Nowoczesny domek letniskowy 70m2

Nowoczesny domek letniskowy jako projekt to typowo sezonowy temat. Dopóki jeszcze wzbudza on zainteresowanie, przybywam do Was z nowym projektem nowoczesnych domków letniskowych o metrażu 100 m kw. Jak to zwykle w naszych projektach bywa, i tutaj stawiamy na nowoczesność oraz ergonomię. Zaczynajmy!

Otoczenie nowoczesnego domku letniskowego

Działka, na której postawione zostały domki prywatnego inwestora, zlokalizowana jest tuż przy szosie. Ma kształt podłużnego trapezu i przylega równolegle do drogi. W ten sposób domki sąsiadują ze sobą, jeden przy drugim, a dojazd na miejsce docelowe nie powinien sprawiać wczasowiczom żadnego problemu. Ścieżka prowadząca do każdego z domków to zaledwie pięćdziesiąt parę metrów zjazdu z szosy, a nie kilkaset metrów wijącej się między drzewami ścieżki. Co ważne, miejsca na spacery jednak nie brakuje. Ponieważ jednak nie sama działka, tylko projekt domków jest tutaj najważniejszy, przejdźmy może dalej.

Bryła budynku

Bryła pojedynczego domku jest dość nieregularna, ale nie utrudniło to w żadnym razie wykorzystania każdego skrawka przestrzeni we wnętrzu budynku, ponieważ efekt nieregularności tworzy w głównej mierze modernistyczny, asymetryczny dach. Jak widać na podglądzie, postawa może nie jest typowym czworokątem, mamy gdzieniegdzie delikatne uskoki, natomiast na pewno pomieszczenia we wnętrzu domu nie straciły nic na wygodzie ich użytkowania.

Rzućmy okiem na ten dach. Rzeźba jest naprawdę nietypowa i pełni przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Dach jest przede wszystkim płaski, natomiast oprócz podstawy mamy także dodatkową instalację dachopodobną o kształcie trójkąta, która „przecina” bryłę z dwóch stron. Dzięki wychodzącym poza powierzchnię mieszkalną zadaszeniom domownicy mogą lepiej schronić się przed słońcem i deszczem. Nadają one też bryle więcej dynamiki. Bez nich nasz nowoczesny domek letniskowy miałby nudny, „pudełkowy” charakter.

Nowoczesny domek letniskowy. Co w środku?

Wnętrze domku zawiera wszystkie niezbędne dla komfortowego mieszkania pomieszczenia, a nawet i ich wielokrotność. Jest salon z kuchnią, czyli po prostu część dzienna, o nie tak małym metrażu, bo prawie 30 m kw. Na parterze oraz piętrze znajdują się po dwie sypialnie, na każdej kondygnacji mamy również jedną łazienkę. Od zewnątrz można wejść do pomieszczenia gospodarczego, czyli po prostu do składziku na rzeczy czy sprzęt. 

Co jeszcze można by powiedzieć o tym nowoczesnym domku letniskowym? Z pewnością to, że jak na domek letniskowy ma dość spory metraż, bo aż 100 m kw. Posiada też centralne ogrzewanie, więc można w nim pomieszkiwać praktycznie cały rok, również zimą.

Piętro to oczywiście część sypialniano-wypoczynkowa z łazienką.

Tego typu projekt jest świetną okazją nie tylko do inwestycji pod wynajem, ale również do stworzenia sobie dodatkowej przestrzeni na rekreację. W takim domku zmieści się cała rodzina czy też grupa przyjaciół. Można w nim organizować przyjęcia oraz święta. Spędzać całe tygodnie w porze letniej (jeśli się pracuje zdalnie albo ma wyjątkowo długi urlop). Można też po prostu można do niego przyjechać spontanicznie w dowolny dzień tygodnia o dowolnej porze roku w razie potrzeby samotności. Ogranicza nas tylko wyobraźnia.

Nowoczesność jako design, nowoczesność jako funkcjonalność

Jak widać na wizualizacjach, masz nowoczesny domek letniskowy jest w większości przeszklony. Tak więc mimo wszelkich udogodnień raczej nie nadaje się do mieszkania na co dzień. Chyba że kupimy działkę w lesie, wtedy ciekawskie oczy spacerowiczów będą zaburzać nasz spokój ducha rzadziej. Na pewno świetnie spełnia się w swojej docelowej funkcji, czyli domku letniskowego do wakacyjnego wypoczynku bądź jako miejsce do kreatywnej pracy zdalnej. Postawienie tego projektu na działce blisko np. jeziora z pewnością będzie świetnym wyborem dla osób, które marzą o obserwowaniu z kubkiem herbaty i zza szyby (z dala od komarów 😉) malowniczych widoków zachodzącego nad taflą jeziora słońca.

Nie jest to tak droga inwestycja, jak w przypadku postawienia domu jednorodzinnego mieszkalnego. Dodatkowe środki można przeznaczyć na uatrakcyjnienie terenu dookoła bądź postawienie kilku domków obok siebie w celu wynajmu. Możliwości wykorzystania potencjału tego projektu jest wiele.

Dałam się porwać tej wizji i jak widać, przemawia ona do mnie. A jak do Was? Podoba Wam się ten nietypowy, nowoczesny domek letniskowy? Czy wybralibyście inną opcję, np. domek z bali albo domek letniskowy typu stodoła? Koniecznie dajcie znać w komentarzu, co sądzicie!

Zobacz również ten dom w 3D!

Albo przeczytaj o innych ;]

Prosty dom w nowoczesnym stylu – DOM MARZEŃ A0332

Nowoczesny dom parterowy ze SPA – Dom Marzeń A0343

VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl