Blaty stoły i wanny z kamienia naturalnego – ŚWIATŁO i KAMIEŃ Ep.1

Dwa dni temu odkryłam coś nieprawdopodobnie pięknego! Chciałabym pokazać Ci spektakl światło i kamień zaklęte w proste formy wanien, stół i blatów – blaty, stoły i wanny z kamienia naturalnego…

Firma która produkuje te piękności oraz sprowadza je, wydobywa i selekcjonuje pochodzi z Austrii, mniemam że ceny za produkty są również austriackie, ale z pewnością warto w nie zainwestować… Pani Dyrektor chciała pokazać Ci dziś ich realizacje wnętrzarskie z naturalnego kamienia bo uważa, że są wyjątkowe.

***

Spectacular Light-And-Stone Designs EP. 1

See beautiful stone designs that can enrich your interiors in many various ways – you can have stone furniture or decoration. What is interesting, some of these objects radiate a warm, soft glow. They are simply amazing, just look below!

kamien-naturalny-blaty-z-kamienia-umywalki-lady-wanny-obudowy-kominkowe-sciany-podlogi-swiatlo-podswietlany-25

Produkt, który uważam za jeden z ciekawszych. Wiesz co to jest? To onyksy – plastry onyksu ułożone jeden obok drugiego, skumulowane, złączone i wyszlifowane w jednolitą powierzchnię. Chciałbyś blat kuchenny z kamieni półszlachetnych? Pamiętaj jednak, że jeśli nieostrożnie dobierzesz do takiego blatu meble możesz uzyskać efekt kiczu. Poradź się swojego architekta!

Zajrzyj w świat kamienia naturalnego, projektów wnętrzarskich wanien, blatów, kamiennych obrazów, posadzek, umywalek i podłóg, w których kamień naturalny a nawet kamień półszlachetny odgrywa główną rolę, spełnia funkcję głównego detalu, przyciąga uwagę, urozmaica wnętrze, podnosi jego wartość i sprawia, że staje się absolutnie niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Kamień naturalny we wnętrzu – wapień, łupek, trawertyn, marmur, granit, kwarcyt, onyks, kamień kwarcowy – całe to piękno to wszystko masz na wyciągnięcie ręki.

Przemyśl wydatki ;] Może zamiast wielkiego TV wydasz pieniądze na podłogę z łupka?
Masz mniejszy budżet? Poczytaj o tym jak zdobyć kamień naturalny za niższą niż rynkowa cenę.

Zastosowanie kamienia naturalnego we wnętrzu to wg mnie jedno z lepszych rozwiązań aranżacyjnych. Kamień naturalny podnosi nie tylko walory estetyczne pomieszczeń, sprawia że wnętrze staje się unikatowe ale również podnosi komfort mieszkania czy przebywania w lokalu poprzez świadomość bezpośredniego kontaktu z naturą.

1. Zlewy i wanny z kamienia naturalnego.

kamien-naturalny-blaty-z-kamienia-umywalki-lady-wanny-obudowy-kominkowe-sciany-podlogi-swiatlo-podswietlany-9

Wanna z kamienia naturalnego? Piękna! Pamiętaj jednak, że taka wanna waży ponad 600kg plus waga wody czyli na oko około 800kg do tony. Marzysz o wannie z kamienia naturalnego? Porozmawiaj ze swoim architektem – potrzebujesz specjalnej konstrukcji stropu aby trzymać ją w domu!

2. Blaty kuchenne i stoły z kamienia naturalnego

kamien-naturalny-blaty-z-kamienia-umywalki-lady-wanny-obudowy-kominkowe-sciany-podlogi-swiatlo-podswietlany-5

Aranżacja wnętrza z onyksowym blatem? Może z kamienia kwarcowego? Bardzo specyficzny design, bardzo zauważalny wręcz spektakularny!

Może dziwnie to zabrzmi, ale ja osobiście na mojej podłodze marmurowej (z ogrzewaniem podłogowym) uwielbiam położyć się nie tylko ze względu na ciepło! Dotykane kamienia naturalnego jest zasadniczo różne od dotykania sztucznych paneli podłogowych – jeśli nie wiesz o czym mówię udaj się do najbliższego sklepu z materiałami wykończeniowymi i przekonaj się sam ;];]

To oczywiście nie wszystko ;] Mój admin twierdzi, że nie mogę pokazywać Wam za dużo zdjęć od razu bo skutkuje to potem niedziałaniem strony i nie możecie się na niej skutecznie i nieprzerwanie inspirować :P

Dzisiaj u PD – blaty, stoły i wanny z kamienia naturalnego ;]

Natomiast przed Tobą jeszcze 2 epizody ŚWIATŁO I KAMIEŃ we wnętrzu – niebawem ;]

PD Architekt pozdrawia z Gmachu Wydziału Architektury PW ;]

P.S. – Wszystkie trzy odcinki o kamieniu i świetle to realizacje firmy: http://www.schubertstone.com/

Kliknij po więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 8.2/10 (5 votes cast)
Blaty stoły i wanny z kamienia naturalnego - ŚWIATŁO i KAMIEŃ Ep.1, 8.2 out of 10 based on 5 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Te kamienie produkowane są przez włoską firmę a nie austryjacką. I dla przeciętnego Polaka raczej nieosiągalne ze względu na cenę. Około 10 tys za metr kwadratowy. Pozdrawiam

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Pani Mariolu, cały materiał oparty jest o realizacje firmy http://www.schubertstone.com/ z Austrii. Z pewnością i Włosi produkują takie blaty. Widziałam je również w Chinach. Nie dziwi mnie cena 10tys/m2 ale są źródła, z których blat uzyskać można w cenie 800-1,500$ za m2 to o wiele mniej niż 10tys zł. Oczywiście blat z kamienia PÓŁSZLACHETNEGO jest produktem premium, ale nie ulega wątpliwości, że jest on wyjątkowo PIĘKNY ;] dlatego warty opisania i pokazania dodatkowo dlatego, że każdy z nich jest inny – niepowtarzalny. Pozdrawiam zwrotnie!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl