Nowoczesny dom z basenem, Izrael – Willa marzeń Ep. 8z20

Dzisiaj przygotowałam dla Was wpis o kolejnym nowoczesnym domu. Bo jaki dom jest nowoczesny? Oczywiście dom z basenem;] Trochę w formie żartu, ale po lekturach postów u Pani Dyrektor już wiecie, że nie tylko basen jest wyznacznikiem nowoczesności domu. MODERN RESIDENCE czyli NOWOCZESNA REZYDENCJA to dość złożone zagadnienie i wiele aspektów składa się na ten NOWOCZESNY DOM. Co w takim razie wyróżnia dom z basenem w Izraelu, że zyskał sobie miano nowoczesnego?

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_00

Ściana dekoracyjna gra główną rolę w tym przedstawieniu sztuki – nieprawdaż?

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_22

W pięknie zaprojektowanej nowoczesnej rezydencji każde zdjęcie jest swego rodzaju dziełem sztuki.

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_313

Nie mówiąc już o tym, że może pretendować do konkretnego nurtu w sztuce (malarstwie) ;]

Za projekt odpowiedzialne jest biuro z Izraela, którego siedziba mieści się w Cesarei. Gal Marom Architects, bo tak właśnie nazywa się to biuro, posiada na swoim koncie już sporo projektów luksusowych rezydencji, a omawiany przeze mnie dom z basenem, jest jednym z nich. Z moich spostrzeżeń wynika, że w Izraelu mnóstwo jest pięknych, nowoczesnych domów – jedną luksusową willę opisałam dla Was w epizodzie 6.

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_23

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_38

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_37

Dom z basenem zlokalizowany jest w Cezarei, i nie jest to jedyny projekt tego biura w tym regionie. Inne, równie piękne i nowoczesne, opisze na Pani Dyrektor może innym razem. Dzisiaj natomiast chciałam się zająć luksusową willą nazywaną Villa C.

Jak powiedział sam projektant budynku

Villa C jest współczesnym domem zlokalizowanym w antycznym mieście Cezarei, w Izraelu.

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_07modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_16modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_242012Projekt wykonany w 2012 roku, obsypany został nagrodami, oczywiście tymi architektonicznymi;] Jego powierzchnia to ok. 510 mkw. Położenie rezydencji jest bezpośrednio związane ze specyficznym, nadmorskim klimatem tej części regionu. W efekcie, odpowiednia lokalizacja pozwoliła klientowi osłonić się od mocnych wiatrów, cieszyć bryzą Morza  Śródziemnego i jednocześnie właściwie wentylować cały dom, a przez to oszczędzać energię.

Podobnie, w fazie koncepcyjnej projektu, uwzględniono ruch słońca na horyzoncie oraz naturalne doświetlenie budynku. Dzięki temu rozrzeźbiono budynek wykorzystując efekt zacienienia poszczególnych jego elementów o konkretnej porze dnia i nocy. Budynek sprawia wrażenie monumentalnej, dynamicznej rzeźby, zmieniającej swój charakter w zależności od pory dnia i położenia słońca;]

Ściana budynku znajdująca się w obrębie głównego wejścia pokryta jest aluminiowymi profilami w różnych odcinkach. Odcinki te od strony estetycznej kreują zapierający dech w piersiach widok głównego wejścia w pierwszej styczności z obiektem. Głównym zadaniem takiego rozwiązania jest jednak fakt, że profile są izolowane i mają na celu zmniejszyć straty energii w budynku.

Nowoczesny dom z basenem to również dom ENERGOOSZCZĘDNY!

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_32modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_34 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_35

Naturalne materiałyW projekcie zastosowano i wykorzystano naturalne, jednocześnie bardzo nowoczesne materiały takie jak szkło, aluminium, bazalt (z którego wykonano szare, kamienne podłogi) oraz drewno tekowe, które stanowi naturalną roślinność Izraela.

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_15 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_14 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_39

Modernistyczny budynek – takie było główne założenie projektantów. W tym celu zewnętrzną formę budynku jak i jego wnętrze zaprojektowano jako całość – minimalizm w strukturze, transparentne ściany oraz długie widoki od dziedzińca do basenu, zacierające granice między zewnętrzem a wnętrzem i pomagające stworzyć niekończące możliwości iluzji optycznych na całej posiadłości.

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_25 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_27 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_36 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_05 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_06 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_13

Wnętrze tej nowoczesnej rezydencji jest tylko dopełnieniem tego, co widzimy na zewnątrz. Proste, efektowne rozwiązania bryłowe dają poczucie spójności projektu oraz tworzą oszczędne, lecz eleganckie, nowoczesne wnętrza.

modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_09 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_17 modern_residence_nowoczesna_rezydencja_luxury_ville_dom_z_basenem_house_with_pool_310PD Architekt pozdrawia Was i zachęca do inspirowania się architekturą nowoczesną. To wspaniałe przykłady budowania. Nie trzeba kłamać historii a dworek nowobogacki jest już dawno niemodny. Jeśli chcemy, by nasz dom był „ponadczasowy” kupmy zabytek i remontujmy!! Nie oszukujmy siebie i historii budując dworek z bloczków gazobetonowych ;]

 

Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.8/10 (4 votes cast)
Nowoczesny dom z basenem, Izrael - Willa marzeń Ep. 8z20, 9.8 out of 10 based on 4 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

  1. piękny…monumentalny…duże okna…basen…czego chcieć więcej :)

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl