Gorąca kolorystyka lata

Jak pomalować wnętrze, które będziesz kochać?

Jak dobierzesz kolor do Twoich mebli w kuchni? Jak dobierzesz go do zasłon? Jak sprawić, by kolory ze sobą współgrały? Jak dobrać dodatki w mieszkaniu tak, aby pasowały do Twojego ulubionego koloru ścian? Ogółem- jak pomalować wnętrze, które będziesz kochać?

Tyle pytań a odpowiedź taka prosta!

Z pewnością zastanawiasz się jak projektanci wnętrz to robią ;] Bezbłędnie, plastycznie, harmonijnie. Oczywiście mają dobry gust, ale kiedy wena nie nadchodzi i powtarzanie wcześniejszych rozwiązań, tych sprawdzonych, nie jest opcją, wspomożesz się … DesignSeeds ;]

 

DIYDziś chciałam pokazać Ci jak możesz zrobić to sam ;] Jest w internecie wspaniałe narzędzie, które pomoże Ci dobrać kolor marzeń do Twojego salonu oraz podpowie Ci jaki kolor mają mieć dodatki, aby podkreślić charakter pomieszczenia.
Tęsknisz za błękitem greckiego nieba? Kochasz meksykańskie ferie barw? Lubujesz się w chłodnym nordyckim klimacie, a może dobrze czujesz się we wnętrzu a’la włoska kawiarnia?

 

Czy lubisz wiosenne pastele czy soczyste czerwienie albo chłodne szarości i mistyczne fiolety – sposób jest podobny.

 

Jak używać palet barw? Dowiedz się – to nic trudnego!

 

Paleta kolorów Popularnie zwana „KOLORNIK„. Załóżmy, podoba Ci się Grecja ;] Weź zdjęcie z wakacji i poszukaj charakterystycznych kolorów. Na stronie serwisu DesignSeeds poszukaj zakładki „palette search” i klikając ją odszukaj 3 suwaki kolorów RGB. Przesuwając suwaki poszukaj swojego koloru. Wyszukiwarka poda Ci palety, które zawierają kolor którego szukasz w sąsiedztwie innych kolorów.

To Twoje docelowe inspiracje.

Co dalej? Decydujesz, które kolory zastosujesz na ścianach, które dobierzesz w dodatkach. Możesz wydrukować sobie paletę (pamiętaj tylko, ze każda drukarka inaczej drukuje kolory – sprawdź to zanim kupisz coś, co jest za ciemne, za jasne albo.. inne ;])

 

Na stronie o której piszę – http://design-seeds.com/ znajdziesz również palety uszeregowane tematycznie: kolory wiosenne, jesienne, kolory natury, kolory wakacji. Uwielbiam ten pomysł – jest to narzędzie doskonałe!

Brzmi prosto? Cóż – przyznasz, że proste pomysły są najlepsze? Mam nadzieję, że pomogłam Ci ułatwić decyzję o tym, jak pomalować wnętrze.

 

PD Architekt życzy udanego dekorowania ;]

Na pewno zainteresują cię nasze projekty, nasz YouTube czeka na ciebie!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.8/10 (15 votes cast)
Jak pomalować wnętrze, które będziesz kochać?, 9.8 out of 10 based on 15 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

2 komentarze

 1. Czy mogłaby Pani opisać w jaki sposób wykorzystać te 5 podanych kolorów. Gdzie się one powinny znaleźć – podłoga, ściany, meble, dodatki, zasłony, dywan? Jestem kompletnym laikiem. :( Marzę, żeby to opanować – to łączenie kolorów i wzorów. Artykuł jest re-we-la-cja! Ale ja laik koszmarny. :(

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Jejku … trudne pytanie ;] W tych paletach chodzi o to, że to sę kolory które na 100% do siebie pasują a ich połączenie będzie zawsze bezbłędne. (Strona dobiera kolory idealnie wręcz). Trzeba dowiedzieć się jaki to PANTONE(USA) albo RALL(Europa) – jak już Pani wybierze paletę (taka nazwa palety kolorów) i iść z tymi numerami np. do mieszalni farb. Na podłogę to nie bardzo z RALa bo chyba musiałaby Pani wybierać barwiony indywidualnie beton architektoniczny. Ale ściany dokładnie można tak wg. tych numerów pomalować. Jak już zna Pani te numerki można poprosić o próbki albo kupić próbki i chodzić potem z nimi po sklepach i przykładać przedmioty do realnej próbki kolorów. Tapicerzy może też korzystają z jakiegoś odpowiednika RAL albo PANTONE. Z pewnością robią to Ci od laminatów do kuchni. etc etc etc ;]

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl