Nowoczesne biuro… wodne? Siedziba Google w Budapeszcie – BWK Ep. 18

Oto przed Wami druga część „Trylogii Google’a” :P Jak wiecie z poprzedniego posta, firma ta lubi zaskakiwać aranżacjami swoich siedzib – tak było i tym razem! Jak zwykle postawiono na motyw przewodni charakterystyczny dla kultury danego miejsca.

Zobaczcie, jak wygląda nowoczesne biuro wodne w Budapeszcie!

nowoczesne biuro

„NOWOCZESNE BIURO WODNE” – SIEDZIBA GOOGLE W BUDAPESZCIE

    • lokalizacja: Budapeszt, Węgry;
    • projekt wnętrz: Graphael Design Studio;
    • klient: Google;
    • ukończony w 2015 roku;
    • układ pomieszczeń: zamknięty.
Projektanci z Graphael Design Studio dostrzegli ogromne podobieństwo między sportem a duchem konkurencji w dużych firmach. Po dodaniu faktu, iż stolica Węgier to miasto uzdrowiskowe (jest w nim ponad 500 źródeł!), a reprezentanci kraju osiągali super wyniki w sportach wodnych, siedziba Google po prostu musiała zawrzeć w swoim designie ten motyw przewodni – tak więc w biurze starano się stworzyć atmosferę spa, basenów i obiektów wodnych.

nowoczesne biuro

Całość wnętrza wygląda spektakularnie – SZTUKA SPOTYKA SIĘ TUTAJ Z FUNKCJONALNOŚCIĄ. Niepowtarzalny styl siedziby skłania do kreatywności i wydajności za sprawą unikalnych detali, a artystyczna wizja inspiruje do samorealizacji.

W wystroju oczywiście nie mogło zabraknąć elementów typowych dla lokalnej kultury, które zostały gładko połączone z konkretnymi wymaganiami Google. Do projektu wykorzystano pozostałości z konstrukcji i inne materiały z recyklingu. „Przemycono” także największe dzieła współczesnych projektantów jako detale.

Neonowy napis z nazwą miasta i stylowe, oryginalne lampy – takie smaczki nadają właśnie charakter wnętrzu! 

Światło odgrywa istotną rolę w wystroju wnętrza, a w szczególności biura, w którym spędza się kilka(naście :P) godzin dziennie. Początkowo były tutaj zamontowane sufitowe lampy fluorescencyjne, ale zdecydowano się na odważny zabieg – usunięto podwieszany sufit, eksponując tym samym różnego rodzaju rury i kable. Ba, projektanci dodali kilka rurek „ekstra” w kolorach logo Google. Wszystko to stworzyło industrialną, ale i zabawną atmosferę ;]
nowoczesne biuro

Prawdziwy eklektyzm! Połączenie industrialnych rur i szafek z kolorowymi zdjęciami w stylu vintage.

nowoczesne biuro

Niektóre części pomieszczeń zostały podświetlone, jednak projektantom zależało na uzyskaniu efektu przytulnego mroku.

Sale konferencyjne również mają swój niezwykły charakter! Tylko spójrzcie:

Pierwszy pokój spotkań imituje stadion olimpijski. Oprócz standardowego stołu i krzeseł znaleźć tu można podłogę, która łudząco przypomina powierzchnię wodną, drewniane ławeczki oraz tapety z nadrukami basenu oraz skandujących kibiców. Motywujący efekt!

nowoczesne biuro

Niebieskie płytki w połączeniu z odbiciem wzorów z abażura sprawiają wrażenie, jakbyśmy naprawdę znajdowali się pod wodą!

Atmosferę panującą w biurze na pewno da się określić jako przyjemną, swobodną i pełną energii. Nawiązują do tego niektóre elementy designu – plażowe kulki i kolorowe ręczniki potęgują uczucie relaksu. Natomiast dzięki połączeniu antycznych mebli ze współczesnymi elementami wystroju pracownicy mogą poczuć „swojski” klimat, a całe nowoczesne biuro tworzy unikalną i spójną całość.

nowoczesne biuro

Bluzy i czapki reprezentacji Węgier – uroczy akcent nawiązujący do miejsca siedziby firmy.

nowoczesne biuro

Google oferuje swoim pracownikom szereg atrakcji pozwalających na chwilę relaksu. Ktoś ma ochotę na „masszazs” – masaż? :P

PD Architekt pozdrawia Was i życzy Wam aby Wasi pracodawcy również tworzyli kreatywne przestrzenie Waszych miejsc pracy :D

Kliknij i przenieś się w świat 3D naszych projektów domów indywidualnych.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl