają odpowiedni klimat, ciepły i przytulny, dodając atmosfery przy spotkaniach. Dla tych, którzy nie mają możliwości podłączenia kominka tradycyjnego, takiego na opał stały, poczytajcie o BIOKOMINKACH, o których pisałam wcześniej. Jeśli zaplanowaliście kanały dymowe w kominie w domu istniejącym lub budującym, zainspirujcie się przykładami kominków dwustronnych wewnętrznych (ja tymczasem przygotowuję dla Was równolegle posta z inspiracjami  kominków dwustronnych z funkcją zewnętrzną – zapraszam niebawem!).

Kominki dwustronne wewnętrzne umieszczamy na przegrodach miedzy salonem a jadalnią/kuchnią/hallem/sypialnią. Tam gdzie możemy wyeksponować jego atuty i cieszyć się jego pięknem.

 

A dla zainteresowanych i świadomych swego wyboru Pani Dyrektor podrzuca kilka inspiracji dwustronnego kominków  aranżacjach wnętrz.

Podwojne-piekno-we-wnetrzu-czyli-kominek-dwustronny-02

Zobacz jak i gdzie taki kominek dwustronny zaprojektować, aby w maksymalnym stopniu spełniał swoją rolę i założenie! Tutaj kominek o prostej formie i nowoczesnym designie! (Zdjęcie: STAUSS Kachelofenbau Meisterbetrieb)

kominek dwustronny inspiracje wygląd kominek we wnętrzu komink w salonie 01

Kominek powyżej widziany z drugiej strony.

kominek dwustronny inspiracje wygląd kominek we wnętrzu komink w salonie 03

Zdjęcie troszkę niewyraźne (w najlepszej rozdzielczości jakiej znalazłam), ale kominek piękny i bardzo nowoczesny! Montowany w ścianie idealnie dzieli przestrzeń i pozwala na cieszenie się przyjemną atmosferą w dwóch miejscach jednocześnie! (Zdjęcie: LEEM WONEN)

Podwojne-piekno-we-wnetrzu-czyli-kominek-dwustronny-04

Piękne, luksusowe wnętrze o klasycznym designie i kominek zaprojektowany w ścianie oddzielającej częściowo jadalnię od reszty domu. (Zdjęcie: stylizimoblog.com)

Podwojne-piekno-we-wnetrzu-czyli-kominek-dwustronny-08

Dwustronny kominek w trochę mniejsze skali idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu o niezbyt wielkim metrażu. (Zdjęcie: Pelz GmbH)

kominek dwustronny inspiracje wygląd kominek we wnętrzu komink w salonie 04

Nowoczesny kominek dwustronny sprawdzi się oczywiście również w minimalistycznym wnętrzu o oszczędnym designie. (Zdjęcie: Byggmakker Pluss)

Podwojne-piekno-we-wnetrzu-czyli-kominek-dwustronny-11

Jako obudowa do nowoczesnego kominka idealnie pasują płyty z betonu architektonicznego zestawione we wnętrzu z bielą i drewnem konstrukcji stropów. (Zdjęcie: Solus Decor)

Podwojne-piekno-we-wnetrzu-czyli-kominek-dwustronny-12

Kominek dwustronny to nowoczesny, ciekawy aspekt we wnętrzu! (Zdjęcie: bokehcine.com)

kominek dwustronny inspiracje wygląd kominek we wnętrzu komink w salonie 05

Zdjęcie: Esthec

Salon/Jadalnia Na załączonych obrazkach widzimy zależność sytuowania kominka między salonem a jadalnią. Tym sposobem możemy oddzielić te dwie strefy i nie ujmować korzyści patrzenia na kominek z jednej i drugiej strony :P to praktyczne, bardzo wygodne i na pewno efektowne rozwiązanie – zainspiruj się i stwórz podobne w swoim domu!

Pamiętaj, że nie jest to zasada i kominek dwustronny wewnętrzny możesz zastosować także pomiędzy innymi pomieszczeniami w swoim domu ;]

Kominek dwustronny – inspiracje!

Mam nadzieję, że czujecie się odpowiednio zainspirowani i już planujecie gdzie i jak zaprojektować taki luksusowy kominek dwustronny w swoim domu!

Pani Dyrektor pozdrawia Was tymczasem, poleca inspirować się niecodziennymi rozwiązaniami, wybierać różne kominkowe rozwiązania i już teraz zaprasza na kolejny wpis, który niebawem ukaże się na blogu!

PD Architekt pozdrawia Was późno-wieczorową ale nadal biurową porą z koszmarnie zimnego, kwietniowego Rzeszowa ;] 

Zobacz także: Salonik Myśliwski. Jak urządza się dom myśliwego albo miłośnika lasu?

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
Kominek dwustronny, czyli podwójne piękno we wnętrzu., 9.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze | Perfekcyjna Niedoskonałość | Jestem Architektem a to mój Blog Architektoniczny. "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Przeczytaj poprzedni wpis:
MTR – Strefa Porad Architekta 2016 – jak było na Targach Budowlanych?

Targi, targi i ... po targach ;] Zapraszam Was dzisiaj na relację z tego jak było w naszej Strefie Porad...

Zamknij