Nowoczesne biuro – One Workplace, USA – Biura wielkich korporacji Ep.7

Wracamy! Nowoczesne biura, kreatywna przestrzeń biurowa u Pani Dyrektor czyli ulubiona komercyjna seria ’Biura wielkich korporacji’. Nowoczesne biuro? To jest możliwe! Zobacz niezwykłe, nowoczesne biuro giganta produkcji mebli biurowych w Stanach czyli One Workplace i zainspiruj się!

Dzisiaj u Pani Dyrektor niesamowita siedziba główna w Santa Clara w USA – zapraszam do posta!

 

Santa Clara – jedno z miast w zagłębiu Doliny Krzemowej w Kalifornii, w USA. Od ponad pół wieku Dolina Krzemowa to miejsce powstawania najnowocześniejszych technologii na całym świecie! Miliony dolarów inwestowanych w tym miejscu na badania i rozwój nowoczesnych technologii, głównie z dziedziny IT w tym m.in. Google, HP, eBay, SanDisk, itp. lecz nie tylko. Jak widać to miejsce zobowiązuje. ;] Właśnie w Santa Clara, w centrum Doliny Krzemowej, powstało nowoczesne biuro One Workplace. Jest to gigant produkcji mebli biurowych w tej części USA. Zapraszam do inspiracji i niezwykłych zdjęć tej kreatywnej przestrzeni biurowej. – Zobacz jak wygląda nowoczesne biuro w najnowocześniejszym obszarze świata, prawdziwej Stolicy Innowacji!

Niezwykle inspiracje na nowoczesne biuro u Pani Dyrektor!

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 35

Ten element to, jak możecie się spodziewać, dominanta całego wnętrza i przestrzeni, która w znacznym stopniu determinuje to nowoczesne wnętrze biurowe. Elementy organiczne we wnętrzu? To jest to! Inspiracją na stworzenie tego elementu był dla twórców… bumerang ;]

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 03

Nowoczesna elewacja z blachy perforowanej to obrazy 3D w przestrzeni 2D – zainspiruj się naturalnym obrazem drzew na elewacji! Nie zapomnijcie o odpowiednim podświetleniu takiej elewacji.

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 10

Zastosowanie blachy perforowanej w elewacji budynku daje praktycznie nieograniczone możliwości kształtowania jej powierzchni! Nowoczesna elewacja to elewacja dynamiczna!

2013r. Ukończone w 2013 roku nowoczesne biuro siedziby głównej One Workplace to projekt biura Design Blitz. Powierzchnia biura to około 3500  m2 kreatywnej przestrzeni biurowej, ciekawych, niestandardowych rozwiązań i nowoczesnych pomysłów w jednym miejscu! Zapraszam Was do obejrzenia inspiracji zarówno wnętrza samego biura, jak i zdjęć z zewnętrza tego niezwykłego budynku!

Ten nowoczesny budynek biurowy mieści w sobie nie tylko przestrzeń biurową, ale również showroom, biura administracji czy część magazynową dostawioną do głównego kompleksu.

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 05

Work od Workplace ;] Work czyli z ang. 'praca’. Bo przyjemna praca to praca w kreatywnej przestrzeni biurowej odpowiadającej na potrzeby nie tylko klienta, ale głównie pracownika!

Zewnętrze. Nowoczesna elewacja tego budynku biurowego to przykład na zastosowanie blachy perforowanej w wykończeniu budynku. O innym obiekcie zaprojektowanym i zrealizowanym również z wykorzystaniem tego nowoczesnego materiału – blachy perforowanej – pisałam niegdyś na łamach Pani Dyrektor. – Jeżeli jeszcze nie widziałeś to zapraszam do tego posta. Tym bardziej iż jest to nowoczesny budynek zrealizowany u nas w Polsce i to całkiem niedaleko Pani Dyrektor. ;]

My tymczasem przenosimy się za ocean, do Santa Clara i nowoczesnego budynku biura firmy One Workplace…

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 04

Nowoczesne biuro otwiera się na swoje zewnętrze np. w postaci wielkowymiarowych okien.

Rewitalizacja Działka, na której obecnie mieszczą się budynki firmy One Workplace, sąsiaduje z portem lotniczym w San Jose oraz terenami kolejowymi w przemysłowej części miasta Santa Clara. W pewnym momencie rozwoju miasta, zaistniała potrzeba zrewitalizowania i ponownego zaadaptowania działek w tym miejscu, mającego na celu nie tylko otwarcie kolejnych miejsc pracy, ale również podniesienia wartości użytkowej tej części miasta, nadania mu impulsu do dalszego rozwoju. Budynki firmy One Workplace są częścią tego zadania – rewitalizacji przemysłowej części miasta Santa Clara.

Większość magazynów i budynków było w bardzo złym stanie technicznym – jedynie niewielki biurowiec posiadał na tyle wytrzymałą konstrukcję, że po gruntownej analizie zdecydowano się na pozostawienie pierwotnej konstrukcji i zaadaptowanie budynku do odmiennej, biurowej funkcji. Architekci z biura Design Blitz postanowili uszanować oryginalną formę budynku, dostosowując go jedynie do nowej funkcji, którą miał pełnić oraz unowocześnić, poprzez wprowadzenie takich elementów jak chociażby elewacje z blachy perforowanej.

Zobacz niesamowite, nowoczesne zewnętrze tego niepozornego budynku i zainspiruj się!

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 06

Zobaczcie z jaką swobodą zaprojektowano ten budynek, w jak ciekawy sposób rozrzeźbiono bryłę i formę budynku o nowoczesnym designie!

Wnętrze siedziby głównej i jednocześnie showroomu One Workplace to eksperymentalna kreatywna przestrzeń biurowa, w której łączą się ze sobą poszczególne, interdyscyplinarne dziedziny tworząc razem spójną całość i wzajemnie się uzupełniając. Zapraszam Was do wnętrza, które nie jest oczywiste, przewidywalne czy nudne – zapraszam Was do wnętrza, w którym nic nie jest pewne, w którym kreatywna przestrzeń biurowa zmienia się wraz z osobami, które z tej przestrzeni korzystają!

Biuro One Workplace to kreatywna przestrzeń, mobilna i elastyczna. To przestrzeń, w której pracownicy nie mają przypisanych, dedykowanych miejsc pracy – w zależności od aktualnych potrzeb zajmują stanowiska, które w niedalekiej przyszłości zwalniają, a zajmuje je ktoś inny. Ktoś pracuje, gdy wychodzi na obiad/spacer jego stanowisko zajmowane jest przez inną osobę, a gdy ta osoba z kolei je zwalnia, to zajmuje je następna i tak dalej – taka rotacja pozwala na obsadzenie jednego miejsca pracy kilkoma osobami.

Ponadto nie jest powiedziane, że nie możesz pracować na tarasie na zewnątrz budynku czy na miękkiej kanapie w kuchni – sam wybierasz sobie miejsce, w którym najwygodniej Ci jest w danym momencie pracować ;]

Tymczasem zapraszam Was do obejrzenia zdjęć i inspiracji z wnętrza tego nowoczesnego biura – zainspirujcie się jeszcze bardziej i zwróćcie uwagę na nowoczesne projektowanie i kreatywna przestrzeń biurową!

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 11

Widok wnętrza budynku, w którym w elewacji zastosowano blachę perforowaną – wnętrze również zaskakuje i zachwyca!

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 16

Zielone ściany we wnętrzu przestrzeni biurowej to na szczęście powoli standard, ale nadal efektowne rozwiązanie prawda? Podobnie jak w przypadku siedziby AirBnB, którą w naszej serii dla Was opisałam.

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 32

Pomieszczenie z drzwiami garażowymi, które otwierają nam wnętrze na zewnętrzny taras – bo nowoczesne biuro, nowoczesne projektowanie to niestandardowe pomysły!

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 13

Jednym z pierwszych wnętrz, które otwierają się dla użytkowników po wejściu do budynku, jest kuchnia – to tutaj rozpoczyna się i kończy każdorazowe odwiedzenie budynku. Istnieje taka anegdota, że to właśnie w kuchni były podejmowane najważniejsze decyzje projektowe pomiędzy Inwestorami a Projektantami ;]

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 36

Dwukondygnacyjna platforma mieszcząca w sobie niewielką salę spotkań z klientami lub salę zebrań zarządu – usytuowana w otwartej przestrzeni determinuje i podporządkowuje sobie jej wnętrze.

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 34

Lekki, swobodny design i nieoczywista, płynna, organiczna forma – zainspiruj się nowoczesnym projektowaniem przestrzeni biurowej!

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 12

Efektowna platforma stanowi jednocześnie taras widokowy dla klientów firmy.

nowoczesne biuro kreatywna przestrzeń biurowa inspiracje pomysły realizacja kreatywne biuro nowoczesne 38

Kreatywna przestrzeń biurowa One Workplace – zainspiruj się!

Spójrz na te wnętrza – innowacyjne rozwiązania odpowiednio podkreślone ciekawymi detalami!

Jak Wam się podobało nowoczesne biuro i kreatywna przestrzeń biurowa One Workplace w Santa Clara? Mam nadzieję, że czujecie się mocno zainspirowani i gotowi na nowe, biurowe wyzwania ;]

Zbliżamy się pomału do końca pierwszej dziesiątki naszej serii 'Biura wielkich korporacji’ – za nami już 7 postów o projektowaniu i aranżacji kreatywnej przestrzeni biurowej!

Ja tymczasem zapraszam Was do pozostałych postów na blogu u Pani Dyrektor gdzie znajdziecie mnóstwo inspiracji:

oraz wielu, wielu innych postów nieprzypisanych do konkretnej serii czy kategorii.

Zainspirujcie się jeszcze bardziej!

PD Architekt pozdrawia Was z ciepłego i gotowego na wielki deszcz Rzeszowa. (Chmura, którą widzę za oknem jest imponująca – mam nadzieję, że macie parasole!) ;] 

Wiedza z zakresu projektowania domów i procedur urzędowych czeka na ciebie na naszym kanale na YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Nowoczesne biuro - One Workplace, USA - Biura wielkich korporacji Ep.7, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl