Luksusowy dom letniskowy w RPA – Wille Marzeń Ep. 54

Wakacje za nami, ale ja ciągle jeszcze żyję tymi ciepłymi wieczorami i pogodnym klimatem lata, zatem w 54. odsłonie Willi Marzeń zabiorę Was do magicznego domku nad oceanem. Wywarł on na mnie ogromne wrażenie, zatem muszę podzielić się tym na moim blogu, byście mogli inspirować się jeszcze bardziej zawzięcie! ;] Jak wygląda luksusowy dom letniskowy? Przekonajcie się sami!

luksusowy dom letniskowy

LUKSUSOWY DOM LETNISKOWY W ZATOCE CAMPS:

  • typ domu: domek letniskowy;
  • lokalizacja: Cape Town, RPA;
  • projekt budynku: Luis Mira Architects;
  • wybudowany w 2010 roku;
  • powierzchnia: 335 m2;
  • ilość kondygnacji: 1;
  • układ pomieszczeń: otwarty;
  • materiał dominujący: beton.

Zaciekawiła Was elewacja domu, a może jego konstrukcja lub otoczenie? Czytajcie dalej! :P

Domek w zatoce Camps to, trzeba przyznać, zachwycający i luksusowy dom letniskowy! Ich twórcą jest ekipa Luis Mira Architects – zdecydowali się oni na projekt czegoś na wzór domku wakacyjnego dla jednej osoby z ogromnymi kontaktami towarzyskimi ;] Widać to już na pierwszy rzut oka; wskazuje na to rozległy taras, mnóstwo przestrzeni i tylko jedno piętro rezydencji. Dodatkowym plusem są także zachwycające widoki na Atlantyk czy Góry Stołowe!

luksusowy dom letniskowy

Bezkres, spokój, cisza – chyba każdy z nas potrzebuje czasem tak oczyszczającego miejsca jak to ;]

luksusowy dom letniskowy

Magiczny zachód słońca na salono-tarasie tego przepięknego domu jest absolutnie zachwycający!

Przestrzeń: Aby każdy z pokoi, które znajdują się na froncie, miał bezpośredni dostęp do oceanu, a także świeżego powietrza i światła, na parterze postanowiono zaprojektować przeszklone dziedzińce. Jeden z nich zbudowano wokół przejścia – łączy ze sobą sypialnie. Natomiast drugi jest wbudowany w główną sypialnię, tworzy część en suite. Dzięki obu tarasom mieszkańcy mogą bez końca podziwiać ten niesamowity krajobraz, tak typowy dla Republiki Południowej Afryki!

luksusowy dom letniskowy

Egzotyczny klimat południowej Afryki idealnie łączy się z minimalistyczną formą willi – do tego całkiem zgrabnie wbudowano basen!

Przestrzeń jest tu wszechobecna i pozwala na najbliższy z możliwych kontakt z naturą. 

Materiały wykorzystane zarówno przy konstrukcji, jak i wykończeniu są całkowicie naturalne! Dlaczego? Powody są dwa: pierwszy to – jak pewnie się już domyślacie – ścisły kontakt z naturą oraz chęć wpasowania się w otoczenie. Projektanci w żadnym wypadku nie chcieli konkurować z przyrodą ani zaburzać jej swoistej harmonii – byłoby naprawdę szkoda, gdyby tak się stało! Druga kwestia to swego rodzaju kontrast pomiędzy zewnętrzem a designem wnętrza rezydencji.

luksusowy dom letniskowy

To, że frontowe ściany domu to… praktycznie szyby, nie przeszkadza ani trochę w utrzymaniu prywatności mieszkańców – zobacz te oryginalne drewniane żaluzje i zainspiruj się!

Wystrój wnętrz wakacyjnego domu marzeń uległ mocnemu zminimalizowaniu – ale temu ekskluzywnemu, luksusowemu. Tylko spójrzcie! Wszystkie wnętrza urządzono z niebywałym smakiem – każde z nich posiada jeden punkt główny, który zachwyca swoją minimalistyczną prostotą.  Taki zabieg jest bardzo słuszny, biorąc pod uwagę klimat tego miejsca, które jest po prostu magiczne! Nie ma co tego „przekrzykiwać” wymuszoną elegancją ;] Według projektantów, ponadczasowym pojęciem luksusu jest nieskończone poszerzanie przestrzeni – doskonale dopełnia to znakomitą okolicę.

Spacer 3D po zaprojektowanym przez nas domu indywidualnymi czeka na ciebie! Zapraszamy!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl