Sielski dom nowoczesny- DOM MARZEŃ A0316 – wersja I
Witajcie w ten piękny jesienny dzień. Pisząc dla Was kolejny post wyglądam przez okno i podziwiam cudowny jesienny krajobraz. A w tle spokojna muzyka przy której się relaksuje i tęsknię za jesienią w Bieszczadach, gdzie zawsze panuje sielski klimat. A dzisiaj mam dla Was dom właśnie w takim klimacie. Zlokalizowany w równie pięknych okolicznościach przyrody jak nasze podkarpackie góry. Po wprowadzeniu Was w ten cudowny nastrój zapraszam Was w podróż po kolejnym domu marzeń.
Na etapie opracowywanie koncepcji jak już wiecie budynki powstają w wielu wersjach. Ze spotkania na spotkanie nieco zmieniają swój wygląd. Podobnie było i z tym projektem. Dzisiaj macie okazję zobaczyć jedną z wersji. Zmiany jakie zaszły pomiędzy kolejnymi koncepcjami nie są jakieś znaczące. Niemniej jednak wpływają na ogólny odbiór bryły budynku. Z resztą zobaczycie sami.
Sielski dom – projekt indywidualny
Zacznijmy tradycyjnie od wyglądu zewnętrznego. Biała elewacja z elementami jasnoszarymi przełamana drewnem. Do tego ciemny dach, ramy okienne oraz drzwi i brama garażowa. Duże oszklenia, dzięki którym do wnętrza wpada ogrom światła słonecznego. Całość doskonale współgra ze sobą i tworzy sielski charakter budynku.
W pierwszej propozycji zastosowaliśmy dach bezpokapowy, który jest niemalże nie widoczny przez zastosowanie dość małych spadków. Ponadto płaski daszek nad wejściem w kolorze białym. Pojawia się również zadaszenie wjazdu do garażu w tej samej formie. Barierki na balkonach są wykonane z tafli szkła, dzięki temu mniej rzucają się w oczy. Od strony ogrodu bryła prezentuje się nieco inaczej. Wyróżnia się szara część niemalże cała oszklona. Po bokach dwie białe bryły również z dużymi oknami.
Dom marzeń A0316 – zobaczcie jego wnętrze!
Zacznijmy tradycyjnie od parteru. Wchodzimy przez wiatrołap, który jest połączony z ogromną garderobą. Na lewo kuchnia z wyspą dzięki której w kuchni jest około 10 metrów blatu roboczego! Dodatkowo przejście do jednej z dwóch spiżarni. Następnie jadalnia, a w niej stół przy którym pomieszczą się goście na nie małym przyjęciu rodzinnym. A z niego wyjście na jedną cześć tarasu, który w całości ma prawie 45 metrów kwadratowych powierzchni. Dalej salon, a nad nim antresol, dzięki czemu to pomieszczenie jest bardzo wysokie, bo na dwie kondygnacje. Ponadto doskonale doświetlone przez przeogromne oszklenia na parterze i piętrze. Oczywiście pojawiają się tutaj drzwi prowadzące na taras. Obok łazienka, drzwiami rzecz jasna zwrócona w odwrotnym kierunku. Znalazło się również miejsce na drugą spiżarkę, gabinet oraz pokój rozrywki. Co więcej, garaż do którego możemy przejść przez garderobę oraz wyjść z zewnątrz. Obok kotłownia dostępna jedynie od strony zewnętrznej.
Sielski dom – zapraszam Was na drugą kondygnację!
Klatką schodową wychodzimy wprost na wyjście na taras. Na nim miejsce na sporą kanapę oraz przestrzeń do samotnego spędzania czasu z przepięknym widokiem. Na lewo antresola, a na niej strefa relaksu także z widokiem! Obok łazienka w niej miejsce na prysznic oraz wannę i dwie umywalki. Wc zostało oddzielone od głównej łazienki, podczas kiedy jeden z domowników bierze kąpiel inna osoba może skorzystać z toalety. Co myślicie o takim rozwiązaniu? Na drugiej kondygnacji znajdziemy również 3 sypialnie dla dzieci o zbliżonej powierzchni, z każdej z nich wyjście na wspólny 42 metrowy taras. Między nimi pojawia się również pralnia. W drugiej części domu strych oraz sypialnia rodziców. Pomieszczenie to dodatkowo posiada własną łazienką oraz wyjście na tą bardziej kameralną część tarasu. Ponadto przynależą do niego dwie garderoby o łącznej powierzchni 18 metrów kwadratowych. Musicie przyznać, że jest gdzie trzymać ubrania!
Sielski dom – projekt indywidualny – poniżej zestawienia pomieszczeń!
Zestawienie pomieszczeń i ich powierzchni – wersja I:
Poziom 0
- Komunikacja – 21,2 m²
- Wiatrołap – 9,6 m²
- Kuchnia – 27,9 m²
- Salon z jadalnią – 62,9 m²
- WC – 3,3 m²
- Pokój rozrywki – 18,5 m²
- Gabinet – 10,4 m²
- Kotłownia – 4,0 m²
- Garderoba – 12,2 m²
- I spiżarnia – 6,0 m²
- II spiżarnia – 5,5 m²
- Pomieszczenie pomocnicze – 5,3 m²
- Garaż – 43,5 m²
—————————————-
- I taras – 43,7
- II taras – 14,4
- Razem – 230,2 m² + 58,1 m² (tarasy)
Poziom 1
- Komunikacja – 17,5 m²
- Antresola – 18,7 m²
- I Sypialnia – 11,8 m²
- Pralnia / suszarnia – 6,1 m²
- II sypialnia – 13,4 m²
- III sypialnia – 12,2 m²
- WC – 1,4 m²
- Łazienka – 8,0 m²
- IV sypialnia – 18,1 m²
- Łazienka – 6,6 m²
- I garderoba – 6,8 m²
- II garderoba – 10,9 m²
- Strych – 10,5 m²
—————————————–
- III taras – 55,1 m²
- IV taras – 41,3 m²
- Razem – 142,0 m² + 96,4 m² (tarasy)
SUMA – 372,2 m² + 154,5 m²
Jak Wam się podoba ten dom marzeń w pierwszej wersji? Czekam na Wasze komentarze! A już nie długo kolejny wariant tego domu marzeń. Tymczasem śledźcie mnie również na Instagramie i Facebooku gdzie znajdziecie jeszcze więcej architektonicznych ciekawostek! Do zobaczenia w kolejnym wpisie :)
Zajrzyj także: