zDesignuj coś ze .. skrzynek po winie i owocach :D

Wracając do kryzysowego designu – nie tylko palety o których pisałam już wielokrotnie w domowych odcinkach o łóżkach i kanapach, stołach i stolikach, krzesłach ławkach i huśtawkach, czy innych paletowych pomysłach meblowych, są na topie.

Recyklingowo. Eko. Kryzysowo. Wykorzystać ponownie da się niejedną rzecz ;] Np. skrzynki po winie albo owocach. Czasem nawet w dyskontach napotkać można dobre, mocne skrzynki – niejednokrotnie i takie z wypalonymi napisami. A kiedy miło poprosi się „Panią z Biedronki” która powie kiedy jest dostawa wina – można znaleźć całkiem całkiem cudeńka. W sklepach z winami, alkoholem – to samo – należy iść, grzecznie zapytać i … zaczynać myślenie o tym co i jak można zmontować z tego samemu ;]

O czym musisz pamiętać zanim zwleczesz skrzynki do domu??

 1. Nie bierz skrzynek wilgotnych.
 2. Nie bierz skrzynek w których owoce zaczęły się psuć czy tych od razu zabrudzonych – raczej nie zeszlifujesz plam bo drewno szybko odbarwia się a skrzynka nie jest niczym zabezpieczana.
 3. KUP szlifierkę albo PAPIER ŚCIERNY o różnych grubościach!! Skrzynkami można się pokaleczyć – należy przed ich ponownym użyciem WYSZLIFOWAĆ ich powierzchnię!
 4. KUP IMPREGNAT do drewna – nawet jeśli nie chcesz zmieniać koloru skrzynki – zaimpregnuj drewno – po pierwsze będzie gładsze, po drugie łatwiej utrzymasz je w czystości, po trzecie – będą Ci dłużej służyć.
 5. Kup preparat grzybobójczy jeśli nie jesteś pewien gdzie skrzynki leżały, albo jesteś Germ-Freak’iem.
 6. Kup DOBRY PĘDZEL! Te tanie i te szczecinowe zostawiają włosy – to denerwujące.
 7. MALOWANIE nie jest takie łatwe jak myślisz. MACZAJ PĘDZEL tylko do 1/4 długości, dobrze go ocieraj o brzeg puszki z farbą inaczej zostawisz nieestetyczne zacieki na skrzynkach!
meble-ze-skrzynek-drewnianych-po-owocach-paczek-po-winie-zrób-to-sam-diy-1
Najpopularniejszy chyba design skrzynkowy to stolik do kompletu wypoczynkowego. Najłatwiej go zmontować a powyższe 4 zdjęcia w zupełności wystarczają by wiadomo było jak taki stolik wykonać samemu ;]
Drugi prosty sposób na design ze skrzynek drewnianych to .. półka oczywiście. Wykorzystuje skrzynkowe podziały, nietrudno ją zmontować – wygląda świetnie!

Jutro, post o który prosił jeden z moich czytelników – Design z płyt OSB ;] Zapraszam!

PD Architekt pozdrawia i życzy udanych inspiracji ;] Przypomniałam sobie jeszcze, że palety wykorzystać możesz w biurze i o tym również napisałam ;]

Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.2/10 (10 votes cast)
zDesignuj coś ze .. skrzynek po winie i owocach :D, 9.2 out of 10 based on 10 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

 1. bardzo mi się podoba ten pomysł z tymi paletami i myślę ze to w najbliższej przyszłości wykorzystam ten pomysł

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl