Jak wygląda luksusowy dom? Zobacz! Plett 6541+2 – Wille marzeń Ep.40

Dzisiaj kolejny wpis, kolejny luksusowy dom, kolejne inspiracje u Pani Dyrektor! W naszej serii o ’Willach marzeń’ już kilka razy pojawiły się projekty autorstwa tego biura. Bo musicie wiedzieć, że jeżeli chcecie zobaczyć jak wygląda luksusowy dom, to oprócz pięknych nowoczesnych domów z postów u Pani Dyrektor, najlepiej zobaczyć którykolwiek projekt biura SAOTA. Tak, Moi Drodzy Czytelnicy, WIELKI COME BACK u Pani Dyrektor! Zapraszam do wpisu, zapraszam do zdjęć, zapraszam do intensywnej inspiracji!

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 07

Zobacz jak wygląda luksusowy dom Plett 6541+2 i zainspiruj się! Zapraszam do wpisu!

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 23

Zewnętrze luksusowej rezydencji. Zwróć uwagę jak budynek dostosowuje się do istniejącego ukształtowania terenu i uwarunkowań lokalizacji oraz jak w umiejętny sposób je wykorzystuje.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 08

Nowoczesny dom wieczorową porą i jego efektowna iluminacja.

Zobacz jak wygląda luksusowy dom!

U Pani Dyrektor inspiracje i luksusowe domy autorstwa biura projektowego SAOTA pojawiały się już kilkakrotnie, i to w serii 'Wille marzeń’ właśnie. W sumie nic dziwnego, przecież seria ’Wille marzeń’ to najpiękniejsze domy i luksusowe rezydencje z całego świata! Nowoczesna architektura, nowoczesne projektowanie, nowoczesne pomysły i rozwiązania – zainspiruj się architekturą na światowym poziomie!

Jeżeli chcecie zobaczyć wcześniejsze wpisy, które pojawiły się na łamach bloga Pani Dyrektor, piękne, luksusowe domy, które wyszły spod ołówka/myszki Architektów z SAOTA, zapraszam do wpisów:

Oprócz inspiracji z postów powyżej, zapraszam oczywiście do pozostałych postów z serii 'Wille marzeń’, które do tej pory ukazały się na blogu Pani Dyrektor, a jest ich już przecież 40! Także jest w czym wybierać, jest czym się inspirować ;]

My tymczasem wracamy do naszego nowoczesnego, bardzo luksusowego domu – zapraszam!

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 11

Horyzontalna forma domu i ciekawe rozwiązanie bryły budynku, dopasowujące się do istniejącego ukształtowania terenu. Zainspiruj się nowoczesnym podejściem do projektowania, uwzględniającego uwarunkowania danej lokalizacji.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 09

Zwróć uwagę jak spójny jest ten projekt. Bryła domu delikatnie wkomponowuje się w istniejący krajobraz. Duże poziome przeszklenia i rozległe tarasy, wykorzystanie bieli zestawionej z naturalnym drewnem – bo nowoczesny luksusowy dom to również jego nowoczesna elewacja.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 12

Widok nowoczesnego domu od strony ulicy. Ciekawa iluminacja podkreśla zalety budynku i wykorzystane materiały elewacyjne, takie jak kamień czy drewno.

Jak wygląda luksusowy dom?

Zobacz Plett 6541+2 i zainspiruj się!

SAOTA – to renomowane biuro projektowe z RPA, które ma na koncie już wiele projektów ekskluzywnych rezydencji i luksusowych domów na całym świecie. Luksusowa willa Plett 6541+2 to jeden z projektów, które zrealizowali w Republice Południowej Afryki właśnie. Ukończony w 2010 roku dom Plett 6541+2 to nowoczesna architektura, nowoczesny design, dużo przestrzeni i swobodnego projektowania – zobacz sam jak wygląda luksusowy dom Plett 6541+2 i zainspiruj się!

Ta luksusowa rezydencja zaprojektowana została z uwzględnieniem uwarunkowań nie tylko lokalizacji, ale również klimatu regionu, w którym dom powstał. Jego horyzontalna forma, duże poziome przeszklenia, rozległe tarasy i nawiązanie do ukształtowania terenu pozwoliły na wpasowanie się domu w istniejące otoczenie bez nadmiernego zakłócenia krajobrazu i przyrody w tym miejscu. Dodatkowo ta luksusowa rezydencja posiada bezpośredni dostęp do plaży, dzięki czemu jeszcze ściślej łączy się z przyrodą.

Nowoczesna willa Plett 6541+2 czyli jak wygląda luksusowy dom

 

Główne części domu zostały wykończone w neutralnych kolorach, które zestawione z drewnianymi elementami zewnętrznej pergoli, żaluzji i miejscowych okładzin tworzą nowoczesne, aczkolwiek stonowane rozwiązanie. Zastosowanie tego typu drewna miało również znaczenie w uwzględnieniu dojrzewania materiału i zmiany jego wyglądu, a przez to zmiany wyglądu elewacji, która wraz z upływem czasu zmieni się na srebrno-szarą. Warto pamiętać o aspekcie starzenia się materiału elewacyjnego przy jego wyborze, tak, aby po 5-10 latach dom nie zatracił swojego pierwotnego, nowoczesnego wydźwięku.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 13

Ciekawe wycięcia w stropie, nowoczesna forma basenu bez krawędzi i rozległe tarasy zewnętrzne – zobacz jak wygląda luksusowy dom Plett 6541+2!

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 20

Ta luksusowa rezydencja ma bezpośredni dostęp do plaży i zapierające dech w piersiach widoki na ocean. Zainspiruj się!

Jak wygląda wnętrze luksusowego domu?

Zapraszam do środka!

Wnętrze – podobnie jak całość projektu domu, to nowoczesny prosty design połączony z elegancją i stonowaniem. Duże otwarcia i wielkopowierzchniowe przeszklenia zapewniają piękne widoki, zmaksymalizowane dodatkowo poprzez doprojektowanie do każdej strefy domu przestrzeni zewnętrznej w postaci balkonu czy tarasu. 

Uzyskanie takiego efektu i wrażenia domu jasnego, otwartego, przestrzennego, stało się możliwe przez prostotę relacji pomiędzy poszczególnymi pomieszczaniami domu, dzięki czemu cały układ jest czytelny, prosty i zorganizowany. Dbałość o szczegóły zapewnia poczucie luksusu i komfortu.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 29

Przestronny, otwarty na drugą kondygnację salon, stonowane połączenia kolorystyczne i naturalne zestawienie materiałów – zobacz jak urządzić salon aby był nowoczesny i elegancki zarazem.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 16

Cała podłoga w domu wyłożona została dużymi granitowymi płytami. Otwarte schody z wyjściem na piętro, aneks kuchenny z wygodnym blatem z hokerami –  tak właśnie wygląda salon w nowoczesnej willi Plett 6541+2.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 17

Zewnętrzne miejsce wypoczynku na tarasie, ze strefą do grillowania i dwoma stołami – mniejszym i większym. Ta część tarasu została przekryta dzięki czemu możliwe jest korzystanie z niej również w deszczowe dni. Zwróć uwagę na basen bez krawędzi usytuowany bezpośrednio przy tarasie.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 24

Nowoczesny design przejścia na zewnątrz pomiędzy poszczególnymi strefami tarasu oddzielonymi wodą. Drewniane pergole stanowiące częściowe przekrycie tarasu i zapierający dech w piersiach widok na ocean  z wnętrza tego luksusowego domu dzięki zastosowaniu wielkopowierzchniowych przeszkleń.

jak wygląda luksusowy dom design dom nowoczesny projekt inspiracje modern house design inspirations 10

Dodatkowo taras stanowi przedłużenie wnętrza domu i znajdującego się bezpośrednio przy nim salonu – w tej luksusowej rezydencji zaciera się granica pomiędzy jego wnętrzem i zewnętrzem.

Jak wygląda luksusowy dom – zobacz pozostałe pomieszczenia!

Jak wygląda luksusowy dom w przestrzeni 2D? ;]

Projekt Ulubiony akapit architektonicznej lub branżowej części Czytelników Pani Dyrektor czyli rzuty, plany, przekroje i widoki – jednym słowem projekt luksusowego domu w przestrzeni 2D – zobacz jak wygląda luksusowy dom na płaskiej kartce, jak wygląda projekt takiej nowoczesnej rezydencji i zainspiruj się! Zapraszam do bardzo technicznej, ale równie inspirującej części wpisu!

Jak podobała się Wam ta nowoczesna rezydencja z RPA? ;]

Ze względu na to, że luksusowa willa Plett 6541+2 zamyka dzisiaj 4 dziesiątkę postów, zabieram się z przygotowywanie dla Was 4 części podsumowania naszej serii 'Wille marzeń’ ;] tymczasem zapraszam do pozostałych wpisów, które w między czasie pojawią się na blogu – każdy z nich pełen inspiracji i ciekawych pomysłów!

Zdjęcia: SAOTA

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.7/10 (6 votes cast)
Jak wygląda luksusowy dom? Zobacz! Plett 6541+2 - Wille marzeń Ep.40, 9.7 out of 10 based on 6 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

11 komentarzy

  1. Dom marzeń!

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  2. W zeszłe wakacje byłem na wakacjach na Majorce i widziałem podobny domek. A to co w nim zobaczyłem przerosło zdecydowanie moje oczekiwania czysta poezja. Elegancja, Ci ludzie którzy tam mieszkali zostawili w tym mieszkaniu kawałek siebie i to się ceni i podziwia :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  3. Czekam na wille marzeń – luksusowe domy,
    z stref bliższych nam geograficznie, klimatycznie, kulturowo.
    Mogłoby to być dużo bardziej inspirujące.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
  4. Dom bez dwóch zdań piękny. Zresztą niemal wszystkie w cyklu mi się podobały. Z pewnością sporo rozwiązań można podpatrzeć, ale chciałbym zobaczyć to w skali nieco bliższej zwykłym śmiertelnikom :)
    Cały cykl to jak pokazywanie w blogu motoryzacyjnym najbardziej luksusowych aut świata za kwoty co najmniej 7 cyfrowe. Chętnie zobaczyłbym coś luksusowego ale o mniej ekskluzywnym charakterze tak powiedzmy 6 cyfrowego, per analogiam mercedesa zamiast rollsa :)
    Konkretnie:
    – Jak tchnąć nowoczesność w nieco mniejsze kubatury (niekoniecznie na 100m, ale już w 2,5-3 krotność tej wartości)
    – Czy można mieć nowoczesny dom ale bez schodów (może to takie zboczenie bo mieszkam na 4-tym piętrze bez windy)
    – Czy nowoczesność rozwiązań da się osiągnąć przez otwieranie i integrowanie małych pomieszczeń w jedną większą przestrzeń – jak by to wyglądało w dobrym rozwiązaniu? Słowem nie mogę pozowlić cobie na salon 50m, kuchnię 20m i jadalnie 30m, ale mogę przeznaczyć 50 m na te trzy funkcje: da się osiągnąć dobre rezultaty czy będzie nadziubdziane jak w bloku?
    – Czy można osiągnąć ciekawą architektonicznie bryłę w domu średniego (powiedzmy) rozmiaru? Jak ma się rozczłonkowanie bryły do jej minimalistycznego klimatu?
    – Jak się ma architektura do energooszczędności? Czy domy tego typu muszą wszytskie wyglądać tak samo?
    – No i wreszcie owe obiecane rozwiązania technologiczne: nowoczesny dom to dom o pewnych standardach technologicznych…

    Miałem ostatnio okazję widzieć dom w którym inwestor przerobił (oczywiście nie sam ale na jego życzenie) projekt domu zmniejszając okna do rozmiarów bardziej standardowych (bo tańsze). Widziałem tylko rendery ale efekt był porażający. Pytanie czy to zwykła złośliwość architekta, że zrobił z tego coś a la projekt gotowy? Czy można za pomocą mniej kosztownych rozwiązań osiągnąć dobre efekty wizualne? Inny przykład: projekt zawierał płaskie dachówki – dzisiejszy hit. Inwestor przeliczył i zamiast nich założył dachówki w stylu esówki. Dom nie stracił jakoś na urodzie… a oszczędność jednak była zauważalna (funkcjonalność bez zmian).

    Słowem drugi wątek to czy dobra architektura musi być droga (nie chodzi o cenę architekta)?

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
    • ;] Dzień dobry ;]
      Powiem Ci Tachysie bardzo prosto nt całego cyklu – średnie domu, które projektujemy u nas to 300-500m więc siłą rzeczy nie szukamy inspiracji w małych a blog jest pochodną moich podróży po internecie ;];]
      Dodatkowo mam statykę, że klient poszukujący domu 100-200m szuka w typówkach a usługa indywidualnego jako za drogą odrzuca, jeśli jest natomiast wyjątkowo świadomy i jest to jednak mały acz indywidualny dom jego stylistyka jest bardzo różna – niedawno robiłam np. dom westernowy – bardzo się nam wszystkim podobał ;]
      Kwota za dom wykończony / zaprojektowany z zakupionymi „nowymi poduszkami” – czyli od A-Z to ok 1mln dla niewielkiego domu i w górę – widzę to po opowieściach inwestorów – nie da się inaczej jeśli chcesz jak z obrazka – w każdej stylistyce.
      a teraz lecę od pauz:
      – w naszych warunkach pozostają w takich parametrach tylko „dom stodoła” – 80% przypadków i niestety ta stylistyka eliminuje wielu inwestorów, którzy wybierają typówkowy dworek.
      – można parterowy, ale raczej z płaskim dachem, z niskim kątem, czy dachem jednospadowym – fajny. Zauważam 1 minus – na parterze jest zawsze mało słońca i jeśli godzisz się na to, nie ma przeciwwskazań ;]
      – nowoczesność rozwiązań to raczej materiały i podejście nie powierzchnia. Myślę, że na 50m będzie ok dla tylko 3 funkcji, ale nie zrobi to wrażenia przestrzeni. Przestrzeń natomiast jest bardzo indywidualnym „odczuciem”. W bloku 100m to dużo, w domu dużo jest powyżej 300m – nie da się porównać bloku do domu ani trochę. Inwestorzy mieszkający całe życie w bloku zawsze myślą, że 300m to bardzo dużo. Dla mnie b. duży dom to od 500m w górę i to niekiedy nie jest duży jeśli umieszcza się tam 30 funkcji. (O przestrzeni to byłaby b. filozoficzna dyskusja…)
      – rozczłonkowanie bryły od razu sprawi, że metrów będzie więcej. Bardzo lubię rozczłonkowanie, ale 100-200m nie ma jak rozczłonkowywać, bo traci się na komunikację np. rozczłonkować można z powodzeniem i fajnym efektem od 300m (pow. zaudowy oczywiście) w górę. Poniżej często nie ma sensu. ALE – wszystko zależy od projektu.
      I TUTAJ WYCZUWAM ;] że pytasz o swój planowany dom, ale muszę od razu wstrzymać Cię – nie da rady tak odpowiedzieć – ktoś kto projektuje będzie wiedział co zrobić. Jest wiele okoliczności, wytycznych wpływających na kształt domu – nie da się do „zaprojektować” słowami ;]
      – energooszczędność i arch. – tak, to w 90% podobna architektura – bardzo ładna, ale bardzo określona. Wyjątkiem są domki kopułkowe – nie są „stodołami” ale są baardzo kontrowersyjne ;] Jedyne wg nie sensowne designowo rozwiązanie to 3M czy M3.
      – Rozwiązania technologiczne – napisałam już kilka szkiców, ale temat jest chyba nie do rzetelnego porównania. Wręcz nie da się porównywać materiałów obiektywnie .. Widziałam dziesiątki postów porównujących, ale zawsze widzę, że to jest „nie tak” jak ma być, stąd temat u mnie wisi a moje zdanie jest dziś takie: „Wg uznania Inwestora”. Nie da się przecież porównać IzoDomu do Ytonga etc Dla każdej z nich trzeba byłoby zrobić SWOT i to też nie byłoby obiektywne .. To jest trudny wg mnie temat. Ja np. swój dom wylałabym z żelbetu od A-Z (bo beton nie ma ograniczeń w kształtowaniu formy, a nie będzie to z pewnością konstrukcja typowa). Więźbę dałabym albo stalową albo kratownicę albo konstrukcję wieszarową (bo ta jest ładna) w zależności od projektu. etc etc etc …

      Są projekty gotowe, które są ok – spójne, schludne, ładnie zaprojektowane, niestety KAŻDA ingerencja w projekt od A-Z to jak ugryzienie tortu – widać, że „coś się narabiało”. Nie mam tych kłopotów u mnie, ale niektórzy inwestorzy wyciskają na mnie „zgodę na zmiany nieistotne” w projekcie indywidualnym. Wtedy nie robię nawet zdjęć „po”, bo uważam, że to nie jest mój projekt i tyle.
      Jeśli inwestor zamawia usługę szukania materiałów wariantowych to arch. szuka – jeśli nie – jest to zawsze po stronie inwestora.

      I konkluzja:
      Czym jest „droga i dobra” ;] Musimy patrzeć na to pod kątem warsztatu. Warsztatu na etapie projektu (i tu też chodzi o cenę architekta i typ projektu), etapie budowy (bo wszystko i tak można zepsuć) i wykończenia (tu jeszcze bardziej można zepsuć) oraz wyposażenia (bo nawet w nowym domu stare rumple wyglądają źle).

      Na pytanie czy dobra architektura musi być droga odpowiadać można godzinami. W skrócie odpowiedź brzmi „Tak”, ale wszystko zależy od tego co to znaczy droga. Ile to jest? I jaką Ty masz granicę. Bo czy dobre buty muszą być drogie? Czy dobry samochód musi być drogi? Odpowiedź na poprzednie też brzmi TAK i w tych kategoriach rozpatrujemy też architekturę, bo jest to produkt ;]

      VN:F [1.9.22_1171]
      Rating: 0 (from 0 votes)
      • Czy wg Pani nie warto budować domów wielkości 100-200m2? Czy lepsze będzie mieszkanie tej wielkości? Czy to chciała Pani przekazać?

        VA:F [1.9.22_1171]
        Rating: 0 (from 0 votes)
        • Zupełnie nie to chciałam przekazać ;]
          Pisałam o tym, że między domem a mieszkaniem wielkości 100m jest ogromna różnica – w bloku mieści się wszystko np dlatego:
          1. auto jest na parkingu podziemnym albo przy ulicy nie ma więc garażu
          2. nie ma pom. gospodarczego na kosiarki, sekatory, motyki, utensylia ogrodniczo/warsztatowe
          3. nie ma w większości kominka (do którego lepiej mieć większy salon niż mniejszy)
          4. nie ma kotłowni z zasobnikami na wodę – rzadko który dom ma wodę miejską ciepłą – jakieś 1%
          5. nie ma klatki schodowej, która zajmuje od 10-25m2 szczególnie nieustawnej gdy jest w jednym ciągu zejścia do piwnicy
          Pkt 1-5 to już min 50m2 (z garażem na 1 auto) więc na dom zostaje 50m ze 100
          A ja owszem, mając do wyboru dom 100m i mieszkanie wybrałabym mieszkanie ze względów wygody ;]

          VN:F [1.9.22_1171]
          Rating: 0 (from 0 votes)
          • Znalazłam ostatnio projekt domu który oscylował w wielkości 80 m2. Po dodaniu kilku elementów których koszt nie był jakiś horrendalny zyskiwaliśmy w pełni dyspozycyjne piętro ze skosami. Dlatego warto szukać takich projektów i przy takim układzie zyskiwać i oszczędzać.

            VA:F [1.9.22_1171]
            Rating: 0 (from 0 votes)
        • W RPA są domki o tej powierzchni, jak najbardziej luksusowe (w naszym rozumieniu, bo tam należą do klasy średniej) – budowane jako letniaki. Paradoksalnie o dość niedrogim wystroju, prawdopodobnie ze względu na zagrożenie włamaniem.

          Przykład takiego domu przypominającego stodołę, ale o dwóch (lub trzech?) wysokościach dachu, gdzie pod najwyższym jest piętro dla dzieci: http://ladnydom.pl/domiwnetrze/56,132256,18673698,dom-z-widokiem-na-ocean.html

          VA:F [1.9.22_1171]
          Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl