Posadzka z naturalnego kamienia

Posadzka z Naturalnego Kamienia, czyli 5 Argumentów

Posadzka z naturalnego kamienia

Posadzka z naturalnego kamienia. Źródło: materiały własne.

Oszczędzając kładziemy sztuczne panele podłogowe i płytki, przy trochę większym budżecie panele fornirowane 12mm naturalnego drewna, przy jeszcze wyższym mamy podłogę drewnianą lub parkiet z drewna rodzimego lub egzotycznego.
Co z kamieniem naturalnym? Osobiście uważam, że to najwspanialszy materiał na podłogę w miejscach, gdzie potrzebujemy powierzchni zmywalnej.

W tzw. międzyczasie – na zdjęciu niemal dwustuletnia terakota w odcieniu naturalnym. (Kamieniem nie jest ale terakota w takiej jakości zasługuje na miano „naturalnej”)

Posadzka z kamienia naturalnego – 5 argumentów za wykończeniem podłogi kamieniem naturalnym:

1. Kamień naturalny jest wspaniałym materiałem pod ogrzewanie podłogowe  Dzięki swojej wysokiej bezwładności akumuluje w sobie ciepło i oddaje długo po tym jak kończymy ogrzewać. Obecnie wykonanie ogrzewania na schodach nie stanowi problemu, tym bardziej na większej powierzchni również.

2. Kamień w lecie świetnie utrzymuje przyjemny chłód. Przejść boso po naturalnym kamieniu – bezcenne a i chłód który utrzymuje taka posadzka w gorące dni jest bardzo przyjemny i nie da się go wręcz przecenić. Kamień na posadzce powoduje poprawę mikroklimatu w domu/mieszkaniu.

3. Bardzo łatwo utrzymać w czystości posadzkę z naturalnego kamienia, nie ściera się, odporna jest na uderzenia. Płytki kamienne układamy bez wyraźnych fug – jedna obok drugiej, pozostałe mikro szczeliny uzupełniamy masą spoinową lub klejem. Schody wewnętrzne wykładamy jednolitą płytą – stopnicą i podstopnicę – otrzymujemy powierzchnię idealnie równą, bez zakamarków w których gromadzi się brud dodatkowo – schody kamienne nie skrzypią ;] Oczywiście posadzka taka nie nadaje się do garażu czy np. tam, gdzie mogłaby mieć styczność z substancjami żrącymi – kamień naturalny jednak wchłania te substancje i nie da się ich niestety doczyścić.

4. Wcale nie taka wysoka cena. Cena kamienia jest adekwatna do jego jakości – wysoka. Są jednak sposoby na to by mieć kamień w bardzo przystępnej cenie. Oczywiście nigdy nie będzie to cena najtańszej płytki, ale już za 50zł/m można mieć kamień. Jak? W następnym poście prosty sposób na kamień naturalny w przystępnej cenie ;]

5. Wysoka estetyka – „epickość” – kamień nigdy nie wyjdzie z mody. Jakość materiału i jego szlachetność to niezaprzeczalne atuty. Kamień naturalny występuje w wielu odmianach, kolorach i fakturach – każdy może znaleźć coś dla siebie. Kamień ponad to ma wspaniałą cechę – nie wyszedł z mody od tysiącleci i nie wyjdzie nadal.

Posadzka z kamienia naturalnego – czy warto zainwestować?

Jak już wspomniałam, jak mieć marmurową/granitową posadzkę w całkiem niskiej cenie napiszę w oddzielnym poście. Wbrew pozorom nie jest to wcale takie trudne – wymaga tylko czasu i odrobiny cierpliwości – zapraszam więc ;]

  1. Jak zdobyc tani naturalny kamień na posadzkę
  2. Blaty, stoły i wanny z kamienia naturalnego – Światło i kamień ep.1
  3. Ściany  i posadzki z kamienia naturalnego – Światło i kamień ep. 2
  4. Światło i kamień ep.3 – PD dla „Świata kamienia”

Pani Dyrektor Architekt

Wejdź na nasz kanał na YouTube po więcej projektów naszych domów.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 1.0/10 (1 vote cast)
Posadzka z Naturalnego Kamienia, czyli 5 Argumentów, 1.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl