Domowa Sauna – komfort SPA w Twoim domu ;] V-2023

Trzy lata temu na spotkaniu z badaczką przyszłościowych trendów panią Skalską dowiedziałam się, że za 10-20 lat mieszkanie sukcesu będzie miejscem do odpoczynku i regenerowania sił przed następnym trudnym dniem pracy. Może i jest tak teraz, ale chodzi mi o sytuację w której priorytetem będzie przebywanie poza domem, a dom miałby się stać miejscem SPA, regeneracji, ładowania akumulatorów za pomocą wszelkich udogodnień technologicznych, gdzie domowa sauna nie będzie niczym niezwykłym. ;]

Wypoczynek w domu przyszłości to nie TV na środku salonu.

Myślę tutaj o mieszkaniu z wodospadem zamiast wylewki w łazience i naturalnym kamieniem zamiast płytek, o zielonych żywych ścianach, o naturalnych gładkich kamieniach wysypanych w kasety na posadzce, o saunach, leżankach, grotach solnych, łagodnej muzyce płynącej z głośników rozmieszczonych w całym mieszkaniu.. etc ;]

Na artykuł o tej tematyce przyjdzie czas niedługo, dziś preludium, czyli o saunie w mieszkaniu.

ZACZYNAMY!

Domowa sauna zapewne kojarzy Ci się z drewnianą skrzynką niewielkich rozmiarów którą możesz kupić w katalogu jako względną całość i umieścić np. w piwnicy lub łazience. To akurat moim zdaniem całkiem wyszukana forma sauny. Bez większego zastanowienia taką saunę możesz kupić i zainstalować w domu!

Sauna w Łazience

domowa_sauna_inspiracje_pomysly_jak_zaprojektowac_rodzaje_10

Piękna minimalistyczna sauna w łazience. (Projekt: Kung Design Projekt)

domowa_sauna_inspiracje_pomysly_jak_zaprojektowac_rodzaje_6

Wnętrze nowoczesnej sauny. Nie projektuj łazienki o wymiarach tej którą miałeś w bloku. Poszalej! Poświęć łazience jeden pokój – 25m2 łazienki robi wielką różnicę i zmieści małą saunę ;] Zdjęcie: HARDWOOD PLANET RENOVATION

domowa_sauna_inspiracje_pomysly_jak_zaprojektowac_rodzaje_3

Sauna jako zakończenie długiej wąskiej łazienki – świetny pomysł! (Zdjęcie: Elisabeth Fall / Projekt: Marsh and Clark Design)

Mokra Sauna – Łaźnia parowa

domowa_sauna_inspiracje_pomysly_jak_zaprojektowac_rodzaje_2

Nie lubisz drewna w saunie? Błyszczące kostki szklanej mozaiki w odcieniach granatu złota i czerni – sauna parowa na bogato ;] Zdjęcie: FIona Construct

domowa_sauna_inspiracje_pomysly_jak_zaprojektowac_rodzaje_1

Saunę możesz umieścić również w pomieszczeniu które nie jest łazienką! Na rynku jest mnóstwo zestawów nowoczesnych saun suchych które możesz ustawić w dowolnym pomieszczeniu. Zadbaj tylko o dobrą wentylację! (Zdjęcie i projekt: ellerbrock)

Zainspiruj się!

domowa_sauna_inspiracje_pomysly_jak_zaprojektowac_rodzaje_22

Podoba Ci się anatomiczny kształt siedziska w tej saunie? NIE ZAPOMNIJ o dobrym fachowcu! Taki kształt może być wspaniały a może być Twoim koszmarem – wszystko zależy od specjalisty! (Zdjęcie: Revitalize Milwaukee)

domowa_sauna_inspiracje_pomysly_jak_zaprojektowac_rodzaje_21

Sauna parowa jako część łazienki? Może być zaprojektowana również zamiennie z prysznicem! (Zdjęcie: STARPOOL)

domowa sauna

To wielofunkcyjne urządzenie: prysznic, sauna parowa, bicze wodne, wanna z hydromasażem. Zupełnie nie podoba mi się ta opcja bo niestety taki design szybko się starzeje i jest kiepski do utrzymania w czystości. Jeśli jednak nie lubisz drewna, nie chcesz zatrudniać projektanta kup coś takiego. Zaznaczam, że cena tego wielofunkcyjnego urządzenia łazienkowego jest z pewnością wyższa niż projektu od wnętrzarza i elementów wyposażenia łazienki :P

domowa sauna

Malutka jednoosobowa sauna do łazienki w nowoczesnym minimalistycznym wydaniu! (Zdjęcie i projekt: Duravit)

domowa sauna

Sauna nie koniecznie musi być wykonana z małych deseczek. Są sauny z dobrze wyszlifowanych desek. Pot nie musi wsiąkać w drewno poniżej ławki :P Piękna, czysta, minimalistyczna i .. drewniana ;] Sauna w domu! (Zdjęcie i projekt: Bycocoon)

domowa sauna

Ta domowa sauna podoba mi się najbardziej z wybranych dla Ciebie propozycji. Możesz taką mieć – pomyśl o tym na etapie projektowania! Zapytaj o radę swojego architekta! (Zdjęcie: Marble of the World)

domowa sauna

Domowa sauna nowocześnie i zupełnie bezobciachowo ;]! Czerwone panele dodają jej wigoru. (Zdjęcie: B S Finland)

Na koniec jeszcze mała galeria ;]

Pani Dyrektor Architekt pozdrawia i zachęca do zdrowego trybu życia!

P.S.

domowa sauna

Niedługo opracuję tekst o saunach i jacuzzi przy domach letniskowych. Chciałbyś siedzieć w gorącej kąpieli kiedy na zewnątrz pada śnieg? Zobacz z jakiego materiału wykonany jest basenik. Tak – to stal nierdzewna. Bardzo trwały materiał. Drogi, ale dobry. … comming soon! (Projekt: Erik Andersson)

Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 5.8/10 (4 votes cast)
Domowa Sauna - komfort SPA w Twoim domu ;] V-2023, 5.8 out of 10 based on 4 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl