Beton jest piękny. Nowoczesne wylewane monolityczne. Balustrada z plątaniny żyłek - ciekawie! (Projekt: MO Architekten)

Nowoczesne, eleganckie i ekstrawaganckie – SCHODY – 50 inspiracji

Schody to chluba domu. Jeden z elementów wystroju wnętrz którego eksponowanie powinno być priorytetem podczas projektowania i urządzania wnętrza. Niestety w większości ze względów ekonomicznych pomija się temat klatki schodowej w domu czy dwupoziomowym mieszkaniu.

Królują schody drewniane i skrzypiące, wyłożone płytkami z grubą fugą, czasem parkietowe które jeszcze bardziej skrzypią.

Czy warto oszczędzać na klatce schodowej? Czy warto chować ją między ścianami i traktować jedynie jako konieczny element „infrastruktury” domu?

NIE

Schody są piękne!

Wyeksponuj je! ZAINSPIRUJ SIĘ!

Drewniane schody wspornikowe. (Zdjęcie: Holmegaard)

nowoczesne schody 2

Kręcone schody z pełną żelbetową balustradą nadają pomieszczeniu szczególnego charakteru. (Projekt: Harper & Sandilands)

nowoczesne schody 1

Schody w towarzystwie zjeżdżalni – Świetny pomysł, a kiedy dzieci wyrosną… będą dla wnuków albo zabudujesz ją wanną na kwiaty ;] Projekt: Alex Michaelis

Przykład schodów o konstrukcji szklano-stalowej wypełnione kryształkami Swarovskiego ;] Oczywiście w sklepie producenta ;P Jeśli jesteś zainteresowany takimi schodami podpowiem, że Swarovski elements – części do wykończenia wnętrz nie są aż tak koszmarnie drogie ;];] (Zdjęcie: Anastasia – Designing For Living)

Stopnie z blachy gięte w lekki ażurowy profil zamocowane wspornikowo do ściany. (Zdjęcie: Haup Design)

Szerokie żelbetowe schody ze stopnicami i podstopnicami z drewnianych desek oraz policzkiem o profilu kształtu schodów i balustradą ze szkła montowaną pomiędzy konstrukcję schodów i policzka. Te posiadają tzw. noski – stopnica jest szersza niż konstrukcja schodów. Pamiętaj, że jest to niewygodne ;] Zdjęcie: Beto Consorte / Projekt: Studio Guilerme Torres

Galeria inspiracji!

Zainspiruj się i znajdź idealne schody do swojego mieszkania czy domu!

Zapraszam do intensywnego inspirowania się kreatywnymi pomysłami schodów u Pani Dyrektor;]

Pamiętaj, że większość futurystycznych schodów wspornikowych musi być zaplanowanych na etapie budowy!

Nie ryzykowałabym takiej instalacji w budynku do tego nieprzystosowanym – np. wykonanego w technologii YTONG! W kamienicy bez ekspertyzy konstruktora jest to również ryzykowne, gdyż nie wiesz tak na prawdę „co czai się w jej starych murach” ;]

 

W internecie znalazłam zdjęcie pewnego developera (Wrzesińska Grupa Inwestycyjna) który pokazuje jak przygotowuje się konstrukcję żelbetową pod montaż stalowych kotew które potem podtrzymują schody wspornikowe.

przygotowanie_konstrukcji_pod_schody_wspornikowe

…. A w Warszawie od 3 dni jest piękna pogoda ;]

Pani Dyrektor Architekt

 

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.4/10 (5 votes cast)
Nowoczesne, eleganckie i ekstrawaganckie - SCHODY - 50 inspiracji, 9.4 out of 10 based on 5 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

11 komentarzy

 1. Świetne inspiracje schodów – coś innego, nieszablonowego, bardzo oryginalne! Schody z cyrkoniami Swarovskiego musiały kosztować majątek ;) ale robią efekt!

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Te kręcone schody nie urzekła, efekt jest cudowny :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Piękne projekty. Sami czekamy na realizację od firmy Prudlik, od nas z Czewy. Te, które wybraliśmy wyglądają genialnie i sądzę, że to będzie bardzo dobry zakup. Oby.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 4. Mi z kolei bardzo podoba się projekt http://nowoczesne-schody.pl/project/kalisz/ i chciałbym zrobić coś takiego u mnie w domu (jestem w trakcie prac wykończeniowych). Nie wiem tylko, czy konstrukcja ściany to wytrzyma. Schody umieszczone były by na ścianie komina i częściowo na zwykłej z bloczków. Proszę o radę, czy projekt jest realnie do wykonania?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Fajne ;] Zależy gdzie jest komin i na jakiej wys. spotka się ze schodem. Jeśli wspornik schodka nie przecina kształtki kominowej to jest ok – jeśli przecina to nie. Może komin jest dostawiony z drugiej str. ściany ?? Wszystko zależy od sytuacji ;]

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
   • Dziękuje za odpowiedź. Widzę, że sprawa nie jest taka prosta, bo nie mam pojęcia gdzie taka kształtka może się znajdować ;) Pozdrawiam serdecznie.

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: 0 (from 0 votes)
    • Jest na projekcie – łatwo ją zlokalizować wiedząc gdzie jest komin i odmierzając odległość z projektu na ścianie. A jeśli nie ma projektu – proszę zawołać budowlańca – on oceni, opuka, posłucha i może znajdzie komin! Również pozdrawiam ;]

     VN:F [1.9.22_1171]
     Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Mam pytanie. Jest to strona poświęcona architekturze, czy może też wykonujecie takie schody?. Jeśli to pierwsze to możecie wypowiedzieć się na temat jakości tych schodów – http://www.bkdhome.pl/schody-nowoczesne. Jeśli to drugie to ile może to kosztować?

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
  • Witam – nie, nie mamy wykonawstwa choć nad tym pracujemy stąd nie wykonujemy takich schodów.
   Proszę pamiętać że pod schody wspornikowe potrzeba żelbetowego profilu ścianie (w idealnym wariancie).
   To bardzo ładne schody, nowoczesne etc – trzeba tylko przygotować pod nie odpowiednio konstrukcję ściany ;]
   Pozdrawiam!

   VN:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)
  • m/2 stopni może kosztować o 1200zł

   VA:F [1.9.22_1171]
   Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl