Artystyczna wizja biura – Biura Wielkich Korporacji Ep. 24

Biuro: Bardzo często, mówiąc o biurach czy siedzibach korporacji, ceni się głównie ich praktyczną stronę oraz nowoczesne elementy. Czy zatem w takich miejscach nie ma miejsca na szerzenie artyzmu i dzieł sztuki? Bzdura! Artystyczna wizja biura to coś, co można łatwo wykreować – przekonajcie się sami!

artystyczna wizja biura

Nowocześnie i z naprawdę ciekawym konceptem!

ARTYSTYCZNA WIZJA BIURA – SIEDZIBA FOLD7 W LONDYNIE

  • lokalizacja: Londyn, Wielka Brytania;
  • projekt wnętrz: Paul Crofts Studio;
  • klient: Fold7;
  • powierzchnia: 650 m2;
  • układ pomieszczeń: otwarty.
Paul Crofts Studio przeprowadził gruntowny remont biurowca z lat 80. dla agencji reklamowej Fold7. Wiadomo, projekt musiał mocno wyróżniać się spośród innych, ponieważ Londyn słynie z interesujących konstrukcji. Dodatkowo firma zlecająca projekt to agencja reklamowa, a coś zachwycającego z pewnością przyciągnęłoby klientów. Moim zdaniem, efekt końcowy wyszedł całkiem nieźle. Zresztą sami oceńcie! ;]

artystyczna wizja biura

Unikalny design zastosowano nawet przy projekcie banneru z hasłem przewodnim firmy.

Przestrzeń biura została całkowicie przekształcona przez architektów. Dodano platformę podobną do sceny pomiędzy piwnicą a piętrem, oryginalne siedziska (o których później!), a także stylowe schody. Wszystko razem tworzy modernistyczno-artystyczną mieszankę. Zdecydowanie dominuje tutaj biel, a akcenty kolorystyczne są idealnie dobrane. Czasami odnosi się także wrażenie, iż przebywa się w hotelu – dość nietypowe uczucie, zważając na to, iż jest to agencja reklamowa.

Dobrze urządzone wnętrze biurowe zachęca do kooperacji i rozwoju pracowników!

Dwie rzeczy, które najbardziej przyciągają uwagę gościa, to zapadające się kanapy oraz swoiste dzieła sztuki spadające ze ścian. Ale tylko w przenośni ;] Niebieskie siedziska wyglądają tak, jakby zanurzały się całe w podłodze z jasnego drewna. Jestem pewna, że jest to ulubione miejsce spotkań pracowników – panuje tu atmosfera otwartości, radości i energii. Po kilku minutach spędzonych tutaj można wracać z nowym wachlarzem pomysłów do pracy ;]

 

artystyczna wizja biura

Zarówno ogromne przeszklenia, jak i te kanapy to świetne rozwiązania na nieco artystyczny charakter biura!

Wygodne siedziska sprawdzają się idealnie jako miejsce spotkań pracowników – zarówno w celach korporacyjnych, jak i do relaksującej pogawędki podczas przerwy ;]

Piękne rzeźby, które idealnie dopełniają design wnętrza, wykonał Michal Trpák – czeski artysta. Przedstawiają one ludzi (w realistycznej skali!) trzymających się białych i turkusowych parasoli. Wygląda to tak, jakby spadali na podłogę. Jak myślicie, jakie jest przesłanie tego projektu? I jaka była artystyczna wizja biura?

artystyczna wizja biura

Prawdziwe dzieło sztuki, i to w samym sercu biurowca!

Wnętrza wyróżniają się niesamowicie przytulnym klimatem. To wszystko głównie za sprawą domowych mebli i nieco staroświeckim pomyśle na biblioteczkę. Natomiast nowoczesnego charakteru w innych pokojach nadają neonowe grafiki. Schody, o których wspomniałam wcześniej, wznoszą się przez trzypiętrowe atrium. Pierwsze piętro – efektowne szklane wyjście; drugie – recepcja; trzecie – kawiarnia z uroczą biblioteką. A tam już ukryte są drzwi, które prowadzą do kolejnej imponującej sali. Czarna dębowa podłoga, jasnoszare panele akustyczne – i wreszcie ostatnia ściana budynku.

Zobacz jak wiele o charakterze danego wnętrza decyduje kolorystka, tekstury i użyte materiały!

P.S. Ach jak dobrze, że jeszcze teraz w październiku zrobiło się ciepło! Pozdrawiam Was z pracowni w Rzeszowie!

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

 1. Niesamowicie przytulne wnętrza i niezwykle inspirujące! Takie biuro to idealne rozwiązanie dla osób pracujących w branży kreatywnej. Dobrze urządzone wnętrze sprawia, że od razu lepiej się pracuje :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl