Manipulatory do szyb Winlet, czyli jak łatwo sprostać dużym przeszkleniom

Jeżeli śledzicie bloga Pani Dyrektor już dłuższy czas to doskonale wiecie jak kocham wszelkie maszyny budowlane. (Dla ciekawych mam nawet poświęcony im cały cykl na blogu – link znajdziecie tutaj). Dlatego niezmiernie cieszę się, że mogę pokazać Wam te małe cudy techniki. Małe? Tak, małe i do tego niezwykle zwrotne, ale o tym później. ;] Na początku chcę opowiedzieć czym w ogóle są manipulatory do szyb, po co powstały i dlaczego są nieocenioną pomocą w kształtowaniu nowoczesnej architektury? Zapraszam więc do dalszej części posta!

Manipulatory do szyb Winlet, czyli jak łatwo sprostać dużym przeszkleniom w nowoczesnej architekturze

Manipulatory do szyb Winlet - pomoc w montażu dużych przeszkleń w nowoczesnej architekturze i budownictwie. Manipulatory przemysłowe najnowszej generacji!
Oto sprawca dzisiejszego zamieszania w akcji! Jednak przedstawiona na zdjęciu sytuacja to tylko ułamek jego możliwości. ;]

Czym są więc manipulatory do szyb? To innowacyjne urządzenia wspierające montaż i transport okien, ciężkich szyb, elementów fasad oraz różnego rodzaju materiałów, których struktura powierzchni pozwala na pracę z przyssawkami próżniowymi. Ponieważ to właśnie owe przyssawki stanowią podstawę działania tych maszyn. Dodatkowo dwa niezależne obwody próżniowe wraz z napędem elektyrczno-hydraulicznym oraz akumulatorem pozwalają na niezależną pracę przez wiele godzin.

Manipulatory do szyb Winlet są w stanie udźwignąć do 1000 kg przy jednoczesnym wywieraniu minimalnego nacisku na podłoże. Mogą być używane w każdych warunkach, a tym szczególnie trudnym dedykuje się gąsienicowe podłoże.

Jak już też wspomniałam, maszyny te są wyjątkowo zwrotne. Małe wymiary i szerokość modeli do 89 cm dodatkowo umożliwiają swobodne poruszanie się w większości standardowych pomieszczeń. Dzięki temu możliwy jest montaż elementów zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz budynku. Co więcej istnieje możliwość przewożenia urządzeń w windach na wyższe kondygnacje.

Manipulatory do szyb Winlet – manipulatory przemysłowe najnowszej generacji

Dużo mówi się ostatnio o zwiększaniu poziomu wydajności sektora budowlanego, który niestety wciąż jest dość niski. Urządzenia takie jak te mogą być na to odpowiedzią, ponieważ nie tylko znacznie podnoszą wydajność i efektywność pracy, ale też poziom bezpieczeństwa pracowników oraz ich ochrony przed urazami czy upadkami. Maszyny Winlet skutecznie wspomagają ludzi przy wykonywaniu najtrudniejszych i najbardziej obciążających zadań.

Duże przeszklenia są kwintesencją nowoczesnego budownictwa. Poszukiwanie rozwiązań, które będą mogły sprostać coraz wyższym wymaganiom tego sektora jest naturalną koleją rzeczy. Przedsiębiorstwa, którym uda się to osiągnąć nie przestaną być konkurencyjne, a przecież sprawdzony i niezawodny sprzęt jest podstawą działania każdej firmy. Trzeba bowiem mierzyć wysoko, jeżeli chcemy osiągnąć wiele. ;]

Powyżej znajdziecie galerię zdjęć oraz film z urządzeniami Winlet w ich codziennych zadaniach. A jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o tych niezwykłych maszynach zapraszam Wam na stronę winlet.pl! ;]

Zobacz także:

Pani Dyrektor pozdrawia Was serdecznie i zachęca do obserwowania zarówno tutaj, jak i na facebooku i instagramie. Do zobaczenia! ;]

Zapraszamy na nasz kanał na YouTube. Może cię coś zaciekawi. 😎
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
Manipulatory do szyb Winlet, czyli jak łatwo sprostać dużym przeszkleniom, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl