Biura wielkich korporacji Ep 1 – siedziba Pinteresta w San Francisco

Dzisiaj biura wielkich korporacji! Ciekawi jesteście, w jakim środowisku pracują korpo-wyjadacze na zachodzie? ;]

Mam dla Was 5 odcinków o projektowaniu wnętrz dla modnych, nowoczesnych zachodnich korporacji.

Czasy klastrów dawno już minęły. Jeśli w naszej kochanej Warszawie jeszcze tego nie widać, to znaczy, że korpo w którym pracujesz nie ma na takie „trywialne” wydatki jakim jest samopoczucie pracownika. Dziwi mnie, że korporacje z kapitałem zachodnim często nie szanują wrażliwości estetycznej swoich pracowników.

W nowoczesnej przestrzeni biurowej nie ma czasu na nudę, szarość i powtarzalność. Jest przestrzeń wspólna, przestrzeń intymna, są kuchnie, są pomieszczenia na przerwy, są miejsca do zabawy – tak – masz się tam czuć jak w drugim domu. Oczywiście wiąże się to z tym, że spędza się tam większość doby, ale przynajmniej wtedy cieszysz się, że robisz to w fajnym otoczeniu i nie wydaje się to tak zbrodnicze. Pani Dyrektor lubi tych co pracują 12h – jak każdy pracodawca z resztą :P

OK – koniec ściemy – przedstawiam Wam siedzibę Pinteresta mieszczącą się w San Francisco, CA, USA. Jeśli nie wiecie co to Pinterest, to źle bo to fajny serwis ;] Coś jak polska Zszywka.

Biura wielkich korporacji – zobacz jak wygląda siedziba Pinteresta!

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso biura wielkich korporacji swiatowe-projekty-biurowe-7

Pinterest w bardzo krótkim czasie rozrósł się do niebotycznych rozmiarów i musiał zorganizować sobie miejsce pracy – wiecie przecież, jak drogi jest wynajem ;]

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-8

Pinterestowa Recepcja. Zobacz, że nie jest to „wycacane”, wycięte wnętrze od linijki wnętrze. Współcześnie projektuje się dla człowieka, nie do katalogu z płytkami czy meblami!

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-6

Aby sprostać powierzchni potrzebnej dla pracownikom Pinteresta kupiono stary magazyn. (Lubimy takie sprawunki – prawda?). Całość przebudowano rozsądnie – w duchu nowoczesnych trendów projektowania – bez plastikowego fałszu i bez zakrywania prawdy.

Jako off-top powiem, Wam, że konstrukcja tego wnętrza przypomina mi mój wydział architektury na Campusie w Knoxville – porównajcie sami. Może to nie biura wielkich korporacji, ale czuć ten klimat. ;)

UT-Tennessee-wnetrze-wydzilu-architektury-i-szkutki

Moje Studio było na II piętrze po prawej ;] Ahhh te studenckie czasy… zdradzę Wam, że imprezy studenckie wyglądają dokładnie tak samo jak na filmach :] (Przynajmniej te Frat-Party:P)

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-5

Małe salki konferencyjne i przestrzenie „ciszy” wydzielone są z otwartej przestrzeni, ale dalej pozostają w zależności z nią.

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-4

Betonowe ściany konstrukcyjne, słupy i ściany zewnętrzne pozostawiono bez zmian. Musisz czuć klimat budynku!

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-3

W całym budynku istnieje bardzo niewiele prywatnych intymnych i wydzielonych miejsc do pracy. To podnosi poczucie kreatywności, pozwala na prowadzenie niekontrolowanych burz mózgów i nie pozwala Ci na syndrom biurkowej nudy – możesz dowolnie zmieniać miejsca pracy stąd uciekasz od przyzwyczajenia i czujesz się bardziej niezależny ;]

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-2

Nowoczesne amerykańskie korporacje stawiają na interakcję. Dzięki niej wytwarza się między pracownikami wieź. Ponad to – współzawodnictwo łatwo zmienia się we współpracę. Środowisko pracy staje się mini komuną w całkowicie dobrym tego sowa znaczeniu.
W biurze Pinteresta pracować może obecnie 300 osób jednocześnie.

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-1

Projektantami obiektu były trzy zespoły: All of the Above, First Office i Schwartz and Architecture.

Siedziba-pinteresta-w-san-francicso-biura-wielkich-korporacji-swiatowe-projekty-biurowe-9

Elementy wyposażenia tak jak i całe wnętrze zaprojektowane jest w duchu „dobrej zabawy” i to odzwierciedla charakter firmy.

Heh… Niechże nadejdzie czas w którym polscy przedsiębiorcy dawać będą swoim pracownikom takie warunki pracy! Jeśli jesteś pracodawcą – zainspiruj się koniecznie!

PD Architekt pozdrawia i apeluje o rozsądek w urządzaniu wnętrz biurowych. Dobry pracownik to zadowolony pracownik, a zadowolenie z pewnością nie rodzi się tam, gdzie nigdy nie kończą się korytarze z tysiącami drzwi!

Wejdź na nasz kanał na YouTube po więcej projektów naszych domów.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Biura wielkich korporacji Ep 1 - siedziba Pinteresta w San Francisco, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl