Restauracje przy Dziedzińcu Sztuki – Stary Browar w Poznaniu
WnętrzeWnętrze Pasażu jest na wskroś industrialne. Każdy detal przypomina nam, że jest to miejsce wskrzeszone do życia, miejsce z historią. Wyceniając koszty budowy „na oko” pomyliłam się o 30 mln bowiem celowałam w 100mln za realizację przedsięwzięcia. Wydanie tych pieniędzy było jak najbardziej właściwe. Dzięki tej inwestycji przywrócono mieszkańcom Poznania piękny obiekt do ponownego współużytkowania i zamieniono wnętrze postindustrialne na wspaniałą przestrzeń publiczną.We wnętrzu spotkamy metal, kamień, drewno naturalne, cegłę i szkło zbrojone. W 2012 roku w Warszawie poznałam wykonawcę drewnianych podłóg w Starym Browarze. To naturalne drewniane podłogi z drewna egzotycznego, olejowane. Kiedyś napiszę Wam jak właściwie impregnuje się drewno, by mimo takiej eksploatacji jaka dotyka Stary Browar w Poznaniu nadal były piękne!
Wnętrze Pasażu

Oświetlenie poszczególnych korytarzy wzdłuż pasażu (galeryjek, balkonów) – na wskroś industrialne. Tworzą go lampy ukryte za wyciętymi ze szkła zbrojonego „klawiszami”.
Na zwiedzenie Galerii w Starym Browarze miałam jedynie 30 minut, tak więc więcej zdjęć dla Was zrobię jak tylko miała będę odrobinę więcej czasu ;] Jeśli podobało się Wam w środku tego obiektu, zapraszam na zewnątrz. Architekturze Browaru poświęciłam również 30 min i zrobiłam jej o wiele więcej pięknych zdjęć.
PD Architekt pozdrawia Was i życzy miłej środy!