Dzisiejszego posta poświęcam założonej dawno temu serii o wnętrzach biur wielkich korporacji, serii o której zapomniałam całkiem w ferworze innych wydarzeń tego roku ;]
Jak wygląda projektowanie i urządzanie biur dla Inwestorów wysokobudżetowych jakimi mogą być warte miliony korporacje informatyczne osadzone w realiach amerykańskich?
Przede wszystkim, to projektowanie bez “nacisku” i udawanego zadęcia, bo wszelkie badania wskazują na to, że wydajny pracownik przebywać lubi i pracować we wnętrzu ze zróżnicowanymi przestrzeniami po których swobodnie może się przemieszczać i z którymi kolejno może się identyfikować.
DropBoxPrzedstawiam Wam na dziś kolejne wielkie biuro – tym razem siedziba Dropboxa właśnie ;] Siedzibę swoją ten niezwykle przydatny serwis ma w San Francisco (takie amerykańskie miasto z górkami, czyli takie które dostaje +50 do charyzmy od terenu ;] )Uwielbiam takie kreatywne przestrzenie jakimi może pochwalić się siedziba amerykańskiej chmury dla danych właśnie. Sama idea chmury jako przechowalni danych kojarzy mi się z lekkością ;] Czy projekt tego wnętrza odzwierciedla i Wasze skojarzenia jakie macie z … Dropboxem??
Na początek – projektami wnętrz dla Dropboxa zajęły się dwa amerykańskie studia designu: Boor bridges Architecture oraz Geremia Interior Design. Autorzy piszą, że chcieli aby biuro było jak najbardziej komfortowe i pozwalało pracownikom czuć się jak u siebie w domu. To podobno również jest bardzo bardzo ważne! (Dlatego Pani Dyrektor w swoim biurze na Zamkowej urządza ogródek w hallu :P)
Przestrzeń otwarta wypełniona jest meblami modularnymi. Takie meble pozwalają na dowolne łączenie, grupowanie, rozdzielanie. Nie tylko są “kreatywnymi” przedmiotami, pozwalają na integrowani się ludzi pracujących ze sobą!
Podobają mi się PALMY! Dzięki nimi czujesz się jak na permanentnych wakacjach ;]
Sypialnia?(W międzyczasie tak zwanym i o napisach na ścianach jeszcze –> post o sypialniach w którym znajdziecie najbardziej popularną u Pani Dyrektor sypialnię z wielkim budzikiem i napisem na ścianie “The best way to make your dream come true is to wake up” czyli “Najlepszą drogą do spełnienia swoich najskrytszych snów jest pobudka” (w wolnym tłumaczeniu PD i z przekazem, który do PD bardzo pasuje – jestem wielkim śpiochem!).W przestrzeni nie brakuje również bardzo dobrej aranżacji korytarza. Geremia zaprojektowała artystyczną mozaikę złożoną z kolorowych piłeczek ping-pongowych. Takie elementy ważne są w obiektach dużej skali.
Zwykłe rozwiązania to niewystarczająca “oczywistość” i czy chcecie tego czy nie – oryginalne, indywidualnie zaprojektowane i zbudowane rozwiązanie jest najbardziej wartościowym elementem wnętrza!
PD Architekt zachwyca Dropbox, a raczej siedziba Dropboxa (dla chmury znalazłam chińskie zastępstwo które zwie się 360Cloud i ma dziesiątki Tera do zaoferowania a tego właśnie mi potrzeba!). Polecam do oglądania siedzibę Pinteresta – to miejsce z którego wiele z Was czerpie dobrą inspirację ;]!