Inspirujące wnętrze biura siedziby Alliander. Biura Wielkich Korporacji Ep.14

Dzisiaj projekt bardzo inspirujący i wiem, dla mnie też to słowo jest bardzo płytkie w znaczeniu, ale po prostu ładny ;] Zabieram Was do Holandii, do miasta, które nazywa się Duiven. Zobaczcie jak wygląda inspirujące wnętrze biura siedziby Alliander i … zainspirujcie się! ;] Dzisiejszy post jest bowiem idealny do inspiracji!

P.S.Nie będę ukrywać, że ten post nie będzie należał do najkrótszych ;] ale na pewno bardzo inspirujący!

Inspirujące wnętrze biura – siedziba Alliander, Duiven

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 16

Wiem, że miało być tylko wnętrze, ale po prostu MUSICIE zobaczyć jak wygląda również jego zewnętrze! Jest równie inspirujące co wnętrze i to od niego zaczniemy, ono wprowadzi nas w klimat samego wnętrza.

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 21

Prosta szklana bryła i białe organiczne przekrycie a to wszystko odbite w bezpośrednio przy nim zaprojektowanym zbiorniku wodnym.

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 15

Otoczenie samego budynku zostało zaprojektowane jako miejsce do spędzenia przyjemnie czasu na zewnątrz, zarówno dla pracowników budynku jak i dla potencjalnych klientów firmy. Ławeczki i stoliki do siedzenia, ciągi piesze i urządzona zieleń i woda – zainspiruj się zagospodarowaniem terenu przyjaznym dla człowieka!

Inspirujące wnętrze biura na rysunkach 2D!

Projekt Za projekt tego inspirującego, zarówno zewnętrza jak i wnętrza biura, odpowiedzialne jest biuro architektoniczne RAU architects z Holandii. Poniżej wrzucam Wasze ulubione rysunki techniczne czyli rzuty, plany budynku, elewacje i szczegóły techniczne. Zobaczcie jak wygląda ta kreatywna przestrzeń biurowa w 2D, zainspirujcie się rozwiązaniami funkcjonalnymi. Zapraszam do rysunków!

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 10

Rzut budynku. Zobaczcie jak zaprojektowany został ten nowoczesny biurowiec oraz jak rozwiązano w tym przypadku układ funkcjonalny. Zwróćcie uwagę ile miejsca zostało przeznaczone na strefę otwartą zlokalizowaną przy głównym wejściu do budynku – taka 'poczekalnia’ to wizytówka tego miejsca!

Inspirujące wnętrze biura czyli siedziba główna Alliander w Duivan – zainspiruj się nietypowymi rozwiązaniami!

Wnętrze Zobaczcie ciekawe rozwiązania i niezwykłe pomysły, które zaprojektowano we wnętrzu budynku Alliander – w końcu nasza seria to ’Biura Wielkich Korporacji’. Zainspiruj się wnętrzem, którym naprawdę warto się zainspirować! Poniżej mnóstwo zdjęć z wnętrza samego biurowca i informacje, jak tak naprawdę zaprojektowano ten budynek oraz… czym był wcześniej ;]

Całe założenie siedziby głównej Alliander w Duivan było niegdyś kompleksem budynków o przestarzałej technologii i formie. W celu wykorzystania ich powtórnie nie tylko zmodernizowano same budynki, ale przekryto je wszystkie jedną połacią tworzyć coś na kształt ich 'opakowania’ ;] Poszczególne budynki połączone zostały ze sobą wewnętrznymi łącznikami i wielopoziomową komunikacją. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe było powtórne wykorzystanie nie tylko samych budynków, ale również materiałów, co przyczynia się do tego, iż nowoczesny biurowiec Alliander jest jednocześnie budynkiem ekologicznym!

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 12

Jedna z drewniano-zielonych elewacji 'starego’ budynku należącego obecnie do kompleksu biurowego Alliander. Zainspiruj się!

Het interieur van het kantoor van EY, Rotterdam. Gesitueerd aan een historisch monument aan de Maas met een fenominaal panoramisch uitzicht.

Ciekawe drewniane ażurowe konstrukcje w przestrzeni otwartej czyli poczekalni i recepcji biura. W takim miejscu z przyjemnością można poczekać 5 minut dłużej ;]

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 20

Wielopoziomowa komunikacja w postaci łączników pomiędzy kondygnacjami i doświetlenie wnętrze świetlikami w suficie. Zwróć uwagę jak wiele słońca jest w tym wnętrzu! Dodatkowo łączniki wykorzystano również jako miejsce wypoczynku umiejscawiając tam różnego rodzaju siedziska.

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 13

Nowoczesne elewacje starych budynków – zainspiruj się! Elewacje pełne drewna i zieleni to na pewno bardzo przyjemna, nowoczesna i dodatkowo w pełni naturalna elewacja!

Nowoczesny biurowiec to biurowiec proekologiczny!

Ekologia Dzięki przeprowadzeniu renowacji i rozszerzeniu funkcjonalności i metrażu kompleksu budynków biurowiec firmy Alliander przewiduje miejsce pracy dla 1550 pracowników. Poprzez zastosowanie poszczególnych rozwiązań, w 80% wykorzystano istniejące materiały. Jest to pierwszy obiekt w Holandii, który, po przeprowadzeniu renowacji, stara się o certyfikat zrównoważonego rozwoju BREEAM-NL.

W założeniu kompleksu biurowego Alliander przewidziano zamontowanie paneli słonecznych w strukturze przekrycia miejsc postojowych dla samochodów dzięki czemu pełnią one podwójną funkcję. Oprócz paneli słonecznych również wykorzystanie wody podziemnej do przechowywania termicznego pozwoliło zneutralizować bilans CO2.

Konstrukcja budynku optymalizuje wykorzystanie energii, a sama konstrukcja dachu stymuluje naturalną wentylację. W końcowym efekcie biurowiec Alliander zapewnia więcej energii niż jest to potrzebne, na czym skorzystać mogą budynki znajdujące się w jego najbliższym otoczeniu. 

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 35

Nowoczesne inspirujące wnętrze biura Alliander w Holandii.

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 36

Łączniki komunikacyjne między poszczególnymi budynkami wykorzystane zostały również jako zewnętrzne miejsce wypoczynku i spotkań nieformalnych dla pracowników firmy. Zwróć uwagę na delikatne ażurowe drewniane konstrukcje – takim detalem warto się zainspirować!

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 37

Otwarta strefa socjalna – przeszklona ściana i świetliki w dachu zapewniają dużo światła, a wysoki sufit sprawia, iż miejsce to jest przestrzenne i bardzo nowoczesne!

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 38

Wnętrze pomieszczenia socjalnego, w którym zaprojektowano m.in. jadalnię.

Inspirujące wnętrze biura – zapraszam do zdjęć i niesamowitych rozwiązań!

83% konstrukcji budynków istniejących została zachowana. Wprowadzenie 'drugiej skóry’ w elewacjach budynków pozwala na ich lepszą izolację termiczną i wentylację. Zapraszam Was teraz do wnętrz kilku pomieszczeń, które zaprojektowano jako miejsca pracy dla pracowników Alliander. Zobacz nowoczesny design i niesamowite, orzeźwiające kolory!

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 22

Prosty nowoczesny design, i kolor turkusowy połączony z miętowym – zainspiruj się kreatywną przestrzenią biurową!

inspirujące wnętrze biura nowoczesne biuro design nowoczesnego biura inspiracje projekt biura wielkich korporacji 25

Pomieszczenia pracy zaprojektowano w ten sposób, aby możliwa była modyfikacja i aranżowanie biura do aktualnych potrzeb firmy. Elastyczność i możliwość przearanżowania miejsca pracy to jedna z cech nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Inspirujące wnętrze biura Alliander w Duiven!

Galeria inspiracji! czyli jeszcze więcej zdjęć, jeszcze więcej ciekawych rozwiązań a to wszystko w jednym z holenderskich biurowców! Zobacz jak rozwiązana została tutaj wielopoziomowa komunikacja, otwarta strefa socjalna i miejsca pracy! Zobacz jak zaprojektować wnętrze biurowe pełne drewna, jako materiału wykończeniowego, i zieleni! Zainspiruj się budynkiem ekologicznym w pełni tego słowa znaczeniu!

Jak Wam się podobało to nowoczesne, inspirujące wnętrze biura siedziby głównej Alliander w Holandii? ;]

Muszę przyznać, że na szczęście podobne realizacje można gdzieniegdzie spotkać już w Polsce – jak widać nasi Architekci i Inwestorzy zaczynają się pomału inspirować projektami, którymi inspirować się naprawdę warto ;]

Ja tymczasem zapraszam Was do kolejnych bardzo inspirujących wpisów na blogu u Pani Dyrektor! Tutaj zawsze znajdziecie garść ciekawych pomysłów, nietypowych rozwiązań i realizacji inspirujących projektów!

Gorące pozdrowienia z gorącego Rzeszowa! (Koniec sierpnia w tym roku rozpieszcza słońcem) 

Zdjęcia: Horizon Photoworks Rotterdam, Marcel van der Burg (Primabeeld)

Obejrzyj naszego YouTube już teraz i odkryj projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

  1. markizyelektryczne.pl

    Bardzo ciekawy projekt. Wnętrze funkcjonalne i świetnie wykończone. Całość tworzy aurę sprzyjającą pracy biurowej :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl