Inspirujące biuro w starej drukarni – Giant Pixel – Biura, które inspirują Ep.2

Chcesz zobaczyć inspirujące biuro niewielkiej firmy zaprojektowane w budynku starej drukarni? W takim razie zapraszam do posta! Nowoczesne, bardzo inspirujące wnętrze i niesamowita swoboda w projektowaniu. – Zobacz jak urządzona została nowoczesna przestrzeń biurowa Giant Pixel w San Francisco! – Zapraszam!

Stara drukarnia. Wybór miejsca nowej siedziby firmy Giant Pixel nie jest przypadkowe. Inwestorzy wybrali jeden z budynków znajdujący się w dzielnicy o starej zabudowie z początków XX wieku, znanej z przeprowadzonych tam modernizacji i rewaloryzacji obiektów. Wybór padł na budynek starej drukarni – jak widać samo miejsce było już bardzo inspirujące. ;] Projektanci tylko je w swoim zamyśle dodatkowo podkreślili i uwypuklili jego największe zalety – stare, drewniane stropy, oryginalne ściany, lekko industrialny charakter.

Za projekt odpowiedzialne jest biuro O+A, którego jedną z realizacji opisałam na blogu w poście z serii 'Biura Wielkich Korporacji’ – Nowoczesna Przestrzeń Biurowa – Dreamhost, California – Biura wielkich korporacji Ep.8. O ile tamto biuro to siedziba z jednej z największych firm IT na świecie, o tyle Giant Pixel to początkująca firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania do gier. Co je łączy? Niesamowity design nowoczesnego biura i zespół, który te biura stworzył.

Inspirujące biuro Giant Pixel to trzy kondygnacje:

  • parter – przestrzeń publiczna, na poziomie której znajduje się recepcja, poczekalnia, miejsca pracy czy miejsca spotkań z klientami.
  • piętro – przestrzeń przeznaczona dla pracowników, bardziej lub mniej otwarte kabiny pracy, pokoje biurowe, mini sale konferencyjne czy kącik kawowy. Ciekawym rozwiązaniem jest podwieszony kominek, w otoczeniu którego znajdują się miękkie pufy, fotele, siedziska. Jest to zarówno miejsce do spotkań nieformalnych, jak również kreatywna przestrzeń do bardziej swobodnych zebrań czy konsultacji.
  • piwnica – wydzielone miejsce relaksu. Na tej kondygnacji zaprojektowany został bar oraz miejsce do grania w gry video – na krótką przerwę dla znużonych programowaniem pracowników. ;]

Zapraszam Was do obejrzenia zdjęć. – Inspirujące biuro Giant Pixel to nowoczesna przestrzeń biurowa wspomagająca kreatywną pracę. – zainspiruj się!

Inspirujące biuro Giant Pixel w San Francisco

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 13

Ażurowa przesłona naśladująca kod komputerowy – czyli nietypowa perforacja blachy ;]

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 10

Widok na recepcję i poczekalnię biura Giant Pixel.

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 12

Zwróć uwagę jak dobrane zostały poszczególne elementy wyposażenia – oświetlenie, design biura recepcji, ażurowej przesłony czy poszczególnych stanowisk pracy.

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 11

Białe betonowe biurko recepcji stanowi swego rodzaju niezwykłą rzeźbę, w tej industrialnej przestrzeni budynku starej drukarni – zainspiruj się! Prosta, organiczna forma i obły kształt świetnie kontrastują z bardzo surowym wnętrzem drukarni.

Piętro – zobacz jak wygląda przestrzeń nowoczesnego biura na piętrze budynku – mieści ono głównie poszczególne stanowiska pracy, o różnej formie i designie połączone z nieformalnymi miejscami wypoczynku jak przestrzeń wokół kominka czy kącik kawowy. Zainspiruj się nowoczesną, kreatywną przestrzenią biurową Giant Pixel!

Inspirujące biuro Giant Pixel w San Francisco

-zobacz jak wygląda nowoczesny design biura!

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 15

Podwieszony kominek i przestrzeń wokół niego – służyć może nie tylko jako strefa wypoczynku, ale również miejsce niewielkich spotkań czy nieformalnych zebrań i konsultacji.

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 14

Zobacz jak zestawiono tutaj ze sobą poszczególne materiały – drewniany strop i elementy konstrukcji budynku połączony został z betonową ścianą i stalowym kominkiem o nowoczesnej formie – zainspiruj się!

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 16

Po lewej pomieszczenia spotkań lub pracy grupowej wydzielone z przestrzeni biura za pomocą szkła. Po prawej – zobacz w jaki prosty sposób wyodrębnić niewielkie miejsca pracy indywidualnej za pomocą rozwieszonego filcu – zainspiruj się!

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 17

Filc dodatkowo wygłusza i wytłumia wnętrze. Filc pojawia się nie tylko w formie przegrody, lecz również w obiciu kanapy. Zestawiono go tutaj z naturalnym drewnem stołu i podłogi.

inspirujące biuro biura które inspirują realizacja biuro dla twórców gier nowoczesne biuro inspiracje nowoczesny design biura 18

Kącik kawowy o prostym i schludnym, a przy tym bardzo ciepłym i przyjemnym designie.

Piwnica Na koniec jeszcze design miejsca wypoczynku dla strudzonych informatycznych umysłów czyli piwnica gdzie zaprojektowany został bar wraz z wygodnymi kanapami i stylowymi stolikami. Zapraszam do obejrzenia zdjęć – zainspiruj się! Ta przestrzeń w wymiarze biura jest również bardzo ważna i bardzo potrzebna.

Zobacz rzuty tej nowoczesnej przestrzeni!

 

Projekt Na koniec oczywiście jeszcze kilka rysunków technicznych, przedstawiających rozwiązania techniczne i funkcjonalne wybranego projektu – tym razem pokażę Wam rzuty tego niezwykle inspirującego biura. Zainspirujcie się projektem tej nowoczesnej przestrzeni biurowej w wymiarze 2D!

Mam nadzieję, że podobało Wam się inspirujące biuro i nowoczesna przestrzeń biurowa Giant Pixel w San Francisco. Seria ’Biura, które inspirują’ została trochę zapomniana na rzecz serii ’Biura Wielkich Korporacji’ – zupełnie niesłusznie, gdyż niewielkie biura również mogą być urządzone niezwykle kreatywnie, uwzględniając potrzeby swoich pracowników oraz dbałość o nowoczesny, niepowtarzalny design, nie zmniejszając przy tym funkcjonalności i wygody biura.

Jeżeli szukasz więcej inspiracji zapraszam Cię do pierwszego posta z tej serii czyli Biura, które inspirują Ep.1 – Selgas Cano urządza miejsce pracy Twoich marzeń – zainspiruj się jeszcze bardziej niesamowitym biurem blisko natury!

Uwielbiam kreatywne podejście do biur i designu ;]

Pozdrawiam Was z mojego, równie kreatywnego biura projektowego i obiecuję – już niedługo – pokażę Wam jeden z pokoi mojej pracowni zamieniony w mocno kreatywną przestrzeń typu iLab – szczegóły już wkrótce!

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl