Kontrowersyjne okrągłe łóżko – zbędne i ekstrawaganckie?

W 2013, chyba we wrześniu, byłam w teatrze Polonia na spektaklu … „Seks dla opornych”… Głównym rekwizytem w tym spektaklu było okrągłe łóżko. Spodobało mi się, bo jak większość rzeczy które lubię było inne niż wszystkie ;] Duże łóżka są świetne – możesz położyć się na nich z każdej strony w zależności od dnia, pogody, humoru czy ciśnienia.

  1. Okrągłego łóżka nie da się postawić przy ścianie. To dobrze – większość aranżacji z łóżkiem ułożonym dłuższym bokiem do ściany jest okropna. Ponadto kiedy ustawiasz łóżko przy ścianie tracisz jego „powierzchnię”. Kiedy łóżko ustawione jest do ściany wezgłowiem (krótszym bokiem) możesz wejść z niego z dwóch stron a gdy śpisz, zimna ściana nie krępuje Twoich ruchów.
  2. Aranżując wnętrze sypialni w którym chcesz postawić okrągłe łóżko musisz pamiętać, że będzie ono zdecydowaną dominantą, że nie da się go złożyć i że dobranie do niego dodatków meblowych będzie większym wyzwaniem.
  3. Nie dobieraj również kolejnej okrągłej rzeczy – jak zobaczysz na wizualizacjach, co za dużo to nie zdrowo.
  4. Na rynku są alternatywy dwa w jednym – możesz mieć ramę (podstawę) od łóżka okrągłą a materac wymienialny – raz prostokątny, raz okrągły ;]
luksusowe-okrągłe-łóżko-owalne-lozko-loze-czy-to-zbedne-czy-praktyczne-1

O łóżkach z baldachimem napiszę Wam oddzielnego posta ;] Kiedy byłam małą dziewczynką chciałam takie mieć. A kto nie chciał?

luksusowe-okrągłe-łóżko-owalne-lozko-loze-czy-to-zbedne-czy-praktyczne-3

Bardzo często przy okrągłych łóżkach projektuje się półokrągłą ściankę. Jeśli robiłabym to, byłoby to jedyne miejsce w domu z takim rozwiązaniem. Na tym zdjęciu widzisz całkiem dobrą aranżację fragmentu ściany po łuku.

luksusowe-okrągłe-łóżko-owalne-lozko-loze-czy-to-zbedne-czy-praktyczne-9

Tak, jak pisałam wyżej – co za dużo to niezdrowo. Meble robione na wymiar po łuku – ok, okrągłe lustra – nie!

luksusowe-okrągłe-łóżko-owalne-lozko-loze-czy-to-zbedne-czy-praktyczne-15

Wariant z okrągłym stelażem i prostokątnym materacem. Zawsze możesz zmienić kształt materaca, jeśli nie sprawdzi się w Twojej praktyce ;]

luksusowe-okrągłe-łóżko-owalne-lozko-loze-czy-to-zbedne-czy-praktyczne-2

Ja osobiście nie jestem za pofalowanymi meblami ani trochę. To nie Absolut Bar w krakowskim Franticu tylko mieszkanie, które za 10 lat powinno wyglądać jeszcze choć trochę dobrze!

Pozostałe inspiracje na okrągłe łóżko – w galerii:

PD Architekt pozdrawia i w temacie rzeczy okrągłych chce przypomnieć Wam pompowaną przezroczysta altanę (wersja budżetowa) o której pisała zaraz po zachwycie nad luksusową sferyczną altaną z drewna klejonego ;]

Zapraszamy też na naszego YouTube! Tam zobaczysz projekty domów indywidualnych w 3D!
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Kontrowersyjne okrągłe łóżko - zbędne i ekstrawaganckie?, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

One comment

  1. Szukając inspiracji natrafiłem na jeszcze jedno, dość odważne łóżko do sypialni. Może się komuś przydać: http://www.vieridivani.pl/katalog-mebli/sypialnie/lozko-z-okraglym-materacem

    VA:F [1.9.22_1171]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl