Biura wielkich korporacji ep. 2 – siedziba DropBoxa w SanFrancisco

Siedziba Dropboxa Ostatnio mój Drobox oznajmił, że nie mam już miejsca w chmurze. Niewiele trzeba było, bo MPZP które robimy mają nieraz po 2-3 GB. Nie mówię oczywiście o tysiącach plików dwg, pln-ach czy innych. Ale – nie o tym dzisiaj! KAŻDA minute mojego życia skierowana jest w stronę projektowania i jak widzicie – nawet coś takiego jak brak Mega na Dropboxie skłonił mnie do wyszukania dla Was czegoś o … architekturze ;] ZAINSPIRUJCIE SIĘ!

Dzisiejszego posta poświęcam założonej dawno temu serii o wnętrzach biur wielkich korporacji, serii o której zapomniałam całkiem w ferworze innych wydarzeń tego roku ;]

Jak wygląda projektowanie i urządzanie biur dla Inwestorów wysokobudżetowych jakimi mogą być warte miliony korporacje informatyczne osadzone w realiach amerykańskich?

Przede wszystkim, to projektowanie bez „nacisku” i udawanego zadęcia, bo wszelkie badania wskazują na to, że wydajny pracownik przebywać lubi i pracować we wnętrzu ze zróżnicowanymi przestrzeniami po których swobodnie może się przemieszczać i z którymi kolejno może się identyfikować.

DropBoxPrzedstawiam Wam na dziś kolejne wielkie biuro – tym razem siedziba Dropboxa właśnie ;] Siedzibę swoją ten niezwykle przydatny serwis ma w San Francisco (takie amerykańskie miasto z górkami, czyli takie które dostaje +50 do charyzmy od terenu ;] )
Uwielbiam takie kreatywne przestrzenie jakimi może pochwalić się siedziba amerykańskiej chmury dla danych właśnie. Sama idea chmury jako przechowalni danych kojarzy mi się z lekkością ;] Czy projekt tego wnętrza odzwierciedla i Wasze skojarzenia jakie macie z … Dropboxem??

Na początek – projektami wnętrz dla Dropboxa zajęły się dwa amerykańskie studia designu: Boor bridges Architecture oraz Geremia Interior Design. Autorzy piszą, że chcieli aby biuro było jak najbardziej komfortowe i pozwalało pracownikom czuć się jak u siebie w domu. To podobno również jest bardzo bardzo ważne! (Dlatego Pani Dyrektor w swoim biurze na Zamkowej urządza ogródek w hallu :P)

ciekawe-projekty-wnętrz-biur-wielkich-korporacji-siedziba-DropBoxa-SanFrancisco-4

Siedziba główna Dropboxa. I co?? Wygląda chmurzaście ?? :D

ciekawe-projekty-wnętrz-biur-wielkich-korporacji-siedziba-DropBoxa-SanFrancisco-2

Trudną sztuką jest zrobić wnętrze przestronnym i przytulnym jednocześnie.

Przestrzeń otwarta wypełniona jest meblami modularnymi. Takie meble pozwalają na dowolne łączenie, grupowanie, rozdzielanie. Nie tylko są „kreatywnymi” przedmiotami, pozwalają na integrowani się ludzi pracujących ze sobą!

Podobają mi się PALMY! Dzięki nimi czujesz się jak na permanentnych wakacjach ;]

ciekawe-projekty-wnętrz-biur-wielkich-korporacji-siedziba-DropBoxa-SanFrancisco-9

„Nieformalne przestrzenie wypoczynkowe” czyli Kaplica romansu, Pokój zerwań i …Jeśli dotychczas napisy na ścianach kojarzyły Ci się ze starym designem który w zasadzie jest już passe – przyglądnij się – można spokojnie użyć ich w nowej odsłonie. Bez przesadzonych czcionek i kiczowatych powiedzonek.

Sypialnia?(W międzyczasie tak zwanym i o napisach na ścianach jeszcze –> post o sypialniach w którym znajdziecie najbardziej popularną u Pani Dyrektor sypialnię z wielkim budzikiem i napisem na ścianie „The best way to make your dream come true is to wake up” czyli „Najlepszą drogą do spełnienia swoich najskrytszych snów jest pobudka” (w wolnym tłumaczeniu PD i z przekazem, który do PD bardzo pasuje – jestem wielkim śpiochem!).

W przestrzeni nie brakuje również bardzo dobrej aranżacji korytarza. Geremia zaprojektowała artystyczną mozaikę złożoną z kolorowych piłeczek ping-pongowych. Takie elementy ważne są w obiektach dużej skali.

Zwykłe rozwiązania to niewystarczająca „oczywistość” i czy chcecie tego czy nie – oryginalne, indywidualnie zaprojektowane i zbudowane rozwiązanie jest najbardziej wartościowym elementem wnętrza!

ciekawe-projekty-wnętrz-biur-wielkich-korporacji-siedziba-DropBoxa-SanFrancisco-11

A na podłodze.. piękny szlifowanych beton architektoniczny ;]

ciekawe-projekty-wnętrz-biur-wielkich-korporacji-siedziba-DropBoxa-SanFrancisco-12

Detal. Tak ważny element każdego wnętrza! Bez detalu … jest tylko puste pomieszczenie!

ciekawe-projekty-wnętrz-biur-wielkich-korporacji-siedziba-DropBoxa-SanFrancisco-13

Taka ściana przydałaby mi się w moim nowym korytarzu przed biurem… ;] Piękne ciepłe światło w towarzystwie brązu. W Dropboxie pracować musi się świetnie ;]

ciekawe-projekty-wnętrz-biur-wielkich-korporacji-siedziba-DropBoxa-SanFrancisco-14

Jesteście w stanie uwierzyć, że coś takiego ma prawo znaleźć się w … biurze zajmującym się informatyką?

PD Architekt zachwyca Dropbox, a raczej siedziba Dropboxa (dla chmury znalazłam chińskie zastępstwo które zwie się 360Cloud i ma dziesiątki Tera do zaoferowania a tego właśnie mi potrzeba!). Polecam do oglądania siedzibę Pinteresta – to miejsce z którego wiele z Was czerpie dobrą inspirację ;]!

Więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Biura wielkich korporacji ep. 2 - siedziba DropBoxa w SanFrancisco, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl