WZORY – Warszawskie Targi Designu – design, pomysły, realizacje i zakupy

Tak jak obiecałam, po powrocie do biura piszę słów kilka o Targach Designu ;] Wiem, że ostatnio rzadko dotrzymuję blogowe obietnice ale to dlatego, że rozbudowuję intensywnie moją firmę i potrzebuję skupić na niej moją uwagę a jak wiecie doba ma niestety zaledwie 24h.

wzory-z-blogerami-warszawa-targi-designu-2014-8

Piękna Hala Praskiej Drukarni – tam odbyły się Targi. (Zrobiłabym sobie w niej biuro… mmm…)

Zostałam zaproszona na WZORY przez grupę „Blogi Wnętrzarskie” i brałam m.in. udział w Blogerskim jury które przyznało trzy nagrody dla najlepszego wystawcy.  Poznałam czołowych blogerów wnętrzarskich z naszej rodzimej blogosfery, przysłuchałam się dyskusjom prowadzonym przez targowych wystawców i ich klientów, zapoznałam z trendami i … odpoczęłam.

wzory-z-blogerami-warszawa-targi-designu-2014-1

Wzory – Warszawskie Targi designu – z blogerami architekturo-wnętrzo-designowymi. (Znajdź Panią Dyrektor :p)

Przy okazji miałam przyjemność poznać Filipa Springera – dziennikarza badającego wszelakie aspekty polskiej przestrzeni w różnych ujęciach, w różnych odsłonach który wstąpił do nas na warsztaty na warszawskim Żoliborzu (tam, gdzie bluszcze/winobluszcze pną się bujnie). Oczywiście Pana tego książki czytuję i mam wielką nadzieję, że Wy również.

Powiem Wam, że dotarł do mnie bardziej niż tekstu jeden z „powodów dlaczego w Polsce przestrzeń jest jaka jest” i był nim.. „fakt braku wyraźnej rodzimej, polskiej architektury, stylistyki, historyzmu etc.” Historię architektury polskiej miałam na studiach i nieźle nawet poznałam, ale uderzyło mnie to dlatego, że odkryłam, iż „polska klasa średnia” (impresjonistycznie tak ją określiłam) od 300 lat a może od zawsze nie ma swojego stylu więc jak wymagać od tej dzisiejszej dobrego przykładu czy choćby naśladowania ?? Nie mówię o „sarmatach” i nawet nie próbujcie się ze mną o to kłócić. Pomyślcie raczej o klasie średniej na przestrzeni dziejów. … Za trudny temat. Wrócę do WZORÓW a do tego kiedy indziej.

Otóż

Najpierw kilka słów o moim ulubionym wystawcy który również zajął pierwsze miejsce wśród typowanych przez nas kandydatów do miana najlepszego wystawcy.

Przedstawiam Wam producenta designerskich nowoczesnych mebli: PROJEKTOWE LOVE.

wzory-z-blogerami-warszawa-targi-designu-2014-3

Stand firmy Projektowe Love na Warszawskich targach designu.

Dlaczego ja wybrałam tę firmę? (Każdy z pewnością miał różne motywacje)

 1. DESIGN. Nowoczesny, delikatny, subtelny, utylitarny, nienarzucający się, elegancki, lekki.
 2. POLSKOŚĆ. Duet – architekt wnętrz i mistrz stolarz – jak sami się określają – stworzyli swoją firmę z miłości do estetyki. Nie poddali się, nie wyjechali z kraju. Walczą tu i teraz. (Utożsamiam się również z walką o tu i teraz – stad sympatia).
 3. CENA. Taka, że „klasę średnią” będzie na taki designerski mebel stać. To fantastyczna wiadomość bo jak inaczej mamy nauczyć się dobrego designu, poczucia piękna czy estetyki kiedy „piękno” zaczyna się od 3 tysięcy złotych wzwyż?? Mebelki od projektowe love są całkowicie osiągalne cenowo dla przeciętnego zjadacza polskiego chleba koniec kropka i wystarczy chcieć by je mieć ;]

 Pokażę Wam kilka zdjęć. (Pani Dyrektor zostawiła w hotelu baterię do aparatu stąd zdjęcia są z telefonu – musicie wybaczyć mi to przestępstwo). Na Wzorach i na warsztatach dzień później była fotografka Kamila Burzymowska .

Odrobina design’u u Pani Dyrektor ;]

wzory-z-blogerami-warszawa-targi-designu-2014-5

To mój kolejny faworyt. Takie krzesła mogłabym mieć ;] Podoba mi się pomysł na ich konstrukcję – jest zdecydowanie „inny” i to w nich lubię!

wzory-z-blogerami-warszawa-targi-designu-2014-9

Chciałam kiedyś taką dostać ;] I… kupię sobie :D Jest ogromna!

wzory-z-blogerami-warszawa-targi-designu-2014-7

Sama Drukarnia była przepiękna… Ta konstrukcja! Ta przestrzeń! O INDUSTRIO!!! ;];]

Miałam iść już do domu – jutro dołożę jeszcze klika zdjęć ;] Dziś za dużo już kilometrów i za dużo literek ;]

PD Architekt pozdrawia z Rzeszowskiego biura na Zamkowej o tej popółnocnej godzinie nocnej ;]

P.S. Ściągnęłam sobie programik do edycji zdjęć na iPhona – BeFunky – i sprawdzam jego możliwości – polecam!

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (5 votes cast)
WZORY - Warszawskie Targi Designu - design, pomysły, realizacje i zakupy, 10.0 out of 10 based on 5 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

7 komentarzy

 1. Agnieszko! Teraz jeszcze bardziej żałuję, że nie było mnie na wzorach. Była w Warszawie, ale prowadziłam warsztaty. Buuuu. Pewnie będę w Toruniu 26.06-01.07 na Tormiar, a w lipcu na Gdynia Desing Days, może tam sie spotkamy. Z szablonem nadal walczę :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 2. Agn Puchyr niektóre historie, które opisuje brzmią jak science fiction! Ot choćby hotel w Karpaczu. To jest niesamowite, że takie rzeczy da się robić.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 3. Panią Dyrektor najłatwiej poznać na zdjęciu po…butach :-)
  Krzesła są boskie, takie chcę mieć.

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: +1 (from 1 vote)
 4. Czytałam go trochę do śniadania i póki co jest mi "bardzo przykro" bo to co pisze ma wydźwięk.. prawdziwy i smutny a ja nadal wierze, ze jest nadzieja i ze lekarstwo polega na wlasciwej inspiracji…

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)
 5. Projektowe Love było też moim faworytem :) Są super!
  Jestem bardzo ciekawa Twoich dalszych przemyśleń po spotkaniu ze Springerem. Mam nadzieję, że uda Ci się wkrótce wygospodarować trochę czasu, by się nimi podzielić :)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0 (from 0 votes)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl