Nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura-siedziba Malwarebytes w USA Ep.20

Witajcie w 20. odsłonie serii Biura Wielkich Korporacji! Dzisiaj wyruszymy w podróż po galaktyce, a konkretniej – po dwupiętrowym biurze, którego design został bardzo mocno zainspirowany uniwersum Gwiezdnych Wojen! Zobaczcie, jak wygląda nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura!

nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura

NOWOCZESNE WNĘTRZE NOWOCZESNEGO BIURA – SIEDZIBA MALWAREBYTES W USA

  • lokalizacja: Santa Clara, Kalifornia;
  • projekt wnętrz: Blitz;
  • klient: Malwarebytes;
  • ukończony w 2016 roku;
  • powierzchnia: ok. 4800 m2;
  • układ pomieszczeń: otwarty.

nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura

Jakiej firmie potrzebne jest tak nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura?

Malwarebytes jest najszybciej (jak do tej pory) rozwijającą się firmą, która zajmuje się bezpieczeństwem w sieci. W skrócie – chroni firmy i prywatnych klientów przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem. Misją pracowników jest po prostu stworzyć jak najlepsze rozwiązania, by zwalczać zagrożenia w internecie.

Rozwój firmy zapowiadał wiele zmian, w tym – przede wszystkim – nieco inny styl pracy. Przejście z zamkniętych boksów na otwartą przestrzeń biura było pewnie dla pracowników niezłym szokiem! Cel projektantów stanowiło usunięcie swego rodzaju izolacji na rzecz integracji wśród pracowników i otwartości wielokulturowej – jest to klucz do sukcesu firmy.

nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura

Całkowicie odmienione biuro tworzy teraz niezwykle atrakcyjne i dynamiczne środowisko nie tylko dla ekipy Malwarebytes, ale również dla ich potencjalnych pracowników oraz gości. Oprócz stanowisk do pracy, jest też dużo pomieszczeń rekreacyjnych (m.in. aż trzy pokoje gier!), aby uniknąć monotonii pracy, a także wspomóc kreatywność pracowników.

nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura

Jasna i optycznie powiększona przestrzeń kuchni wygląda bardzo promiennie, a błyszczące lampy nadają jej nieco drapieżności.

Oryginalne dywany, okładziny ścienne oraz niespotykane połączenie kolorowych świateł tworzy razem wyrafinowany i bardzo dokładnie przemyślany design. Jaskrawe kolory na tle neutralnej czerni kontrastują z dużą ilością naturalnego światła z ogromnych okien – widoki z nich dodają tylko uroku! Natomiast stal, miedź, kamień, marmur i różnego rodzaju ceramika w wystroju wnętrz tworzą bardzo stylowy charakter miejsca.

Chociaż widać wyraźnie „kosmiczny” motyw przewodni projektu, to każde wnętrze jest przede wszystkim dostosowane do pełnionej funkcji.

Ciekawe materiały i detale nadają wnętrzom unikalny charakter, a sami pracownicy czują się tu jak w domu ;]

Bar jest tu najbardziej zaskakującym miejscem! „Ukryto” go pod głównymi schodami i śmiało można powiedzieć, że jest to najbardziej klimatyczne miejsce w całym budynku. Wspomniany bar to ciemna i nastrojowa przestrzeń – stanowi on główny punkt odniesienia w kwestii designu dla obu zespołów: Malwarebytes oraz Blitz. Warto zwrócić uwagę na ciemne drzwi, marmurowe płytki oraz… niesamowite widoki na stadion Levi oraz Dolinę Krzemową. Oryginalne ciemnozielone krzesła dostawione do klasycznych marmurowych stołów dodają tylko smaku temu miejscu ;]
nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura

Od razu czuć ten klimat! Aura tajemniczości dopada mnie od samego patrzenia :P

nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura

Przyznajcie sami, ukryta restauracja znacznie różni się od „zwykłych” pokojów śniadań ;]

Ciemna kolorystyka wnętrz była głównie zainspirowana ukochanym uniwersum personelu: Star Wars. Blitz bardzo długo konsultował się z pracownikami odnośnie różnych grafik ściennych, ozdobnych poduszek i innych elementów dekoracji, by stworzyć unikalną galaktyczną przestrzeń biura.

W projekcie, jak widzicie, dominuje kolor niebieski i granaty, czasami poprzeplatane żółcią – cały wystrój jest inspirowany galaktyką!

Trzeba także wspomnieć, że dyrektor generalny Malwarebytes – Marcin Kleczynski – odegrał kluczową rolę w całym procesie projektowania; cały design jest odwzorowaniem jego estetyki połączonej z przyszłą wizją firmy. Właśnie dlatego prezentuję Wam nowoczesne wnętrze nowoczesnego biura ;]

P.S.

Jak dziś w Rzeszowie jest okropnie zimno! PD Pozdrawia Was ciepło na okoliczność zimna październikowego ;]

Spacer 3D po zaprojektowanym przez nas domu indywidualnym czeka na ciebie! Zapraszamy!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

 1. Świetne wnętrza, bardzo inspirujące.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl