jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_1

Jak zaprojektować barek na alkohol? Zobacz niezwykłe rozwiązania!

Często w trakcie etapu koncepcyjnego projektu domu, w trakcie rozwiązywania poszczególnych pomieszczeń i wnętrz, Inwestorzy, którym marzy się barek lub miejsce na alkohol, pytają, gdzie taki barek na alkohol zaprojektować? Właśnie, dzisiaj chciałam poruszyć ten temat gdyż…

Barek na alkohol jest w domu o tyle problematycznym miejscem do zaprojektowania, że z jednej strony dobrze by było, żeby takie miejsce znajdowało się w centrum domu, tuż przy salonie, kuchni, jadalni czyli miejsc, gdzie najczęściej częstujemy siebie lub gości alkoholem, a z drugiej strony eksponowanie takiego miejsca może być dla niektórych osób dosyć niesmaczne i nie na miejscu. Jak więc te dwie sprawy pogodzić?

Przygotowałam dla Was dzisiaj posta, w którym zobaczycie inspiracje, gdzie takie miejsca można zlokalizować i jak je zaprojektować, zaaranżować, aby były funkcjonalne, a jednocześnie nie raziły w oczy.

Zapraszam zatem!

Bar, mini-bar, barek na alkohol

Gdzie usytuować? Jak zaprojektować, urządzić? Galeria inspiracji!

jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_2

Zaplanuj, zaprojektuj swój barek na alkohol z pięknym widokiem na okoliczny krajobraz. Urozmaić design tego niezwykłego miejsca odpowiednimi dodatkami – zainspiruj się!

 

jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_31

Proste, surowe rozwiązania, naturalne materiały, trochę toporny design – ale wszystko świetnie się uzupełnia i poszczególne elementy idealnie się z sobą komponują. Dla miłośników wnętrz w stylu rustykalnym.

 

jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_4

Luksusowe wnętrze i barek na alkohol w stylu nowoczesnym. Ciekawy pomysł usytuowania akwarium w centrum założenia – takie rozwiązanie na pewno wywoła efekt WOW u Twoich gości ;]

Zainspiruj się!

jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_5

Może barek na alkohol w stylu loft? Jeżeli masz do dyspozycji taką ceglaną ścianę – wykorzystaj to! Zestaw z nowoczesnymi meblami. Grube drewniane półki dopełnią rozwiązania!

Barek, mini-bar przede wszystkim funkcjonalny – ergonomiczne rozwiązania, wszystko w zasięgu ręku, tak, aby zaprojektowany, urządzony barek na alkohol był WYGODNY. Druga sprawa – design, czyli niech aranżacja barku uzupełnia, nawiązuje do designu wnętrza domu, mieszkania lub miejsca, w którym, przy którym barek na alkohol jest zaprojektowany.

Reszta to już kwestia indywidualna, zależna od Twoich upodobań i potrzeb. Dzisiaj u Pani Dyrektor kilka pomysłów na to, jak takie miejsce, barek na alkohol, można rozwiązać.

 

To nie zawsze musi być miejsce, przy którym siadamy – zawsze może zostać zaprojektowane w ten sposób, aby podejść, zrobić drinka i odejść – sam wybierz rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie!

jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_6

Barek na alkohol nie musi być bardzo rozbudowanym założeniem – ważne, żeby było wygodne i przyjemne dla Ciebie.

To nie zawsze musi być miejsce, przy którym siadamy – zawsze może zostać zaprojektowane w ten sposób, aby podejść, zrobić drinka i odejść – sam wybierz rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie!

 

jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_7

Barek na alkohol to nie tylko lada i stołki barowe tzw. hokery (chociaż te są równie ważne, o czym pisałam tutaj

 

Warto również zadbać o odpowiednie oświetlenie półeczek na których będą stać butelki. Możemy znacząco poprawić jakość wnętrza! Jak w przykładzie wyżej ;]

 

jak_zaprojektowac_barek_na_alkohol_niezwykle_rozwiazania_8

Gdzie zaprojektować barek na alkohol? Jeżeli nie jest to osobne pomieszczenie, czy piwniczka na wino, to najczęściej takie miejsce projektuje się przy salonie lub jadalni, ponieważ to tam zapraszamy naszych gości i spędzamy z nimi czas. Jeżeli jednak uważasz, że to miejsce mało wygodne, a projektujesz w swoim dom coś na kształt amerykańskiego family room bądź pokoju gier, pokoju multimedialnego – może urządzisz barek na alkohol właśnie tam?

Galeria inspiracji!

Gdzie jeszcze? Może barek na alkohol przy schodach? Wykorzystaj trudne do zaprojektowania miejsce przy schodach i zaprojektuj tam swój wymarzony bar! Takie rozwiązanie jest efektowne i pozwoli Ci w pełni wykorzystać przestrzeń i metraż Twojego domu!

Zapraszam do inspiracji!

Jak Wam się podobały inspiracje barku na alkohol? Starałam się Wam pokazać, nie tylko różne style wykonania, ale również różne metrażowo i gabarytowo pomysły, tak, aby każdy znalazł coś dla siebie ;]

Kilka słów na temat baru napisałam również w poście Jak urządzić Modny Bar/ Pub? Wejdź: 25 Pomysłów.

Już niedługo natomiast barek na alkohol w wersji mini czyli coś dla tych, którzy barek na alkohol chcieliby mieć, ale nie mają za dużo miejsca w swoim domu, aby zaprojektować rozwiązania podobne do tych powyżej. 

Zapraszam już niedługo!

Kliknij w link aby odkryć nasze projekty na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
Jak zaprojektować barek na alkohol? Zobacz niezwykłe rozwiązania!, 10.0 out of 10 based on 1 rating

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl