Moje kochane maszyny budowlane EP. 13 – Sentymentalne Maszyny Przyszłości ;]

Dziś chcę Ci przedstawić wspaniałe projekty maszyn budowlanych w przyszłości ;]

Jak wiesz Pani Dyrektor kocha maszyny budowlane i architekturę przemysłową, dlatego polecam również inne posty o pięknie maszyn budowlanych np. o jednookiej Koparce o świątecznej Gruszce – Pisance o Romantycznych maszynach z Metra na tle Pałacu Kultury w Wawieo żółtych Walcach z Leska czy też o Maszynach z PKP, etc etc – zobacz dział.

Jakiś czas temu odkryłam projekty nowoczesnych maszyn budowlanych, które mnie po prostu zachwyciły. Przedstawione tu projekty to obrazy malarza o nazwisku Simon Stålenhag, który pochodzi ze Szwecji.
Stworzył on alternatywny świat, dla którego inspiracją stał się świat science-fiction, który odkrywał kiedy dorastał na wsi w Szwecji.

Niezwykły świat wyłaniający się z obrazów Stålenhaga jest ciekawym kontrastem między ciężkim życiem na wsi a najnowszą technologią przedstawioną przez nowoczesne maszyny budowlane. Zobacz i też się zachwyć ze mną!

Jak wiecie, Pani Dyrektor lubi sobie czytać ;] – przeglądnijcie mojego bloga pod kątem hasła biblioteka ;] (A tu link do 50 biblioteczek w domu – które wg mnie powinien mieć KAŻDY rozumny człowiek)

Dodam jeszcze, że chyba ze 2 lata temu na rynku ukazał się nakład sporej ilości pozycji książek Amerykańskiej autorki Ursuli Le Guin. Kupiłam sobie czym prędzej cykl Ekumeny i Czarnoksiężnika z Archipelagu (1cz. tego ostatniego czytałam na polskim za karę za gadanie na lekcji). Dlaczego o tym Wam piszę? Bo obrazy, które Ci tu pokazuję bardzo pasują mi do cyklu Ekumena ;] Polecam poczytanie – Le Guin to klasyka gatunku ;]

***

My Beautiful Machines EP. 13 – Machines in the Future

See incredible paintings by Simon Stålenhag depicting beautiful sci-fi machines. The alternative universe he created is really unique; it combines views of rural Sweden with hi-tech machines of the future. I would love to see these machines in real life and I hope that future will bring many changes in the field of technology. 

Przedstawione obrazy ukazują inną, ciekawą rzeczywistość.

Przedstawione obrazy ukazują inną, ciekawą rzeczywistość.

Wiejskie krajobrazy Szwecji z lat 80-tych. Widzimy zwyczajnych ludzi, którzy zajmują się pracą oraz dzieci bawiące się na polach, jednak nie jest to zwykła scena – widzimy bowiem roboty oraz dziwne maszyny, które są integralną częścią tego wiejskiego krajobrazu.

To jest właśnie alternatywny świat Stålenhaga i można go doświadczyć jedynie patrząc na jego obrazy. Jest to świat, w którym technika nie rozwiązała wszystkich problemów i pomimo nowoczesnych maszyn budowlanych ludzie wciąż muszą się borykać z wieloma problemami i zwykłą biedą.

Ciekawe konstrukcje wyłaniają się zza zwykłego, wiejskiego domu.

Ciekawe konstrukcje maszyn wyłaniają się zza zwykłego, wiejskiego domu gospodarczego.

Roboty to zwykły widok na polu uprawnym.

Roboty to zwykły widok na polu uprawnym.

Dziwne połączenie naturalnego krajobrazu z maszynami.

yy

Maszyny artysty mają ciekawe formy przypominające ludzkie kształty.

Dziwna wizja przyszłości, prawda ;]?

Maszyny sci-fi…bardzo ciekawa koncepcja artystyczna.

Dzieła Stålenhaga ukazują kontrast między trudami wiejskiego życia, a technologią sci-fi z naszych snów. Jedynie dinozaury zdają się nie pasować do tego krajobrazu ;] Świat taki jak ten został sportretowany m.in. w takich grach jak Half-Life 2.

Simon Stålenhag korzystał z tableta graficznego.

Chcielibyście żyć w takim świecie ;]???

PD Architekt pozdrawia wszystkich czytelników Ursuli Le Guin ;]

Kliknij po więcej informacji na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl