Parking Podziemny w Samym Sercu Miasta

Sprawy finansowe państwa stawiam niechybnie na pierwszym miejscu na drugim zaraz za nimi lokuję proces inwestycyjny w całym jego kształcie. Powyższe historie sprawiają, iż sieć komunikacyjna w naszych miastach „leży i kwiczy” mówiąc brzydko. Winą za brak racjonalnych rozwiązań obarczam… Każdego z nas, bo przecież od siebie powinniśmy zacząć zmieniać świat nie od innych naokoło. Pani Dyrektor wszędzie gdzie tylko nie była w Milano i okolicach zauważała tendencję do lokowania parkingów podziemnych wszędzie. Parking podziemny pod placami, pod kamienicami, pod willami i budynkami jednorodzinnymi.

Zdjęcia z artykułu to Piazza Armando Diaz a pod nim – parking podziemny. Gdybym z ciekawości i z powodu późnej pory nie „weszła” przypadkiem w miejsce, gdzie szukałam „centrum” owego placu, nie wiedziałabym, że jest tam parking. Uwagę moją zwróciły znaki zakazu wjazdu, reszty dowiedziałam się krótko potem ;]

Parking podziemny – gdzie i jak go zaprojektować?

parking podziemny 1

Źródło: materiały własne.

Wjazdy na parking utopione zostały w zieleni, wjazd i wyjazd rozdzielone po przekątnej placu, pomiędzy nimi zbudowano piesze ścieżki a na naczelnym miejscu ustawiono sztukę.

Mediolan po raz wtóry nie argumentuje problemów komunikacyjnych „zabytkową tkanką miasta i problemem z jej naruszeniem”.

W odległości 300m od Duomo, gotyckiej Katedry z XIVw znajdziemy omawiany obiekt. Czy Konserwator Miasta Mediolan jest tak niefrasobliwy, iż pozwolił na ulokowanie owego nowoczesnego obiektu uciechy i rozpusty automobili w samym sercu miasta? Ciekawe. Nie wiem kto i jakie kompetencje ma w tej sprawie w mieście Mediolan, niemniej jednak, jest to przykład warty naśladowania.

parking podziemny 2

Źródło: materiały własne

z Milano, Pani Dyrektor Architekt

 

Kliknij aby dowiedzieć się więcej na temat projektowania i procedur na naszym YouTube.
VN:F [1.9.22_1171]
PODOBAŁ CI SIĘ ARTYKUŁ? OCEŃ GO!
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)

About Pani Dyrektor

Architekt o Architekturze "Zainspiruj się!" - te słowa znajdziesz w prawie każdym moim poście. Dlaczego? Lubię pokazywać, podsuwać pomysły, zadawać pytania, szukać odpowiedzi, tworzyć koncepcje, wyszukiwać nietypowe rozwiązania.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

.: PaniDyrektor.pl