Nowoczesne wille, Willa marzeń Ep.57 – Villa Kishti

Nowoczesne wille, wille marzeń czyli kolejny luksusowy dom u Pani Dyrektor. Pewnie niektórzy z Was zastanawiają się po co pokazuję Wam domy, na które 90% ludzi na świecie nie stać? Odpowiedź jest prosta – pokazuję je po to, żeby inspirować, edukować, czym jest dobra architektura, jak taka architektura wygląda, co w sobie zawiera, co się na nią składa.

W takim razie nie pozostaje nam nic innego jak przejść do kolejnej ekskluzywnej willi…

Villa Kishti, Anguilla

Villa Kishti to duże założenie balansujące pomiędzy tradycyjną architekturą nadmorskich kurortów, a modernistyczną bryłą. Sporo tu też organicznych linii i naturalnych materiałów. Za projekt odpowiedzialne jest biuro Cecconi Simone. Ten luksusowy dom położony jest na mało znanej wyspie – Anguilla, na Morzu Karaibskim, na wschód od Kuby i Portoryko. Malownicza kraina okazuje się być świetnym miejscem na zrealizowanie wyjątkowej willi marzeń. :)

Villa Kishti
Efektowne oświetlenie nocą – we współczesnym projektowaniu budynek musi pięknie się prezentować nie tylko za dnia, ale też po zmroku.
Villa Kishti
Tutaj przedsmak tego, jak dom otwiera się na zewnętrze czyli taras stanowiący przedłużenie salonu.
Villa Kishti
Schody – pięknie oświetlone i wyeksponowane stanowią ciekawy i tajemniczy aspekt projektu.
Villa Kishti to rozbudowany, wielowymiarowy projekt, pełen urokliwych detali i zakamarków. Głównym założeniem projektantów było oczywiście wykorzystanie potencjału miejsca, w którym willi przyszło powstać – czyli malowniczych krajobrazów wyspy i klimatu Karaibów. Wybudowana z założenia dla pary z trójką dzieci, przekształciła swoją dotychczasową funkcję mieszkalną pod wynajem dla turystów, oczywiście za opłatą za niebagatelna sumę prawie 3000$ za noc.

Zatarcie granicy między tym, co we wnętrzu tej nowoczesnej rezydencji, a tym co na zewnątrz, dało poczucie połączenia z naturą i światem zewnętrznym. Ten nowoczesny dom otwiera w maksymalny sposób się na otaczające morze i swoją architekturą próbuje z nim korespondować.

Nowoczesne wille to:

  • niestandardowe rozwiązania – ponieważ każdy projekt jest indywidualny i dostosowany do potrzeb Inwestora oraz do miejsca, w którym powstaje.
  • wykorzystanie kontekstu miejsca – czyli tego co otrzymujemy za darmo wraz z daną lokalizacją i co tylko w naszym projekcie należy docenić i uwypuklić.
  • oszczędne rozwiązania materiałowe – dobieranie materiałów, form, faktur i barw z głową, całościowo w projekcie a nie w rozdrobnieniu na poszczególne pomieszczenia.
  • wykorzystanie nowoczesnych technologii – i to nie tylko tych energooszczędnych, ale również ułatwiających użytkowanie i eksploatację budynku.
  • przestrzeń – dużo przestrzeni zarówno wewnątrz danego obiektu, jak również poza nim. W takim obiekcie musimy złapać oddech.

Tę listę można by prowadzić w nieskończoność o czym czytelnicy Pani Dyrektor doskonale wiedzą. We wcześniejszych postach (patrz post Jardin del Sol)  również starałam się Wam podać po kilka wyznaczników nowoczesnych willi i luksusowych rezydencji i nie zawsze wiązały się one z ogromnymi pieniędzmi włożonymi w budowę takiej posiadłości (patrz post Pearl Bay Residence), ale raczej z otwartą głową i pomysłem na zaprojektowanie takiego nowoczesnego domu.

Dosyć gadania, zaczynamy oglądanie zdjęć Villi Kishti i inspirowanie się niesztampowymi rozwiązaniami!

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_797 Villa Kishti
Na początek – wejście do luksusowej rezydencji. W swoim projekcie często o nim zapominamy i traktujemy po macoszemu, a przecież dobrze zaprojektowane wejście to wizytówka naszego domu!
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_111 Villa Kishti
Zieleń – czyli nieodłączony element aranżacji każdej architektury. Dodaj oświetlenie i stwórz niesamowity klimat swojego domu.
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_587 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_587 Prysznic na zewnątrz? Czemu nie! Nowoczesne wille to niestandardowe pomysły i ich efektowne rozwiązania! W połączeniu z tak przyjemnym materiałem, jakim jest drewno sama kąpiel w takim miejscu będzie niezapomniana!
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_727 Villa Kishti
Zwróć uwagę na oświetlenie – pojedyncze punkty świetlne umieszczone w podłodze, do tego kinkiety ścienne oraz naturalny blask pochodzący z koksownika – nie bagatelizuj oświetlenia! Zobacz na jak różne sposoby możesz je zaaranżować.
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_363 Villa Kishti
Nawet niewielka zieleń potrafi orzeźwić dane miejsce.
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_937 Villa Kishti
Zwróć uwagę z jaką dbałością realizowane są poszczególne elementy w tym obiekcie, bo nowoczesne wille to szczegółowo rozwiązane detale. Powoli kierujemy się w stronę basenu ;]
Dobrze jest, gdy nowoczesne wille w swoich rozwiązaniach uwzględniają basen ;] u Pani Dyrektor temat basenów pojawiał się już nie raz, szczególnie w serii o ’Willach marzeń’ ;] czym wszakże byłyby nowoczesne wille bez basenu? ;] Trochę w formie żartu, ze względu na to, że naprawdę niewiele jest rozwiązań nowoczesnych luksusowych domów projektowanych bez basenu. Nie mam pojęcia z czym się to wiąże. Bądź co bądź basen to nie tylko świetne miejsce relaksu, ale również ciekawy element urozmaicający architekturę i formę budynku.

Jeżeli szukasz więcej basenowych inspiracji zapraszam do posta Basen na upalny dzień – dodatek do współczesnej architektury.

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_209 Villa Kishti
Basen ma organiczny kształt i zaprojektowany został w formie łuku czym przełamuje kanciaste rozwiązanie willi.
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_223 Villa Kishti
Oczywiście jest to basen bez krawędzi ;] co również wygląda bardzo efektownie.
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_139 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_139 Odpowiednie oświetlenie pozwoli korzystać z uroków basenu nie tylko za dnia, ale również późniejszą porą.

Mam nadzieję, że nadal jesteście ze mną ;] ponieważ zaraz przejdziemy do wnętrza Villi Kishti a tam…

Nowoczesne wille emanują luksusem. Zarówno na zewnątrz budynku, jak i w jego wnętrzu znajdziemy nieszablonowe projektowanie oddające charakter jego właścicieli. Podobnie jest w przypadku Villi Kishti – modernistyczne, nowoczesne, surowe wręcz wnętrza urozmaicone są tradycyjnymi dodatkami. Nadaje to wnętrzu indywidualny charakter i delikatnie je łagodzi.

Zresztą zobaczcie sami! Zapraszam na wycieczkę po wnętrzach Villi Kishti!

SALON

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_825 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_853 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_391 Villa Kishti

KUCHNIA

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_153 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_405 Villa Kishti

I SYPIALNIA

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_489 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_475 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_503 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_321 Villa Kishti

II SYPIALNIA

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_531 Villa Kishti
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_545 Villa Kishti

III SYPIALNIA

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_335 Villa Kishti

IV SYPIALNIA

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_559 Villa Kishti

Jak podobały Ci się zdjęcia z wnętrza tego nowoczesnego domu? Mam nadzieję, że zainspirowało Cię to do poszukiwań i do przemyśleń, czego ja tak naprawdę oczekuję od mojego przyszłego domu i jaki chciałbym/chciałabym, aby był, ale przede wszystkim do marzeń, w końcu nasze nowoczesne wille to WILLE MARZEŃ ;]

A teraz szczypta kontrowersji…

Pewnie zastanawiacie się w jaki sposób z każdego pomieszczenia w Villi Kishti widać morze? Jak osiągnięto tak jasne i przestronne wnętrza? Cóż…

nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_55 Villa Kishti
Jeśli chcesz osiągnąć podobny efekt musisz się liczyć, że rzut Twojego domu będzie wyglądał właśnie tak. Nie da się mieć wszystkich okien np. na południe i wschód bez drastycznego wręcz rozczłonkowania bryły.
nowoczesne_wille_wille_marzeń_willa_marzeń_projekt_design_modern_house_181 Villa Kishti
Widok od strony zatoki. Można się sprzeczać czy morskiemu pejzażowi z niemal każdego okna warto było podporządkowywać całą bryłę i rzut budynku i czy podobnego efektu nie dałoby się osiągnąć w bardziej subtelny sposób.

Nie da się odmówić willi Kishti wielu interesujących detali, lekkich i przestronnych wnętrz oraz mądrego operowania kolorystką i materiałami. Jednak jako architekt ubolewam nad brakiem spójności całego założenia i totalnemu podporządkowania bryły na rzecz funkcji. Projektowanie to sztuka balansu i kompromisu, dążenia do zachowania harmonii i ładu, i wydaje mi się, że tego właśnie tutaj zabrakło. Nie mniej jednak, willa ta z pewnością znajdzie również swoich entuzjastów. ;)

Być może właśnie planujesz budowę własnego domu? Jak nie popełnić błedu Villi Kishti i zachować równowagę między formą i funkcją? Na to i inne pytania odpowiedź znajdziesz w postach poniżej. Zapraszam!

Tutaj znajdziesz garść informacji od czego zacząć, na co zwrócić uwagę, co jest dla mnie ważne przy projektowaniu domu, co mogę sobie odpuścić i wiele, wiele innych. Zajrzyj, poczytaj, zastanów się, bo projektowaie zaczyna się w głowie. Twój architekt na pewno doceni to, ze wiesz czego chcesz zanim rozpoczniecie współpracę przy tworzeniu domu Twoich marzeń ;]

Galeria Na koniec, jakby inspiracji było za mało :P mam dla Ciebie jeszcze trochę zdjęć Villi Kishti. Pooglądaj, doceń i zainspiruj się piękną architekturą! Nowoczesne wille to wille marzeń!

Już niedługo kolejne posty z willami marzeń i nie tylko! ;) Zachęcam więc, aby śledzić bloga Pani Dyrektor na bieżąco!

Zobacz także:

Pani Dyrektor pozdrawia Was serdecznie w jeden z pierwszych upalnych dni tego roku. ;)

A może YouTube? Wejdź i zobacz co na ciebie czeka!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl