Moje kochane maszyny budowlane EP. 13 – Sentymentalne Maszyny Przyszłości ;]
Dziś chcę Ci przedstawić wspaniałe projekty maszyn budowlanych w przyszłości ;]
Jak wiesz Pani Dyrektor kocha maszyny budowlane i architekturę przemysłową, dlatego polecam również inne posty o pięknie maszyn budowlanych np. o jednookiej Koparce, o świątecznej Gruszce – Pisance, o Romantycznych maszynach z Metra na tle Pałacu Kultury w Wawie, o żółtych Walcach z Leska czy też o Maszynach z PKP, etc etc – zobacz dział.
Jakiś czas temu odkryłam projekty nowoczesnych maszyn budowlanych, które mnie po prostu zachwyciły. Przedstawione tu projekty to obrazy malarza o nazwisku Simon Stålenhag, który pochodzi ze Szwecji.
Stworzył on alternatywny świat, dla którego inspiracją stał się świat science-fiction, który odkrywał kiedy dorastał na wsi w Szwecji.
Niezwykły świat wyłaniający się z obrazów Stålenhaga jest ciekawym kontrastem między ciężkim życiem na wsi a najnowszą technologią przedstawioną przez nowoczesne maszyny budowlane. Zobacz i też się zachwyć ze mną!
Jak wiecie, Pani Dyrektor lubi sobie czytać ;] – przeglądnijcie mojego bloga pod kątem hasła biblioteka ;] (A tu link do 50 biblioteczek w domu – które wg mnie powinien mieć KAŻDY rozumny człowiek)
Dodam jeszcze, że chyba ze 2 lata temu na rynku ukazał się nakład sporej ilości pozycji książek Amerykańskiej autorki Ursuli Le Guin. Kupiłam sobie czym prędzej cykl Ekumeny i Czarnoksiężnika z Archipelagu (1cz. tego ostatniego czytałam na polskim za karę za gadanie na lekcji). Dlaczego o tym Wam piszę? Bo obrazy, które Ci tu pokazuję bardzo pasują mi do cyklu Ekumena ;] Polecam poczytanie – Le Guin to klasyka gatunku ;]
***
My Beautiful Machines EP. 13 – Machines in the Future
See incredible paintings by Simon Stålenhag depicting beautiful sci-fi machines. The alternative universe he created is really unique; it combines views of rural Sweden with hi-tech machines of the future. I would love to see these machines in real life and I hope that future will bring many changes in the field of technology.
Wiejskie krajobrazy Szwecji z lat 80-tych. Widzimy zwyczajnych ludzi, którzy zajmują się pracą oraz dzieci bawiące się na polach, jednak nie jest to zwykła scena – widzimy bowiem roboty oraz dziwne maszyny, które są integralną częścią tego wiejskiego krajobrazu.
To jest właśnie alternatywny świat Stålenhaga i można go doświadczyć jedynie patrząc na jego obrazy. Jest to świat, w którym technika nie rozwiązała wszystkich problemów i pomimo nowoczesnych maszyn budowlanych ludzie wciąż muszą się borykać z wieloma problemami i zwykłą biedą.
Dzieła Stålenhaga ukazują kontrast między trudami wiejskiego życia, a technologią sci-fi z naszych snów. Jedynie dinozaury zdają się nie pasować do tego krajobrazu ;] Świat taki jak ten został sportretowany m.in. w takich grach jak Half-Life 2.
Simon Stålenhag korzystał z tableta graficznego.
Chcielibyście żyć w takim świecie ;]???
PD Architekt pozdrawia wszystkich czytelników Ursuli Le Guin ;]