Wnętrza Domowe

Biuro domowe do pracy dla ciebie – nie siedź w garażu ani dusznym biurowcu – bądź oryginalny.

Korpo Wydaje mi się, że w architekturze (szczególnie w Polsce, gdyż do nas pewna 'moda’ zawsze przychodzi niejako z opóźnieniem;] ) panuje ostatnio taki trend, na projektowanie i budowanie wielkich miasteczek biurowych czyli tzw. Biznes Parków. Zawsze gdy taki mijam lub znajduję gdzieś zdjęcie takowego w Internecie, nasuwają mi się pewne przemyślenia… O ile te wielkie biurowce zachwycają swoją monumentalnością i rozmachem, o tyle ja zastanawiam się jak w takim biurowcu się pracuje: czy wygodnie, czy praca tam jest efektywna, czy to nie jest taki spęd ludzi w jednym miejscu gdzie siedzą sobie na głowach, mało przestrzeni w tak dużym biurowcu, mało indywidualizmu, mało dobrej tak naprawdę architektury… A co powiesz na BIURO DOMOWE? ;]

Powiedzmy sobie szczerze: budynki usługowe, biurowce są nudne, siedzenie w garażu dość klaustrofobiczne więc chyba przyszedł czas na zmiany! Coraz częściej docenia to Zachód, coraz częściej docenia to USA, czas abyśmy zaczęli doceniać i my ;]

2023 Edit – Po pandemii miejsce do pracy w domu docenił cały świat!

Już kiedyś pisałam dla Was post o niezwykłym biurze blisko naturySelgas Cano. Dzisiaj kolejny przykład na to, że biuro nie musi być nudne, ale pełne świetnego designu, a praca biurowa w takim miejscu to nie katorga a czysta przyjemność!

ARCHITEKTURA NIE MUSI BYĆ NUDNA DO LICHA! ;]

Biuro domowe Żeby Wam to udowodnić dzisiaj pokażę Wam biuro domowe – Projekty, które pokazuję w Poście są bardzo dobrymi inspiracjami a Twój miejscowy architekt z pewnością je wykona jesli tylko będziesz chciał podobne. Typowa konstrukcja, prosty oszczędny i nowoczesny design wnętrza a to wszystko w maleńkim, przytulnym i Twoim własnym biurze!

Biuro domowe – Twoje spokojne miejsce pracy.

Położone w ogrodzie niewielkie biuro swoim designem przypomina pawilon – niewielką, prostą i bardzo klasyczna bryła. Budynek biura znajdować może się się przy wejściu do ogrodu. Prowadzi do niego żwirowa alejka, na której od razu słychać kroki odwiedzających ją klientów. Do wnętrza prowadzą szerokie drzwi. Po przejściu ich, niewielki pawilon otwiera przed wchodzącymi klasyczne wnętrze. Szerokie drzwi mają jeszcze jedną zaletę – tworzą to wnętrze jeszcze bardziej wielofunkcyjnym.
Pawilon może być też częścią Twojego istniejącego już budynku. Jest to również rozwiąznie wgodniejsze w zimie. Taki niewielki element archtektury można dobudować jeśli tylko działka na to pozwala.
Zwróć uwagę na design poszczególnych elementów wyposażenia. Biurko i dekoracyjne półki. Całą resztę da Ci widok z okien. Trzeba oczywiście zadbać o piękny ogród!
Takie niewielkie pawilony, podobne do tych można kupić nawet gotowe. Są też w niezłym designie i można połączyć je z otoczeniem drewnianymi podestami.

Używając nowoczesnych typowych kontenerów możesz mieć bardzo nowoczesną przestrzeń biurową

Biuro domowe na Twoim podwórku – pełne designu!

Oczywiście, aby mieć taki widok musisz mieć naokoło domu las, ale wiele działek położonych jest pięknie a jeśli Twoja nie ma aż takiego widoku, możesz zadbać o ten bezpośredni, sprzed okien ;]
Okno, to bardzo ważny element biura. W naszych projektach inwestorzy proszą o lokalizację biura w miejscu oddalonym od strefy dziennej domów, które projektujemy. Buro raczej nigdy nie jest lokalizowane w strefie garażowej chociaż, lokalizowanie go zamiast garażu jest bardzo popularne.
A może chciałbyś mieć biuro w domku na działce letniskowej poza swoim codziennym miejscem zamieszkania? Byłoby nieźle, prawda?

Mam nadzieję, że podobały Wam się stworzone przeze mnnie przykłady na biuro domowe. Teraz już możecie zaczynać planować swoje niewielkie oazy przyjemnej i bardzo kreatywnej pracy!

Pozdrawiam Was kochani z mojej pracowni architektonicznej, późną nocną porą ;] Architekci w Rzeszowie nie śpią – pracują dla Was :P 

Spacer 3D po zaprojektowanym przez nas domu indywidualnym czeka na ciebie! Zapraszamy!

Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button