Wille marzeń czyli najpiękniejsze domy świata! Podsumowanie Cz.3 Ep.21-30

3 dziesiątka!Słuchajcie sama nie mogę w to uwierzyć, ale już 3 DZIESIĄTKA ulubionej serii o projektowaniu nowoczesnych domów za nami! Zobaczcie jak wyglądały piękne, nowoczesne domy i luksusowe rezydencje z całego świata u Pani Dyrektor! Ulubiona seria o niecodziennych rozwiązaniach, nowoczesnym projektowaniu, PROJEKTOWANIU Z OTWARTĄ GŁOWĄ u Pani Dyrektor – ’Wille marzeń’ – najpiękniejsze domy świata w jednym miejscu!

Ta 3 dziesiątka różniła się nieco od dwóch wcześniejszych…

W 3 dziesiątce serii o willach marzeń starałam się Wam pokazać domy, które prezentowały świetną architekturę niezależnie od miejsca, w którym się znajdowały. Czyli niejako architektura na wysokim poziomie niezależna od działki, usytuowania w górach czy na wybrzeżu, gdzie lokalizacja nie robiła efektu WOW i nie wspomagałaby trochę architektury bo…

DOBRZE ZAPROJEKTOWANA ARCHITEKTURA, ARCHITEKTURA NA NAPRAWDĘ WYSOKIM POZIOMIE NIE POTRZEBUJE OZDOBNIKÓW I WSPOMAGACZY W POSTACI CHOCIAŻBY EFEKTOWNEJ DZIAŁKI ;]

Nie oznacza to, że w projektowaniu nie trzeba odnosić się do danej lokalizacji, bo każdy projekt, zwłaszcza projekt indywidualny, powinien do działki nawiązywać i być projektowany w danym, konkretnym kontekście, wykorzystując przy tym uwarunkowania tej lokalizacji.

Zaraz zobaczycie, że z mojego założenia odnośnie wyboru pięknych luksusowych domów w mało efektownych lokalizacjach raz spisywałam się lepiej, raz gorzej, za to ZAWSZE BARDZO INSPIRUJĄCO!!

Dobrze, dość już tych wywodów, zapraszam Was do podsumowania 3 dziesiątki naszej serii!!

Najpiękniejsze domy świata – wille marzeń!

Zobacz je jeszcze raz!

21. ML House, Meksyk.

Nowoczesny dom – ML House – który otworzył naszą 3 dziesiątkę serii o luksusowych rezydencjach. Prosty nowoczesny dom znajdujący się w Meksyku, o bardzo ortogonalnej formie i luksusowym wnętrzu. Zobaczcie jak wygląda indywidualne podejście do projektowania i nowoczesny dom, o niezbyt efektownej działce, za to o niezwykłej architekturze ;]

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 04

22. Dom w Almuñecar, Hiszpania.

Wiem, że dom w Almuñecar położony jest nad morzem, ale mnie zachwyciła sama architektura tej niesamowitej luksusowej rezydencji i po prostu nie mogłam go nie dodać do naszego zestawienia i serii o 'Willach marzeń’, ponieważ idealnie wpasowuje się w jej kanon. Zobaczcie jak wygląda luksusowy dom o lekkiej formie i indywidualnym, bardzo nowoczesnym designie!

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 00

23. Igualada N1, Hiszpania.

Domy w tej trzeciej dziesiątce to nowoczesne rezydencje budowane z nie tak znowu wielkim rozmachem, w porównaniu do dwóch poprzednich zestawień. Mimo wszystko zaskakują niecodziennymi rozwiązaniami i prostym, niekiedy wręcz minimalistycznym designem – podobnie jak Igualada N1! Zobaczcie, jak wygląda nowoczesne wnętrze i zewnętrze tego niezwykłego domu i zainspirujcie się jeszcze bardziej!

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 04

24. qb House, Meksyk.

Kolejny dom w naszym zestawieniu zlokalizowany w słonecznym Meksyku! Podobna w swoim designie do ML House, ta luksusowa rezydencja to przykład na szukanie wpływu i połączenia nowoczesnej architektury z naturą i takimi elementami jak zieleń czy woda! Zapraszam Was do tego posta – przekonajcie się, że nowoczesny dom to dom zaprojektowany według potrzeb jego użytkowników!

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 03

25. 65BTP House, Singapur.

Jeden z najpopularniejszych domów z naszej 3 dziesiątki czyli 65BTP House z Singapuru! Piękna, nowoczesna, luksusowa rezydencja – tak właśnie moim zdaniem wyglądają niezwykłe wille marzeń i najpiękniejsze domy świata! Zapraszam Was do obejrzenia inspiracji zarówno zewnętrza tego nowoczesnego domu, jak i do jego luksusowego wnętrza – zobacz jak zaprojektowano to ekskluzywne wnętrze o nowoczesnym designie!

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 02

26. Cormac Residence, California, USA.

Nowoczesny dom – te dwa słowa idealnie podsumowują tę niesamowitą posiadłość w USA. Zainspiruj się jeszcze bardziej! Zobacz jak zaprojektowana została luksusowa rezydencja Cormac Residence o dość niepozornej elewacji frontowej – uważaj! – naprawdę może zmylić ;] Dom zaprojektowany i zrealizowany z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów jak drewno, szkło i beton architektoniczny oraz zawsze modna biel ;]

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 01

27. Shaw House, Kanada.

Shaw House – bo nowoczesne projektowanie to niecodzienne rozwiązania! Jak na przykład… basen na piętrze ze szklanym dnem ! Basen zlokalizowany nad strefą wejściową od pierwszego wejrzenia zachwyca i stanowi ciekawy, nowoczesny element tego domu, wybudowanego notabene ponad 10 lat temu! Zresztą zobaczcie sami! Więcej inspiracji tego luksusowego domu z Kanady znajdziecie we wpisie!

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 07

28. Oak Pass House, California, USA.

Luksusowy dom zaprojektowany w zieleni, która tylko podkreśla jego walory! Zapraszam Was do Oak Pass House – nowoczesnej rezydencji w Californii zaprojektowanej wśród niezwykłego dębowego starodrzewia – zainspiruj się! Każde zdjęcie tego domu to niezwykły kadr wspaniałej architektury na światowym poziomie – w końcu miano 'Wille marzeń’ i znalezienie się w tej serii zobowiązuje ;] najpiękniejsze domy świata u Pani Dyrektor!

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 08

29. Malvern House, Australia.

Luksusowy dom o prostej, ortogonalnej formie. Zapraszam Was do niezwykłej rezydencji Malvern House w Australii – zainspiruj się nowoczesnym wnętrzem i zewnętrzem tego domu! Luksusowe, minimalistyczne wnętrze, dużo przestrzeni, oszczędny design, spokój i elegancja w jednym – zobacz pozostałe inspiracje znajdujące się we wpisie ;]

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 09

30. Bunker House, Argentyna.

Nowoczesny dom o surowym wyrazie i zdawałoby się niedostępnym obliczu. Jednych taka prostota i surowość odstręcza, innych zachwyca. Jednak Bunker House – bo to o nim mowa – to nie tylko nowoczesny dom o mało przyjaznej nazwie. Bunker House to dom zaprojektowany w połączeniu z wodą, to nowoczesna rezydencja, do wnętrza której ta woda przenika. Zobaczcie sami!

najpiękniejsze domy świata luksusowe rezydencje nowoczesne domy wille marzeń inspiracje 10

Jeżeli szukacie dwóch pozostałych zestawień, zapraszam Was tutaj:

Oczywiście na 3 dziesiątce nie poprzestajemy! Już teraz zapraszam Was do kolejnego odcinka z serii 'Wille marzeń’ u Pani Dyrektor! Bo niezwykłych inspiracji nowoczesnego projektowania nigdy za wiele!

PD Architekt pozdrawia Was z biura w Rzeszowie! Zainspirujcie się przed Majowym weekendem bardzo intensywnie! ;]

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 7.5/10 (2 votes cast)
Wille marzeń czyli najpiękniejsze domy świata! Podsumowanie Cz.3 Ep.21-30, 7.5 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl