Euro Dekoracje – Na Co Dzień i Od Święta

Niedawno, przebywając nad polskim zimnym morzem natknęłam się na euro dekoracje. Jednorazowo ktoś zadbał o kwietniki w miejskim pasie zieleni. Te, jak widać wpisały się w modną tematykę Euro 2000. Prosta forma naśladująca piłkę, chociaż lekko kiczowata z pewnością umili spacer nie tylko kibicom ;)

Zobacz tą zabawną w swej prostocie realizację ;)

 

Oczywiście nie dyskutuję tu, czy podoba mi się owa instalacja, czy też nie – tak czy siak – miasto „pomyślało”. 20 lat temu w Niemczech takie obrazki były średnią statystyczną. Wracając do Polski czułam się, jakbym jechała dziś na Ukrainę. Dzisiaj Ukraina jest w tym samym miejscu, co Polska jakieś 15-20 lat temu, Polska zaś tam, gdzie 20 lat temu były Niemcy. Nie lubię faktu, że Polacy często krytykują Ukrainę za jej niedociągnięcia. 

euro dekoracje w międzyzdrojach

Źródło własne. Euro dekoracje w Międzyzdrojach.

Najczęściej robią to Polacy graniczni, którzy Ukrainę postrzegają przez pryzmat Lwowa, Truskawca czy Samboru. A dalej na wschód jest tylko lepiej – można się całkiem nieźle zdziwić, niemniej jednak – jest tam jak jest, czyli w najlepszym wypadku, jak w Polsce 10 lat temu. 

 

Miejska zieleń to bardzo istotna część przestrzeni życiowej społeczeństwa. Daje poczucie, iż miasto „dba” o mieszkańców. Cieszy mnie fakt, iż władze nie mają estetyki miasta w głębokim poważaniu, a dzięki temu dbają o lepszy, bardziej światowy wizerunek. Atutów miejskiej zieleni jest wiele – cieszy oko, przerywa nieprzyjemny skwar betonowych placów, daje iluzję życia w środowisku bardziej naturalnym, oprawia walory estetyczne pierzei, alejek, pieszych traktów bądź arterii komunikacyjnych. O miejską zieleń należy dbać. Jeszcze lepiej byłoby, gdyby miasto postarało się o troszeczkę wody na zieleńcach,co widać w wielu zagranicznych realizacjach.

Pani Dyrektor Architekt, która nie może się zdecydować, czy euro dekoracje wyżej są ładne, postępowe czy też kiczowate.

Zobacz także: Zieleń w budynku czyli nowoczesny budynek przemysłowy projektowany w zieleni.

Kliknij i przenieś się w świat 3D naszych projektów domów indywidualnych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl